Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


Niech zbliżające się Święta upłyną

w atmosferze spokoju i refleksji.

Niech w naszym życiu, które nie zawsze

jest takie jakbyśmy chcieli, panuje zgoda

i szacunek dla drugiego człowieka.

Redakcja

Rzeczy Krotoszyńskiej


 
Wigilia na dworcu
Wigilię na dworcu organizują wspólnie: Centrum Wolontariatu, starostwo, Urząd Miejski i nasza redakcja. W ubiegłym roku, na pierwsze spotkanie w tym miejscu, przybyło kilkadziesiąt osób, teraz spodziewanych jest kilkaset. Jak to w Wigilię, drzwi będą otwarte dla każdego. Może wolne miejsce przy stole czeka na Ciebie?
[wiecej]

Stary Browar w Krotoszynie?
Listy do rzeczy
W związku z publikacjami na temat sprzedaży browaru pragniemy przedstawić mieszkańcom Krotoszyna nasz projekt. Zamiarem naszym jest rozbudowa i modernizacja istniejącej zabudowy byłego browaru (nie wyburzenie), polegająca na stworzeniu obiektu mogącego być wizytówką miasta przy jednoczesnym zachowaniu dawnej architektury przemysłowej, tak jak zostało to przedstawione w załącznikach graficznych.
[wiecej]

Pobili upośledzonego pensjonariusza?
Poszkodowany nie może nic powiedzieć, podejrzani nie przyznają się do winy, brak świadków. Policja prowadzi dochodzenie mające wyjaśnić, czy w baszkowskim Domu Pomocy Społecznej współlokatorzy pobili 78-letniego upośledzonego mężczyznę.
[wiecej]

Sąsiad kontra Statoil
Trwa spór o to, czy stacja paliw Statoil u zbiegu ulic Koźmińskiej i Raszkowskiej w Krotoszynie działa legalnie. Jeden z sąsiadów obiektu utrzymuje, że przy wydawaniu pozwolenia na budowę stacji doszło do rażącego naruszenia przepisów.
[wiecej]

Dofinansujemy lotnisko?
12 grudnia w ostrowskim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin i powiatów Południowej Wielkopolski, poświęcone modernizacji lotniska w Michałkowie k. Ostrowa Wlkp. Gminę Krotoszyn reprezentował Jacek Kępa, naczelnik wydziału promocji, przedsiębiorczości i integracji europejskiej UM w Krotoszynie.
[wiecej]

Nóż zatrzymał się na żebrze
Młody krotoszynianin tylko cudem uniknął śmierci. Jeden z ciosów zadanych mu nożem o włos ominął komorę serca – ostrze zatrzymało się na żebrze. 13 grudnia w nocy przed lokalem Kinova na alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie doszło do groźnej bójki.
[wiecej]

Auto na klockach?
Z krotoszyńskiej wokandy
Podczas kolejnej rozprawy przeciwko Zygmuntowi M., radnemu Samoobrony, który zasiada w Radzie Powiatu Krotoszyńskiego, oskarżonemu o śmiertelne potrącenie rowerzystki w zeszłym roku w Biadkach, zeznawali świadkowie oskarżenia i obrony.
[wiecej]

Tygrysy zwyciężyły
Rywalizacja – olejny obraz Damiana Jankowskiego, krotoszynianina, ucznia maturalnej klasy liceum renowacji zabytków architektury przy Zespole Szkół Budowlanych w Kaliszu, uznany został za najlepsze dzieło biorące udział w kaliskim etapie regionalnym konkursu Artystyczny indeks Hestii, zorganizowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia.
[wiecej]

Wigilia z Dziadkiem Mrozem
Świętowanie przez katolików z Białorusi Bożego Narodzenia niewiele różni się od zwyczajów świątecznych w Polsce. Inne są jednak potrawy na wigilijnych stołach.
[wiecej]

Opłatek ze Starym Doktorem
250 dzieci z polskich szkół noszących imię Janusza Korczaka uczestniczyło 12 grudnia w wigilijnym spotkaniu w Staniewie.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w Grunwaldzie. Jak stwierdził niedawno pewien znany krytyk, recenzując Powtórkę, poniedziałkowe przedstawienie Teatru TV, stan wojenny jest dla młodego pokolenia równie daleki, jak bitwa pod Grunwaldem. Nie wiem, czy to jest dobra wiadomość dla Polski – pisze.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop, Fotostory
<< 451 452 453 454 455 456 457