Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Królowe ortografii
Już po raz czwarty z rzędu nasza redakcja zorganizowała konkurs o tytuł Powiatowego Króla Ortografii. Finałowe zmagania młodych znawców przedmiotu toczyły się tym razem w wyjątkowo gościnnych murach krotoszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 8.
[wiecej]

Czysty interes, czyli długopisy dla naiwnych
Ile kosztują dwa najzwyklejsze długopisy? Co najwyżej kilka złotych. Okazuje się jednak, że można za te same długopisy zapłacić nawet i 100 zł. - Zostałam nabita w butelkę - skarży się nam czytelniczka.
[wiecej]

Czy radnych można kupić?
Rzecz Krotoszyńska powstała w marcu 1990 r., na krótko przed pierwszymi po latach dzielących nas od II Rzeczpospolitej, prawdziwymi wyborami samorządowymi. Od początku też jest bacznym obserwatorem pracy Rad Miejskich Krotoszyna.
[wiecej]

Moim zdaniem...
6 i 7 czerwca pójdziemy oddać swój głos w referendum unijnym. Tym samym opowiemy się za albo przeciw wejściu Polski do Unii Europejskiej. O opinię w tej sprawie poprosiliśmy reprezentanta środowiska rencistów i emerytów oraz tegorocznego abiturienta.
[wiecej]

Straszył sąd bombą
Do Sądu Rejonowego w Krotoszynie wpłynął 9 maja akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu Tadeuszowi S., oskarżonemu o spowodowanie dwóch fałszywych alarmów o podłożeniu bomby w sądzie i prokuraturze. Po raz pierwszy Tadeusz S. zatelefonował do policji z informacją o bombie 6 lutego br., kolejny raz - 10 kwietnia.
[wiecej]

Profil radnego
Kilkakrotnie już pisałem o jawności pracy samorządu. Demokracja jest bowiem systemem na tyle dobrym, na ile jest przezroczysta. Trudno wierzyć w dobre intencje władzy, która chce podejmować decyzje w zamkniętych gabinetach, z dala od oczu opinii publicznej.
[wiecej]

Czary na Rynku
Czary, sztuczki magiczne i inne dziwne zdarzenia towarzyszyły weekendowym obchodom Dni Krotoszyna. Do stolicy naszego powiatu zjechali najlepsi polscy iluzjoniści. Nie zabrakło też gwiazd śpiewających - dzięki przebojowi Lato, lato występ zespołu Formacja Nieżywych Schabuff na długo pozostanie w pamięci krotoszynian.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 423 424 425 426 427 428 429