Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


20 marca Rzecz Krotoszyńska obchodziła urodziny. 13 lat temu była wydawanym przez wariatów - pasjonatów metodą dziadunia Gutenbegra miesięcznikiem, a raczej nieregularnikiem. Dziś jest kolorowym tygodnikiem wychodzącym w siedmiotysięcznym nakładzie i otwartym również dla internautów. Miłej lektury, drodzy Buszujący w Sieci

Romana Hyszko
redaktor naczelna

 
Szpital ograniczony

Od 1 marca krotoszyński szpital, podobnie jak prawie 40 placówek tego typu w całej Wielkopolsce, przyjmuje pacjentów bez podpisanego kontraktu z Wielkopolską Regionalną Kasą Chorych. Szpitale nie zdecydowały się na zawarcie umowy, ponieważ warunki oferowane im przez kasę doprowadziłyby do utraty przez nie płynności finansowej. Czy grozi to bankructwem szpitala?
[wiecej]


Razem wobec władzy

W poniedziałek 24 marca krotoszyńskie środowiska gospodarcze podpisały historyczne porozumienie o współpracy. Przedsiębiorcy, handlowcy i rzemieślnicy zobowiązali się w szczególności do ścisłej współpracy w stosunkach z samorządem.
[wiecej]


Druga nagroda w Koninie

Agnieszka Błażejczak, jedenastolatka z Koźmina Wlkp. zdobyła na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie drugą nagrodę w kategorii od 11 do 13 lat. Był to jednocześnie jej drugi występ na tej imprezie.
[wiecej]


Dom Olimpijski w Baszkowie?

Zygmunt Smalcerz oraz Józef Grudzień z fundacji Dom Rodziny Olimpijskiej gościli w ubiegłym tygodniu w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Być może na bazie rozbudowanego DPS-u powstanie tam ośrodek dla emerytowanych sportowców.
[wiecej]


Gdzie się uczyć odpowiedzialności?

Na początku lat 90. jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać w Polsce warsztaty terapii zajęciowej, które dzięki dotacjom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych miały stać się wyjątkową formą terapii, m.in. przygotowującą inwalidów do podjęcia pracy zawodowej. Wystarczy przekroczyć próg krotoszyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, by przekonać się, jak wiele wniósł do życia osób niepełnosprawnych, które miały szczęście stać się jego uczestnikami. A - co najważniejsze - trzem osobom z tego grona udało się znaleźć pracę.
[wiecej]


Podwyżki dla dyrektorów

W ubiegłym tygodniu burmistrz Krotoszyna, Julian Jokś podjął decyzję o wzroście wynagrodzenia dyrektorów jednostek organizacyjnych podlegających samorządowi gminnemu.
[wiecej]


Pytanka nie od Rzeczy
Małgorzata Dudzińska-Szczypior - polonistka z Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie, autorka sztuk teatralnych.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 414 415 416 417 418 419 420