Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
  
SPRZEDANI, WYRZUCANI
O sprawie mieszkań zakładowych w bloku przy ul. Piastowskiej 34 (nr 30 do 45) w Krotoszynie pisaliśmy dotąd kilkakrotnie. Mieszkania te krotoszyński Urząd Rejonowy przekazał nieodpłatnie w grudniu 1998 r. Czesławowi Jagle, od 1994 r. właścicielowi (wcześniej państwowych) Zakładów Mięsnych.
[wiecej]

Będzie druga rozprawa oszusta zbożowego
Z powodu nieprzybycia dwóch oskarżonych nie odbyła się w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie rozprawa przeciw Arkadiuszowi S. (31-letniemu mieszkańcowi Kalisza), ostatniemu właścicielowi młyna w Krotoszynie.
[wiecej]

Sprawa radnego bliska końca
Sprawa radnego Rady Powiatu Krotoszyńskiego Zygmunta M., oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego we wrześniu 2002 roku w Biadkach zbliża się ku końcowi.
[wiecej]

Nielegalne i coraz większe
Nasza redakcja otrzymała list czytelnika, zbulwersowanego nielegalnym wysypiskiem śmieci przy drodze z Baszkowa do Trzasków, bezpośrednio przy zjeździe do wsi Dziewiąte.
[wiecej]

Radni dadzą szansę szpitalowi?
Radni Rady Miejskiej Krotoszyna uznali rozbudowę szpitala za priorytet, przeznaczając na nią w uchwale budżetowej niemałe pieniądze. W tym tygodniu kwestię sfinansowania projektu, od którego zależy być albo nie być naszej lecznicy, omawiać będą na posiedzeniach komisji stałych radni powiatowi.
[wiecej]

Ruszył Uniwersytet Ludowy
5 lutego w Zespole Szkół Rolniczych zainaugurował działalność Uniwersytet Ludowy, powołany do życia przez powiatowe koło Wielkopolskiego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych im ks. Antoniego Ludwiczaka w Koźminie Wlkp.
[wiecej]

To była randka!!!
Z okazji Walentynek ogłosiliśmy konkurs. Zadanie polegało na opisaniu najbardziej nietypowej (ale oczywiście osobiście przeżytej) randki. Zasypali nas Państwo listami – poniżej publikujemy wybrane historyjki z życia wzięte. W sam raz na Walentynki!
[wiecej]

Honor rycerski i dama serca
Rozmowa z Sebastianem Świstem – nauczycielem historii i jej pasjonatem.
[wiecej]

Poznańczyk – historia lubi się powtarzać
Na jednej ze ścian holu krotoszyńskiego dworca kolejowego w 1932 r. umieszczono ufundowaną przez byłych uczestników powstań narodowych ku pokrzepieniu serc rodaków tablicę upamiętniającą Powstanie Wielkopolskie, a ściślej – zdobycie dworca przez powstańców l stycznia 1919. Dzisiejsza jest kopią, gdyż podczas II wojny światowej oryginał zniszczyli okupanci.
[wiecej]

Historia najnowsza na zdjęciach
W holu krotoszyńskiego Muzeum Regionalnego im. H. Ławniczaka obejrzeć można dwie niezwykle interesujące wystawy fotograficzne. Autorem pierwszej, zatytułowanej Pielgrzymki polskie jest światowej sławy krakowski fotografik – Adam Bujak. Na drugą prezentację – Ojczyzno moja... Fotografie z lat 19791987 złożyły się prace reportażysty Stanisława Markowskiego.
[wiecej]

PYTANKA NIE OD RZECZY
Do Izabeli Domaszewskiej – nowej kierowniczki Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylinie.
[wiecej]

Do góry nogami – Powrót braci Marx
Ktoś – nie pamiętam już kto – powiedział kiedyś, że artyści nie nadają się do sprawowania władzy. Być może. Ale mają czasem do powiedzenia wiele mądrych i ważnych rzeczy. I może dobrze byłoby ich czasami wysłuchać. Wysłuchać nawet tych artystów, których tzw. normalni ludzie – szczególnie ludzie tzw. poważni – uważają wręcz za błaznów.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz oczywiście w Walentynkach, obyczaju zamorskim wprawdzie, ale zdecydowanie sympatycznym. To dzień dobrych życzeń, okazywania bliźnim (wszystkim, nie tylko tzw. drugim połówkom) ciepłych uczuć.
[wiecej]

OGŁOSZENIA DROBNE

[wiecej]

AUTOGIEŁDA

[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 458 459 460 461 462 463 464