Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Skazani za narkotyki
W Sądzie Rejonowym w Krotoszynie zapadły wyroki w sprawie jedenastu osób oskarżonych o posiadanie narkotyków i handel nimi. Wszyscy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze.
[wiecej]

Otruli się lekami
Tragedia rodzinna we Wróżewach. Ojciec i troje dzieci (wśród nich dwie dorosłe kobiety) zatruli się lekami uspokajającymi. Wszystko wskazuje na to, że próbowali popełnić samobójstwo, bo nie potrafili się pogodzić ze śmiercią żony i matki.
[wiecej]

Pojedynczy hodowcy będą bez szans
Rozmowa z Antonim Szóstakiem, prezesem Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej Pro-Agro w Krotoszynie.
[wiecej]

W sprawie sprzedanych dwa razy
Pragnę odnieść się do artykułu Sprzedani dwa razy, zamieszczonego w nr 38 Rzeczy Krotoszyńskiej z dnia 24 września 2003 r. Pada w nim moje nazwisko, gdyż w grudniu 1998 r. byłem kierownikiem Urzędu Rejonowego.
[wiecej]

Koźminianin pełną gębą
W trakcie zjazdu absolwentów i wychowanków świętującego 130-lecie istnienia koźmińskiego Liceum Ogólnokształcącego akt nadania przez Radę Miejską Koźmina honorowego obywatelstwa miasta wręczono prof. Władysławowi Stróżewskiemu, filozofowi z Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednemu z najwybitniejszych absolwentów placówki-jubilatki.
[wiecej]

Szczęściarz a oczy Zosi
Zorganizowane przez Rzecz wespół ze Stowarzyszeniem Kołłątajowców i Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka w ostatni piątek spotkanie z profesorem Władysławem Stróżewskim zgromadziło w muzealnej sali kilkadziesiąt osób. Prawdopodobnie zapoczątkuje ono cykliczne rozmowy z innymi wybitnymi gośćmi, bowiem – jak sygnalizują nam krotoszynianie – wypełniałyby dużą lukę w życiu kulturalnym miasta.
[wiecej]

Do góry nogami – Szpital pana premiera
Zdarzyło mi się kilkakrotnie użyć w tej rubryce określenia telewizja rządowa. Jeden z czytelników próbował mnie poprawić, uświadamiając, że TVP1 jest publiczna, a nie rządowa.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w tym, że gdy na początku lat 90. w podpoznańskim Puszczykowie zwołano pierwsze w Polsce spotkanie redaktorów gazet lokalnych, frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zasadniczymi celami tamtego zjazdu były: próba określenia rozmiarów nowego u nas zjawiska i wymiana doświadczeń między ludźmi prowadzącymi gazety bez możliwości odwołania się do wcześniejszych wzorów (wszak nieboszczka cenzura zginęła zaledwie chwilę wcześniej, w 1990 r.).
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 440 441 442 443 444 445 446