Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 

 
Przekręty na niepełnosprawnych?
Brak kilkudziesięciu tysięcy złotych w kasie stowarzyszenia Praca – Integracja – Samorządność, które prowadzi w Krotoszynie wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego, ujawnił starosta jarociński po przeprowadzonej kontroli. Tymczasem jeszcze miesiąc temu w skład zarządu stowarzyszenia wchodził Zbigniew Brodziak, szef powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Krotoszynie.
[wiecej]

Czy radnych można kupić? (II)
Osoby, które składały Samorządowej Inicjatywie Obywatelskiej bulwersujące propozycje, występowały również w imieniu radnych SLD/UP. Zresztą, bez udziału tego klubu, niemożliwe byłoby dysponowanie w Radzie Miejskiej dziesięcioma głosami za odwołaniem Wiesława Świcy.
[wiecej]

Oskarżeni za narkotyki
Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie skieruje w najbliższych dniach do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciw jedenastu osobom, którym zarzuca się posiadanie, udostępnianie i sprzedawanie narkotyków. Łącznie wszystkim zamieszanym w sprawę młodym ludziom w wieku od 18 do 28 lat przedstawionych zostanie aż 45 zarzutów złamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Oprócz tego krotoszyńscy policjanci prowadzą trzy pojedyncze postępowania przygotowawcze związane z narkotykami.
[wiecej]

Nie ma szans na żelatynę
Dawny zakład Bakutilu w Baszkowie od dziesięciu lat stoi pusty i niszczeje. Właścicielka obiecywała tchnąć w niego życie i rozpocząć produkcję żelatyny, co jednak – według dawnego kierownictwa firmy i samorządowców – jest niemożliwe.
[wiecej]

Warsztat bez pieniędzy
O 23 tys. został uszczuplony tegoroczny budżet krotoszyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Placówka będzie musiała przeprowadzić cięcia finansowe, a – co za tym idzie – ograniczyć działalność. – Jesteśmy w szoku, to wszystko, co mogę powiedzieć – powiedziała nam Jolanta Borska, jedna z terapeutek.
[wiecej]

Ludzie czekają na pierwszy krok
Przyrzekam być pogodnym i innym pogodę przynosić – te słowa wypisano na legitymacji kawalera Orderu Uśmiechu nr 696 – Alicji Kędzi. Pochodząca z Krotoszyna pani kawaler od lat mieszka w podpleszewskim Choczu.
[wiecej]

Doktorat Honoris Causa dla krotoszynianina
27 czerwca, podczas uroczystości w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego, godność Doktora Honoris Causa tej uczelni otrzyma nasz wybitny krajan, prof. Władysław Stróżewski.
[wiecej]

Nie chcemy być efemerydą
Rozmowa z Pawłem Rurakiem, liderem zespołu Blue Cafe – gwiazdy tegorocznych Dni Koźmina Wlkp.
[wiecej]

Szanse naszych zmalały
W najważniejszym w tym roku meczu, czyli pierwszym spotkaniu barażowym o wejście do III ligi, Astra przegrała na własnym boisku z mistrzem grupy północnej – gnieźnieńskim Mieszkiem. Znacznie zmniejszyła więc tym samym swoje szanse, by po roku przerwy ponownie występować w wyższej klasie rozgrywkowej.
[wiecej]

Poland Open w sumo
Około trzydziestu zawodników wystartowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w sumo (Poland Open), które zorganizowano 21 czerwca w Krotoszynie. Turniej zdominowali reprezentanci miejscowego Towarzystwa Atletycznego Rozum, zdobywając medale w każdej z kategorii.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 426 427 428 429 430 431 432