Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 

 
Sprzedali mecz Astry!
Sensacyjny dla krotoszynian wątek śledztwa przeciwko bydgoskiej Polonii ujawniło w zeszłym tygodniu toruńskie wydanie Gazety Wyborczej. Z artykułu wynika, że klub z Bydgoszczy zapłacił w sumie ok. 100 tys. zł za remis w meczu KKS Kalisz – Astra (spotkanie to przesądziło o spadku klubu Astra z trzeciej ligi) i prawdopodobnie zwycięstwo w Policach. W poniedziałek rozmawialiśmy na ten temat z bydgoską policją i prokuraturą.
[wiecej]

Strażnicy pamięci
Rozmowa z Szewachem Weissem, ambasadorem Izraela w Polsce.
[wiecej]

Nawet nie kamień na kamieniu
To był bardzo dla Żydów ważny cmentarz. Grzebali na nim swoich zmarłych przez kilkaset lat. Dziś nie został tam nawet kamień na kamieniu...
[wiecej]

Jak budować autorytet?
Rozmowa z Mariuszem Urbaniakiem, nauczycielem języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.
[wiecej]

Słownie i pięścią
W ubiegłym tygodniu odebraliśmy kilka telefonów od rodziców uczniów krotoszyńskiego Gimnazjum nr 2. Dzieci opowiedziały im, co wydarzyło się na boisku podczas jednej z przerw. Relacje nieco się różniły, łączyło je jedno – na boisku doszło do szarpaniny między uczniem a nauczycielem. Świadkami zdarzenia było wielu uczniów. Czy powinni pozostać w przekonaniu, że takie sytuacje mają w szkole prawo bytu? Że można pozostać bezkarnym?
[wiecej]

Biegli szukają przyczyn śmiertelnego wypadku
Stłuczenie mózgu było bezpośrednią przyczyną śmierci 55-letniej mieszkanki Zdun. Pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu. Zdunowianka, jadąca rowerem ulicą Zdunowską w Krotoszynie, została potrącona przez samochód strażacki należący do OSP Benice.
[wiecej]

Zgromadzenie wierzycieli Cerabudu – przełożone
Zgromadzenie wierzycieli firmy Cerabud, które miało się odbyć 22 października w Sądzie Gospodarczym w Kaliszu, zostało przełożone na 3 listopada.
[wiecej]

Zburzą browar, postawią supermarket?
Czy budynki browaru przy ul. Słodowej w Krotoszynie zostaną zburzone, a w ich miejscu stanie supermarket? Firma, która wygrała ostatni przetarg na kupno upadłego browaru w Krotoszynie nie zamierza przywrócić produkcji piwa. Chce wybudować obiekt handlowy, ale burmistrz Krotoszyna już teraz sprzeciwia się temu.
[wiecej]

Uczą się wypełniania wniosków
Od połowy października pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Ośrodka Doradztwa Rolniczego i krotoszyńskiego Banku Spółdzielczego uczą rolników prawidłowego wypełniania wniosków o dopłaty unijne. Jedno z takich spotkań odbyło się 23 października w sali wiejskiej w Dzierżanowie.
[wiecej]

Do góry nogami – Nie chce się wracać
Nieraz żałuję, że nie zająłem się kiedyś nauką reżyserii filmowej. Ach, nakręcić jakiś widowiskowy obraz, odnieść sukces kasowy, pobić rekordy oglądalności, zgarnąć kasę, a potem Oskara… Zacząłbym nie tak, jak nasi dzisiejsi młodzi adepci celuloidowej sztuki – od amatorskich, wydumanych, pseudopsychologicznych dziełek, tylko od klasycznego filmu sensacyjnego.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w budowaniu autorytetu, w nauczycielskiej profesji szczególnie niezbędnego. Mają z nim problem niektórzy współcześni pedagodzy, nie tylko krotoszyńscy. Przynajmniej w części winien jest system kształcenia. Studia uniwersyteckie, mimo praktyk szkolnych, bodaj dwóch semestrów obowiązkowej pedagogiki i metodyki nauczania konkretnych przedmiotów, sprawy nie załatwiają. Ktoś, kto chce zostać nauczycielem, musi mieć nie tylko rozległą wiedzę przedmiotową, ale i dobre, przystające do epoki przygotowanie do zawodu. No i coś, co nazywa się okropnie niemodnie – powołaniem. Termin bliski raczej kręgom wiary, nie bez powodu. A z nauczaniem jest podobnie jak z ewangelizowaniem – zmieniają się czasy, więc i ono przybiera nowe formy.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 444 445 446 447 448 449 450