Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Radny Zygmunt M. nie przyznaje się do winy
Zygmunt M., radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego, oskarżony o śmiertelne potrącenie 44-letniej kobiety w Biadkach 10 września 2002 roku, nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że mercedes, na kołpaku którego znaleziono ślady farby z roweru zabitej, stał na klockach od 2 września na jego podwórzu, ponieważ miał mieć wymieniony element sprzęgła. 17 listopada przesłuchano oskarżonego, na następną rozprawę ma się zgłosić kilkunastu świadków obu stron.
[wiecej]

Syndyk w młynie
Czy poszkodowani przez firmę Arko-Paw rolnicy odzyskają swoje pieniądze? Kto stanie się kolejnym właścicielem młyna w Krotoszynie? Nie wiadomo. Jedno jest jednak pewne – firma Arkadiusza S. upadła, a jej majątkiem zarządza teraz syndyk.
[wiecej]

DONIESIENIE ZA DONIESIENIEM
Prokuratura ma za sprawą krotoszynian pełne ręce roboty. Płynące ze stolicy powiatu doniesienia rozpatrują prokuratorzy z Jarocina, Kalisza, Kępna i Ostrowa Wlkp.
[wiecej]

Bronią się przed sąsiadami?
Kto to wymyślił? To jest śmieszne, bez sensu.... – takie opinie usłyszałem w trakcie prowadzonej przed blokiem nr 4 na osiedlu przy ul. Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie z jego mieszkańcami. Dwa tygodnie temu pomiędzy blokiem nr 2 i 4 wyrósł płot. Nie można już przechodzić na skróty do bloków nr 2 i 1.
[wiecej]

Problem w paski
W Koźminie Wlkp. nie można przejść z zewnętrznej do wewnętrznej strony rynku, nie popełniająca wykroczenia. Nikt nie zadbał o połączenie obu części przejściami dla pieszych. A jak tu nie przechodzić, gdy na środku parking i przystanki.
[wiecej]

Cicha pomoc dla Ojczyzny
Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent Rzeczypospolitej na emigracji, gościł w ubiegłym tygodniu w Zdunach. Podczas uroczystej kolacji, wydanej przez miejscowego restauratora Mariana Stanisławskiego towarzyszyli mu księża z częstochowskiej Akademii Polonijnej – rektor, ks. prałat Andrzej Kryński, i prorektor o. Eustachy Rakoczy, a także dyrektor jego londyńskiego biura – Jan Tarczyński.
[wiecej]

Zaakceptowaliśmy zwyczaje slumsów
Rozmowa z Hanką Bielicką, aktorką estradową, która 15 listopada razem z Lidią Stanisławską i Jerzym Filarem wystąpiła w sali koźmińskiego kina Mieszko.
[wiecej]

Kobylinianin na Amadablan
Ireneusz Czwojdziński z Kobylina zdobył Amadablam, himalajski szczyt o wysokości 6856 m n.p.m. Wyprawa w najwyższe góry świata, której przewodniczył słynny polski himalaista Ryszard Pawłowski, trwała cały październik.
[wiecej]

Do góry nogami – Dziwna misja
Kontrowersyjny artysta, Frank Zappa, powiedział, że we wszechświecie najbardziej rozpowszechniony jest tlen i głupota. W polskich mediach publicznych ta zasada nie obowiązuje. W nich bowiem najbardziej rozpowszechnione są głupota i próżność.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w szantażu. Kilka miesięcy temu pisałam o nim dwukrotnie w tekstach opatrzonych wspólnym tytułem Czy radnych można kupić? Gwoli przypomnienia: wkrótce po kwietniowej demonstracji pod Urzędem Miejskim próbowano usunąć ze stanowiska przewodniczącego Rady Miejskiej. Radny Dariusz Rozum i właściciel Zakładów Mięsnych Czesław Jagła nachodzili radnych koalicyjnej Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej, mówiąc m.in., że grupa, którą reprezentują, i bez ich pomocy może wygrać głosowanie, bo wystarczy kupić jednego radnego. – Nas na to stać! – powiedział wówczas Rozum przewodniczącemu klubu radnych SIO Antoniemu Korsakowi. Jeśli SIO na układ nie przystanie, pożałuje, bo w gminie dojdzie do wielkiej wojny, a próby odwołania ze stanowisk przewodniczącego Rady Miejskiej i szefów jej komisji stałych będą notoryczne – straszono.
[wiecej]

Ożeń się z Rzeczą!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 447 448 449 450 451 452 453