Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Protest mundurowych
W ostatni poniedziałek na pięć minut zawyły syreny w samochodach strażackich i policyjnych. Krotoszyńscy mundurowi włączyli się w ogólnopolską akcję Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego.
[wiecej]

Stary Doktor w parku
10 października, równo rok po nadaniu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Borzęciczkach imienia Janusza Korczaka, przed pałacem, w którym mieści się ta placówka, stanął pomnik jej patrona, taki sam, jak na cmentarzu żydowskim w Warszawie.
[wiecej]

Stary Doktor towarzyszy mi od zawsze
Rozmowa z Bolesławem Szenicerem, szefem warszawskiej Fundacji Cmentarza Żydowskiego Gęsia.
[wiecej]

Zasłużyli na Wielkopolską Jakość
Trzy firmy z powiatu krotoszyńskiego zostały uhonorowane w czwartej edycji konkursu Wielkopolska Jakość, organizowanego przez Wielkopolski Instytut Jakości w Poznaniu i Unię Wielkopolan. Tym samym zyskały prawo do posługiwania się znakiem towarowym Wielkopolska Jakość.
[wiecej]

Jestem cymbał, dałem się nabrać!
Wiem, że nie mam szans na odzyskanie swoich pieniędzy, ale chciałbym ostrzec innych, żeby nie dali się nabrać – powiedział nam pan Andrzej. Toteż opisujemy jego historię – ku przestrodze.
[wiecej]

Bez szans na lepsze lokum
Pani J., autorka listu do redakcji, uważa, że jej rodzinie należy się lepsze lokum niż to, które zajmuje, a pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej są bezduszni.
[wiecej]

Do góry nogami – Minister Zdrowia i Bezprawia?
Wiem, że wielu lekarzy (i nie tylko) już dawno doszło do wniosku, że były minister zdrowia, Mariusz Łapiński (podobno profesor!…) rządził, hm… niekonwencjonalnie. Nie dotyczy go także spostrzeżenie Arystotelesa: Zdolność doznawania przyjemności jest dowodem siły. Otóż wpadła mi w rękę prezentacja samochodu, który podobno zaplanowany został na służbowy wózek dla ministra zdrowia III RP. To Bugatti EB 16,4 Veyron, piękne, ręcznie produkowane w Alzacji, 16-cylindrowe auto, warte zaledwie – plus minus – bagatela: 750 tys. euro…
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w demonizowaniu problemu. Tak – zdaniem wiceszefa Narodowego Funduszu Zdrowia – można podsumować alarmujące głosy w ubiegłotygodniowej telewizyjnej dyskusji na temat sytuacji w służbie zdrowia. A jaka to sytuacja, każdy widzi. Niejeden polski szpital zajmuje się tylko pacjentami w stanie zagrożenia życia, personel – w obliczu braku leków i kilkumiesięcznego nieotrzymywania wynagrodzeń – nagminnie składa rezygnacje. Na to nakłada się kompletna dezorientacja środowiska medycznego w sprawie kontraktów z NFZ na przyszły rok.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 442 443 444 445 446 447 448