Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
KONTROLA NIK W STAROSTWIE!
To, że nasza redakcja dysponuje wynikami zakończonej we wrześniu kontroli NIK w starostwie, było dla szefów tego urzędu dużym zaskoczeniem, sprawę trzymano bowiem w głębokiej tajemnicy. Kontrola objęła okres od początku 2000 roku do września 2003, jednak kierujący starostwem w tamtym czasie nie czują się odpowiedzialni za liczne stwierdzone nieprawidłowości. Wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, pełniący swą funkcję również w poprzedniej kadencji, oznajmił za to, że opublikowanie przez Rzecz materiału na ten temat... może utrudnić staroście Leszkowi Kulce starania o pieniądze na dokończenie rozbudowy baszkowskiego Domu Pomocy Społecznej!
[wiecej]

JAGŁA ODWOŁANY
1 grudnia odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie członków Klubu Przedsiębiorców Ziemi Krotoszyńskiej. Po burzliwej dyskusji Klub odwołał z funkcji członka zarządu Czesława Jagłę, wydawcę Echa Krotoszyna, właściciela Zakładów Mięsnych. Przyjęto także rezygnację grupy negocjacyjnej, w skład której wchodzili Jan Krzywonos i Jagla.
[wiecej]

Parkujemy za darmo!
Od 1 grudnia parkujemy za darmo na wszystkich trzech krotoszyńskich parkingach, prowadzonych na zlecenie gminy przez miejscowe kluby sportowe. Podobnie jest w tych polskich miastach, gdzie wyznaczono tzw. strefy parkowania.
[wiecej]

Nie pozostawią pacjentów!
Nie pozostawimy pacjentów – zapewnia Andrzej Korczak, przewodniczący kolegium lekarzy rodzinnych z powiatu krotoszyńskiego, a zarazem rzecznik prasowy Porozumienia Zielonogórskiego na nasz teren. – 2 stycznia przyjdziemy do pracy, nawet gdyby nie doszło do porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia, bo pacjenci, którzy wybrali nas jako swoich lekarzy, są najważniejsi. Nieprawdą jest, że walczymy tylko o pieniądze!
[wiecej]

Gospodarstwo w komputerze
Dariusz Karbowiak z Biadek samodzielnie opracował program komputerowy, pomocny w prowadzeniu gospodarstwa w zgodzie z regułami ekonomii.
[wiecej]

Nie wiedziałam, że jestem chora...
Reakcje ludzi na chorobę afektywną dwubiegunową są straszne. Generalnie wszyscy odwracają się plecami. Dotyczy to także rodziny – mówi Grażyna. – Pytałam lekarza, dlaczego zostałam odrzucona nawet przez moje siostry. Odpowiedział: “Choremu należy pomóc, to wszyscy wiedzą, ale w odczuciu sióstr była pani zdrowa, a wtedy takie zobowiązanie nie występuje”. Choroby psychiczne nie są akceptowane, chorzy nie są szanowani. Może kiedyś to się zmieni?
[wiecej]

Z kamerą w Zdunach
Ekipa poznańskiej telewizji regionalnej TVP3 gościła w ubiegłym tygodniu w Zdunach, kręcąc kolejny odcinek cyklu Przez Wielkopolskę ze sztalugami. Dokumentuje on te miejsca naszego regionu, w których – jak mówi Anna Wachowiak-Rybarczyk, autorka cyklu – zatrzymał się czas.
[wiecej]

Dwunasty Autoportret
Już po raz dwunasty Krotoszyński Ośrodek Kultury wespół z Radiem Merkury i naszą redakcją organizuje ogólnopolski turniej poetycki Autoportret Jesienny. Tym razem wiersze można nadsyłać do 20 grudnia (adres: KOK, ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 18, 63 – 700 Krotoszyn), a rozstrzygnięcie nastąpi 20 stycznia 2004 r.
[wiecej]

Do góry nogami – Rachunki uzdrowicieli
Narodowy Fundusz Zdrowia wymyślił rzecz niebywałą. Liczmy się teraz z masowym najazdem na nasz kraj mniej rzutkich administratorów służby zdrowia z Niemiec, Skandynawii, Francji, pewnie i USA; nie wspominając o innych, jeszcze bardziej zacofanych państwach. Bo wszyscy będą chcieli zobaczyć, jak to się robi. Jak to możliwe, żeby ludzi diagnozować, leczyć i rehabilitować za równowartość paczki kiepskich papierosów miesięcznie?
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w chorobach psychiki. O jednej z nich piszemy na stronie 12. Nie da się w krótkim tekście zawrzeć całego dramatu człowieka, który przestaje kontrolować swoje zachowania, budząc dezaprobatę i potępienie. Bo na pozór jest zdrowy. Ma dwie ręce i nogi, jego organy wewnętrzne funkcjonują prawidłowo. Wszystkie, poza mózgiem. Dziwne zachowania otoczenie kładzie na karb złych cech charakteru.
[wiecej]

Ożeń się z Rzeczą!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 449 450 451 452 453 454 455