Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
Targowisko strajkowało
Będzie zmiana opłat na targowisku miejskim w Krotoszynie! Po szczegółowych kontrolach przeprowadzonych przez pracowników Urzędu Miejskiego kupcy podnieśli larum. Zespół złożony z przedstawicieli handlujących i burmistrza zobowiązał się do opracowania nowego, korzystniejszego dla kupców projektu uchwały o opłatach targowych.
[wiecej]

W imię sprawiedliwości społecznej?
Grupa członków Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej od zeszłego roku bezskutecznie domaga się przekształcenia przez KSM wieczystego użytkowania gruntów we własność. Nabycie gruntów, na których stoją ich bloki, miałoby się odbyć przy zastosowaniu bonifikaty. Nieruchomości te należą do gminy Krotoszyn, tymczasem burmistrz Julian Jokś nie chce się na to zgodzić.
[wiecej]

Cyrk ze znakowaniem
Lekarze weterynarii wychodzą przed orkiestrę, a na razie nie wiadomo jeszcze, jaką melodię będzie grała – tak obrazowo mówi Jan Skrzypczak, sołtys Różopola. Krotoszyńscy rolnicy są oburzeni wysokością kosztów wynikających z obowiązku kolczykowania i tatuowania świń.
[wiecej]

Skargi na burmistrza bezzasadne
Krotoszyńska Rada Miejska odrzuciła wszystkie cztery skargi na działalność bądź bezczynność burmistrza Juliana Joksia, skierowane do niej przez Czesława Jagłę (właściciela Zakładów Mięsnych i wydawcę Echo Krotoszyna) oraz Jarosława Szymoniaka (redaktora naczelnego tego pisma).
[wiecej]

Przez rok się nie doczekał
Mieszkaniec Szymanowa ponad rok daremnie czekał na odpowiedź ze starostwa na złożone tam pismo. W końcu złożył skargę na działalność starosty. To, że w międzyczasie zaczęła się nowa kadencja samorządu i nastąpiła zmiana na tym stanowisku, nie ma dla sprawy znaczenia, bo została zachowana tzw. ciągłość organu samorządu. Starostwo pozostało starostwem.
[wiecej]

A na co mi ta buda!
Po publikacji tekstu Sołtys wyremontował wiatę (Rzecz nr 3 z 21 stycznia 2004 r.) odebrałem kilka telefonów od wzburzonych mieszkańców Raszew (gmina Kobylin), twierdzących, że sołtys kłamie. Blaszana budka w dalszym ciągu znajduje się na jego podwórzu, a nie przy drodze.
[wiecej]

Cmentarz czy park?
Rada Miejska w Krotoszynie uchyliła uchwałę z 27 listopada 2003 r. uznającą za park gminny teren po byłym cmentarzu ewangelickim przy ul. Rawickiej.
[wiecej]

ZŁOTY DUOPARKIET
Fabryka Parkietów Biadki została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2004. Doceniono duoparkiet – sztandarowy produkt zakładu.
[wiecej]

Sięgną po unijne pieniądze?
To budżet stabilnego i zrównoważonego rozwoju gminy – stwierdził Julian Jokś, burmistrz Krotoszyna. – Dajemy sobie szansę na sięgnięcie po środki pomocowe z Unii – dodał. W czwartek Rada Miejska przyjęła budżet na ten rok przy piętnastu głosach za, trzech wstrzymujących i jednym przeciwnym.
[wiecej]

PYTANKA NIE OD RZECZY
Do Macieja Młodego Perkiewicza – perkusisty koźmińskiego zespołu PKP.
[wiecej]

Do góry nogami – Po kiego diabła?…
Śledząc wypowiedzi naszych prawdomównych, lewicowych władz dojść można do wniosku, że winą za obecny kryzys obarczyć należy nie ten rząd, nie amerykańską stonkę ziemniaczaną, ani też nie agentów wrogich nam imperialistów.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w antidotum, jakim na trwające od dawna kłopoty finansowe Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury mają być zwolnienia personelu.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

OGŁOSZENIA DROBNE

[wiecej]

AUTOGIEŁDA

[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 457 458 459 460 461 462 463