Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Czas pogardy w Krotoszynie
Oczywiście można sądzić – to prawo każdego obywatela – że miasto mogłoby mieć innego burmistrza, innych radnych czy urzędników. Mogłoby mieć, ale w wyniku legalnie przeprowadzonych wyborów jest tak, jak jest. Z samorządem i burmistrzem można i należy się spierać, ale formy tego sporu nie mogą przekraczać zasad parlamentaryzmu. Bo uderzają one nie tylko w konkretną osobę, ale w urząd, który jest gwarantem porządku społecznego. A wtedy zaczyna się anarchia, za którą przyjdzie nam słono zapłacić.
[wiecej]

Kolejna rozprawa radnego
Na 17 listopada Sąd Rejonowy w Krotoszynie wyznaczył kolejną rozprawę radnego Zygmunta M. Oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku ostatnio przebywał w szpitalu neuropsychiatrycznym.
[wiecej]

Cukrownicy oddelegowani do Miejskiej Górki
W ubiegłym tygodniu dotarły do nas od pracowników zdunowskiej fabryki cukru sygnały, że nie mieli wyjścia – musieli zgodzić się na dojeżdżanie do zakładu produkcyjnego w Miejskiej Górce.
[wiecej]

Czy konserwator pozwoli zburzyć browar?
Oględziny, które przeprowadzi konserwator zabytków 18 listopada, dadzą odpowiedź na pytanie czy można rozebrać wszystkie budynki po zamkniętym browarze. Inwestor z Poznania zabiega o utworzenie w tym miejscu dużego obiektu handlowego.
[wiecej]

Umorzono część długów Cerabudu
Przedsiębiorstwo Cerabud SA doszło do porozumienia z wierzycielami. 3 listopada w kaliskim Sądzie Gospodarczym w Kaliszu przystali na propozycje przedstawione przez zarząd zadłużonego przedsiębiorstwa.
[wiecej]

Paliło się w MAHLE
W ubiegłym tygodniu na terenie przedsiębiorstwa Mahle przeprowadzono ćwiczenia doskonalące i zgrywające służby ratownicze. Wzięło w nich udział 20 strażaków, po kilku pracowników pogotowia ratunkowego i ochrony firmy.
[wiecej]

Astra znokautowana!
Nie do zatrzymania jest w tym sezonie Jarota. W minioną sobotę w meczu jesieni wręcz znokautowała na swoim boisku najgroźniejszego rywala – Astrę i z kompletem zwycięstw zapewniła sobie tytuł mistrza rundy jesiennej.
[wiecej]

Do góry nogami – Pamiętnik znaleziony na targu
Wtorek, 4.XI
Tata wrócił z pracy strasznie wkurzony. Od drzwi krzyczał, że nie cierpi wtorków i piątków. Wtorków – rozumiem, we wtorki mam dwie matematyki; ale piątków? Spytałam tatę wprost. A jemu wcale nie chodzi o matematykę, tylko o targ. W te dni – wytłumaczył mi – w Krotoszynie odbywają się targi i z całego powiatu zjeżdżają się tacy, jak mówi tata, wolni ludzie. Oni wolność rozumieją w ten sposób: skoro u siebie, na wsi, wolno im – na przykład – nie używać kierunkowskazu, to tutaj, w Krotoszynie na Rynku – także. I właśnie na takiego wolnego człowieka z targu tata dziś omal nie wjechał, gdy ten w ostatniej chwili doszedł do wniosku, że chce swoim autem skręcić w lewo. A co gorsza: co wymyślił – to natychmiast zrobił. Nawet nie zerkając w lusterko… Mama chyba nie zrozumiała taty, bo chcąc go uspokoić powiedziała, że przecież o wolność walczyliśmy. Myślałam, że tata w tym momencie ze złości wyleci w powietrze.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w wylewaniu dziecka z kąpielą. Oto ponad rok temu okazało się, że na parkowaniu w centrach polskich miast w istocie nie zarabiają gminy, które miały za pozyskane w ten sposób pieniądze łatać dziury w drogach i chodnikach, a prywatne firmy, odprowadzające do samorządowej kasy ledwie kilkuprocentową część naprawdę wysokich dochodów z parkingów. Zaalarmowany wówczas Trybunał Konstytucyjny orzekł, że to sprzeczne z Konstytucją i zobowiązał parlament do uchwalenia przed 1 grudnia 2003 r. nowego prawa.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 446 447 448 449 450 451 452