Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 

 
Wyciął lipę i zapłaci 120 tys. zł
Nielegalne wycinanie drzew drogo kosztuje. Niedawno ogólnopolskie media doniosły o kilkumilionowej karze, nałożonej na parafię ewangelicko-augsburską w Kaliszu za ogołocenie z ponad dwustu drzew starego ostrowskiego cmentarza, teraz przekonał się o tym Dariusz Rozum, krotoszyński przedsiębiorca i radny.
[wiecej]

Oskarżony Jarosław S.
Jako świadkowie zeznawali radni: Zygmunt Kozupa, Krzysztof Krysztofiak, Dariusz Rozum, Wiesław Świca. Okazało się, że przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej tak słabo orientuje się w sprawach samorządu, że nie wie (?!), o jaką lokalizację dla supermarketu Kaufland zabiegała firma, która chce go wybudować w Krotoszynie.
[wiecej]

ŚLISKO, AŻ STRACH
W zeszłym tygodniu, po kilkudniowym ociepleniu, wróciła do nas zima. Opady śniegu oraz śliska nawierzchnia dróg nie umilały kierowcom jazdy. Jednak służby drogowe mają za zadanie minimalizować dyskomfort samochodowej podróży.
[wiecej]

Market Dino w Krotoszynie
W Krotoszynie ma powstać nowy pawilon handlowy sieci Dino. Obiekt o powierzchni ok. 300 – 400 metrów kwadratowych miałby stanąć na terenie przy ul. Słodowej i Floriańskiej. Inwestorem są Zakłady Mięsne Biernacki z siedzibą w Krotoszynie.
[wiecej]

Sala jak ta lala!
W poniedziałek 9 lutego uroczyście otwarto salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3. To jedno z ważniejszych wydarzeń w ponad stuletniej historii tej placówki.
[wiecej]

Mleczarnia będzie się rozwijać
Zakład Mleczarski Nutricia Krotoszyn zwiększy swoją produkcję, a także liczbę pracowników. Międzynarodowy koncern Royal Numico NV, producent żywności specjalistycznej, zdecydował o znaczącej rozbudowie zakładu Nutricia Polska w Opolu oraz w krotoszyńskim zakładzie, będącym wielkopolską filią tej firmy.
[wiecej]

Zapasy z fiskusem
30 kwietnia 2004 r. mija termin ostatecznego rozliczenia się z fiskusem za rok 2003. Co warto wiedzieć, o czym trzeba pamiętać?
[wiecej]

Mają windę!
Zdunowski Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci ma wreszcie windę. Udało ją się zbudować dzięki finansowemu wsparciu starostwa i innych sponsorów. Oficjalne otwarcie i poświęcenie nastąpi 26 lutego.
[wiecej]

Nie jem nic, co miało twarz
Jedni odrzucają mięso, bo nie chcą mieć nic wspólnego z tym, co dzieje się w rzeźniach i na fermach hodowlanych; inni, ponieważ są przekonani, że to zdrowa dieta. Niektórzy zaś mają motywacją ekologiczną lub religijną. Dieta wegetariańska staje się coraz bardziej popularna.
[wiecej]

Jak to się robi?:-)
Rozmowy na lekcji z reguły są zabronione. A co ma zrobić uczeń, który musi pilnie skontaktować się z kolegą siedzącym kilka ławek dalej!? W takich i podobnych sytuacjach wyobraźnia nastolatków nie zna granic. Trzeba tylko uważać, żeby nie wpaść w ręce rozwścieczonego nauczyciela.
[wiecej]

Tatry przypominają mi Andy
Rozmowa z Luisem Santillanem – muzykiem z Ekwadoru, potomkiem Inków, gościem specjalnym wystawy prezentującej kulturę indiańską, która odbyła się 12 lutego w Biadkach.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w tym, że w poprzednim numerze pisałam po raz kolejny o mieszkaniach przy ul. Piastowskiej, kiedyś – mieszkaniach zakładowych pracowników Zakładów Mięsnych, później w niejasnych okolicznościach prawnych (nadal bada je Prokuratura Okręgowa) oddanych nowemu właścicielowi tej wytwórni, Czesławowi Jagle, a w ubiegłym roku sprzedanych przez niego radnemu Dariuszowi Rozumowi.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 459 460 461 462 463 464 465