Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Nie ma ugody, będzie sprawa karna
W sali nr 5 krotoszyńskiego sądu spotkali się w poniedziałek burmistrz Krotoszyna Julian Jokś i Jarosław S., redagujący wydawany przez Czesława Jagłę i rozdawany za darmo periodyk Echo Krotoszyna.
[wiecej]

Składowisko po WSM – nielegalne
Jak poinformował nas wydział ochrony środowiska krotoszyńskiego starostwa, 21 listopada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu (delegatura kaliska) sformułował wnioski pokontrolne dotyczące terenu byłej Wytwórni Sprzętu Mechanicznego w Krotoszynie, obecnie należącego do Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania w Lesznie oraz przedsiębiorstwa EP-a Edmunda Pestki. O zanieczyszczeniu tego miejsca pisaliśmy kilkakrotnie.
[wiecej]

Nie wolno burzyć browaru!
Zabytkowe budynki krotoszyńskiego browaru powinny pozostać w stanie nienaruszonym – orzekła komisja z kaliskiej Służby Ochrony Zabytków.
[wiecej]

Niższe podatki nie tylko dla wybranych
Warto pomóc handlowcom i przedsiębiorcom, ale nie wolno zapominać o tych mieszkańcach gminy, którzy nie potrafią o siebie walczyć. Jeśli obniżać podatki, to wszystkim, a nie tylko najbardziej krzykliwym – tak uważa większość radnych z komisji gospodarczej Rady Miejskiej Krotoszyna.
[wiecej]

Internat – jest problem czy go nie ma?
Od pewnego czasu krążą po Koźminie wieści o planach sprzedaży przez starostwo internatu przy ul. Strzeleckiej – części Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
[wiecej]

SZKOŁA PIĘĆ RAZY OKRADZIONA
W Zespole Szkół Publicznych padł przykry rekord. Szkoła ta została okradziona już pięć razy, przy czym trzy kradzieże miały miejsce w przeciągu ostatniego roku.
[wiecej]

Optymistycznie patrzeć na pracę
Rozmowa z Mirosławem Berkiem, krotoszynianinem, laureatem naszego plebiscytu na najsympatyczniejszego listonosza.
[wiecej]

Niezwykła artystka
20 listopada w koźmińskim kinie Mieszko młodzież szkolna spotkała się z malarką Małgorzatą Waszkiewicz, niepełnosprawną w wyniku dziecięcego porażenia mózgowego. Artystka zaprezentowała także niektóre swoje prace. Ta wyjątkowa osoba, z całkowitym niedowładem kończyn górnych, tworzy przy pomocy nóg wspaniałe obrazy.
[wiecej]

WIGILIA NA DWORCU
Po raz drugi w barze na dworcu PKP w Krotoszynie przygotowana zostanie Wigilia dla wszystkich. Organizatorami przedsięwzięcia są: miejscowe Centrum Wolontariatu, Urząd Miejski, starostwo i nasza redakcja.
[wiecej]

Do góry nogami – Teoria bezwzględności
Einstein to geniusz. Oprócz teorii względności sformułował kilka złotych myśli; mniej może znanych, niż E=mc², ale też porażających swą głęboką mądrością. Na przykład: Ważną rzeczą jest stale zadawać pytania… Być może miał rację. Szkoda, że nie dodał jeszcze: – …zadawać takie pytania, na które ktoś potrafi znaleźć sensowną odpowiedź. No bo jak się poczujemy, gdy zadamy komuś pytanie – naszym zdaniem sensowne i uzasadnione – a temu komuś opadną ręce? I zacznie coś niejasno kręcić, bąkać i owijać w bawełnę?
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w browarze, nad którego upadkiem ubolewają nie tylko miłośnicy krotoszyńskiego, naprawdę niezłego, piwa. Pamiętają Państwo? – na początku lat 90. zakład przejął poznański Lech. Pracownicy dostali akcje, fabrykę zmodernizowano. Nic nie zapowiadało, że nasza, niewielka wprawdzie, ale mająca piękną i długoletnią tradycję, wytwórnia złotego trunku ma przed sobą tak krótki byt.
[wiecej]

Ożeń się z Rzeczą!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 448 449 450 451 452 453 454