Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Radny Rozum naruszył prawo
Czy Dariusz Rozum, radny Rady Miejskiej w Krotoszynie, w swoim oświadczeniu majątkowym zataił prawdę? Przewodniczący Rady Wiesław Świca, przedstawiając na sesji wyniki analizy zeznań majątkowych krotoszyńskich rajców, stwierdził m.in., że Rozum nie wykazał wszystkich posiadanych nieruchomości.
[wiecej]

Opluwanie zamiast argumentów
Rozmowa z Maciejem Orzechowskim, radnym Rady Miejskiej Krotoszyna (klub Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej).
[wiecej]

Witar nadal w rękach lewicy
Prezesem Wielkopolskich Tartaków Witar po komercjalizacji nie zostanie kontrowersyjny zarządca komisaryczny przedsiębiorstwa Paweł Grześkowiak. Jednoosobową spółką Skarbu Państwa zarządzał będzie jego partyjny kolega z SLD – Grzegorz Karolczyk.
[wiecej]

Dworek dla gminy żydowskiej
Samorząd Koźmina zgodził się oddać Gminie Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu dworek w Serafinowie. Tym samym zaspokojone mają zostać w pełni jej roszczenia.
[wiecej]

Dinozaury i ich goście
W najbliższą sobotę, 8 listopada, o godz. 17.00 rozpocznie się w auli LO im. H. Kołłątaja jubileuszowe, piąte spotkanie muzykujących absolwentów tej szkoły i ich gości. Podobnie jak poprzednie, zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Wychowanków i Nauczycieli LO.
[wiecej]

Zadzwoń, zapytaj o wnioski!
W środę 5 listopada od godz. 16.00 do 17.00 przy redakcyjnych telefonach (725 33 54, 722 71 42) dyżurować będą pracownicy powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krotoszynie. Odpowiedzą na każde Państwa pytanie dotyczące wypełniania wniosków o dopłaty unijne.
[wiecej]

Listy do rzeczy – Zanim rzuci się oskarżenie
Każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów, mają je zwłaszcza obywatele wobec przedsięwzięć reprezentujących ich władz samorządowych. Przedsięwzięcia te dotyczą całej lokalnej społeczności, stąd też uwaga, jaką poświęca im opinia publiczna, jest w pełni uzasadniona. Ale nic nie może uzasadnić złośliwego, obraźliwego, aroganckiego i agresywnego tonu, w jakim pisane są wszystkie artykuły, zamieszczane w Echu Krotoszyna.
[wiecej]

Do góry nogami – Rząd impotentów
Nadchodzący koniec roku niesie ze sobą całą masę najróżniejszych rankingów i plebiscytów. Na przykład: na najlepiej sprzedawaną książkę. Przy tej okazji często ujawnia się dziwny paradoks – najlepiej sprzedawane książki niekiedy nie są żadnymi wielkimi dziełami. Ba, często z literackiego punktu widzenia to zwyczajne kicze. Ale za to ich treść bywa tak sensacyjna, że idą jak woda. Za kilka lat zapomnimy o nich; ale w danym momencie, gdy dzieją się niewiarygodne, opisywane rzeczy – wszyscy o nich mówią.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w poruszającej historii, którą niedawno opowiedział pokrótce w redakcji jeden z czytelników. Jej bohaterką jest nieżyjąca już mieszkanka Sulmierzyc, w młodości – podobno piękna dziewczyna. Wyszła za mąż za Amerykanina polskiego pochodzenia. Na początku było jak w bajce, potem doszło do wypadku, po którym nasza bohaterka nigdy już nie wróciła do dobrej formy psychicznej, ale wróciła do kraju, osiedlając się w rodzinnych Sulmierzycach. Krótko po wojnie amerykańskie i inne imperialistyczne epizody nie były w Polsce mile widziane. Niejeden człowiek przesiedział za nie w więzieniu całe lata, niejeden stracił zdrowie, a nawet życie.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 445 446 447 448 449 450 451