Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 

 
Rowerzystka straciła życie – Potrącił ją wóz strażacki
55-letnia mieszkanka Zdun wracała rowerem z Krotoszyna do domu. Potrącił ją jadący na ćwiczenia policyjne samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z Benic. Kobieta zginęła na miejscu. Okoliczności wypadku badają biegli.
[wiecej]

Biadki wkrótce samodzielne
Jest bardzo prawdopodobne, że Fabryka Parkietów Biadki usamodzielni się już w najbliższych tygodniach. Firma ta, wchodząca w skład Wielkopolskich Tartaków Witar, przekształcona zostanie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Załoga firmy od wielu miesięcy czeka na to jak na zbawienie, jednak zarówno dyrektor, jak i związkowcy, mają od zarządu zakaz (!!!) udzielania prasie informacji.
[wiecej]

Nie ma porozumienia
Umowa o współpracy między burmistrzem Krotoszyna a szeroko pojętym lokalnym środowiskiem gospodarczym (tzw. porozumienie trzech, czyli przedsiębiorców, kupców i rzemieślników) było gotowe i miało zostać podpisane 6 października, tak się jednak nie stało. Burmistrz Julian Jokś postawił bowiem dodatkowe warunki, od spełnienia których uzależnił złożenie przez siebie podpisu pod dokumentem.
[wiecej]

W Danii więcej praktyk
Rozmowa z Cartenem Christensenem, dyrektorem średniej szkoły rolniczej Land Brudssscole na duńskiej wyspie Morso.
[wiecej]

Torami, ale autokarem
Trasą kolejową Ostrów Wlkp. – Leszno kursuje od kilkunastu dni autokar na szynach, czyli szynobus.
[wiecej]

Dobra passa przerwana
Astra przerwała swoją wspaniałą, rekordową passę 10 wygranych z rzędu. W 11 kolejce pierwszym zespołem nie do pokonania okazała się dla niej gostyńska Kania.
[wiecej]

Do góry nogami – Oskar dla rządu
Żeby zrobić dobry film, trzeba mieć dobry scenariusz. Wie o tym choćby Jerzy Hoffmann, toteż korzysta głównie ze scenariuszy napisanych przez niejakiego Sienkiewicza Henryka. Ów Sienkiewicz to ten sam scenarzysta, którego sensacyjno-obyczajowy serial bodaj po raz sto szesnasty emituje obecnie TVP1. Myślę o historii znanego mistrza Polski w szermierce, Michała Wołodyjowskiego.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w ubiegłotygodniowym święcie pedagogów. Wyżej piszemy o nagrodach, które niektórzy z nich otrzymali na Dzień Edukacji, w dowód najwyższego szacunku i uznania dla jakości ich pracy. Im i wszystkim innym nauczycielom z okazji święta składamy najserdeczniejsze życzenia!
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 443 444 445 446 447 448 449