Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Płoną pola i rowy!
27 marca od palącej się trawy spłonął budynek suszarni w rozdrażewskiej cegielni. W ostatnich dwóch tygodniach na terenie powiatu krotoszyńskiego, strażacy ponad dwadzieścia razy gasili ogień na nieużytkach rolnych oraz przydrożnych rowach. Wypalanie traw jest zabronione, jednak jedynie w dwóch przypadkach ujawniono sprawców tych zdarzeń. Większość piromanów po podłożeniu ognia oddala się z miejsca zdarzenia.
[wiecej]

Czystka w Biadkach
25 marca komitet strajkowy przeprowadził na terenie zakładu strajk ostrzegawczy i zagroził strajkiem generalnym. Dwa dni później zarząd Witaru zwolnił sześciu członków komitetu strajkowego.
[wiecej]

Pensje ujawnione
Burmistrz Krotoszyna, na wniosek Rzeczy Krotoszyńskiej, po konsultacji z radcą prawnym, zdecydował się ujawnić pensje dyrektorów jednostek podległych gminie. - Mimo, iż nie są to osoby wybierane przez społeczeństwo pełnią funkcje publiczne, więc ich pobory mogą zostać podane do wiadomości - tłumaczy Julian Jokś.
[wiecej]

Radny nadal wolny
Radny rady powiatu krotoszyńskiego Zygmunt M., oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku, nie zostanie tymczasowo aresztowany. Sąd Okręgowy w Kaliszu podtrzymał decyzję sądu krotoszyńskiego uznając, że dozór policyjny jest wystarczającym środkiem zapobiegawczym.
[wiecej]

Czekamy na repatriantki
W 1998 roku krotoszyńska Rada Miejska, jak wiele innych samorządów w kraju, postanowiła zaprosić do Krotoszyna polską rodzinę z Kazachstanu. 12 kwietnia z Astany przyjadą dwie Polki: Rozalia Radzimińska i jej córka, Halina Kuńcjo. Dotarcie do stolicy naszego powiatu zajmie im 4 dni.
[wiecej]

Widać efekty ćwiczeń
Maria Świderska z Sulmierzyc samotnie wychowuje ośmioletnie bliźniaczki - Klaudię i Patrycję. Dziewczynki cierpią na porażenie mózgowe. Lata codziennych wielogodzinnych ćwiczeń i niedawny wyjazd na rehabilitację do USA zaczynają przynosić efekty. Nadal jednak potrzebna jest wszelkiego rodzaju pomoc.
[wiecej]

Klucz dla Bandu
Krotos Band pod dyrekcją Marka Olejnika został uhonorowany Kluczami Wiolinowymi, doroczną krotoszyńską nagrodą muzyczną. Specjalny koncert z tej okazji odbył się w minioną sobotę w kinie Przedwiośnie.
[wiecej]

Pytanka nie od rzeczy
Mirosława Urbaniak - katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 415 416 417 418 419 420 421