Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 REKLAMA 
ZJEDNOCZENI I WKURZENI!
Komitet protestacyjny związków zawodowych i organizacji rolniczych zorganizował 11 marca akcję protestacyjną przeciw polityce rolnej państwa w formie przemarszu ulicami Krotoszyna. Jak wyjaśnia jeden z organizatorów, prezes Miejsko-Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych – Robert Czajka, została ona wywołana bardzo złą sytuacją producentów rolnych.
[wiecej]

RADA POWIATU URATUJE SZPITAL?
Szpital powiatowy w Krotoszynie wymaga rozbudowy i modernizacji, inaczej jego istnienie będzie zagrożone. Tymczasem komisja spraw społecznych Rady Powiatu Krotoszyńskiego w projekcie budżetu nie ujęła dofinansowania SPZOZ. Komisja budżetowo-gospodarcza natomiast postanowiła wesprzeć go kwotą 1 mln zł. Ostateczną decyzję o wsparciu rozbudowy szpitala podejmie jednak Rada.
[wiecej]

SPRAWIEDLIWOŚĆ NA CHWALISZEWSKIEJ
W Krotoszynie znajduje się ulica, która jest nią tylko z nazwy. W rzeczywistości to nieutwardzona polna droga, bez kanalizacji i chodników.
[wiecej]

W ŁAGIEWNIKACH CZUJĄ SIĘ SWOBODNIE
W pracowniach terapeutycznych w Łagiewnikach, działających od pół roku pod egidą Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krotoszynie, życie aż tętni. 13 uczestników przygotowuje właśnie stroiki na kiermasz świąteczny.
[wiecej]

PRACOWNICY KONTRA DYREKTOR KOK (2)
W ostatni piątek w sali krotoszyńskiego Sądu Pracy spotkali się ponownie dyrektor miejscowego ośrodka kultury i trzej jego podwładni, którym 29 stycznia wręczył wypowiedzenia. Troje zwalnianych stawiło się ze swoją pełnomocniczką.
[wiecej]

OBRONA WYKAŻE NIERZETELNOŚĆ BIEGŁYCH?
Rozprawa radnego Rady Powiatu Krotoszyńskiego Zygmunta M. dobiega końca. 5 kwietnia, w trakcie kolejnego posiedzenia, obrońca oskarżonego chce wykazać, że opinia biegłych z zakresu ruchu drogowego była nierzetelna.
[wiecej]

JESZCZE POSIEDZI
Były właściciel elewatora zbożowego przy ul. Koźmińskiej w Krotoszynie, nie przyznaje się do zarzucanych mu przez prokuraturę 26 przestępstw gospodarczych. Arkadiusz S., 31-letni biznesmen, siedzący od stycznia 2003 r. w areszcie, pozostanie w nim przez kolejne trzy miesiące. Sąd odrzucił prośbę obrony o zamianę aresztu na dozór.
[wiecej]

UWAŻAĆ NA FACHOWCÓW!
Pan Jacek Pawlaczyk postanowił naprawić, ściślej – oszlifować, wałek rozrusznika motocykla. W tym celu udał się do odpowiedniej firmy. Ta jednak – jak mówi – robotę spartaczyła.
[wiecej]

STAROSTWO WYGRAŁO Z MINISTERSTWEM
Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał rację starostwu powiatowemu w Krotoszynie, które dwa lata temu wystąpiło przeciw Ministerstwu Edukacji Narodowej.
[wiecej]

SUKCES II LO!
W opublikowanym w Neewsweeku z 14 marca rankingu polskich liceów ogólnokształcących wysoką pozycję zajmuje krotoszyńskie II LO, wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
[wiecej]

SENSACJA – ORPISZEW O WIELE STARSZY!
W lipcu 2003 roku orpiszewianie uroczyście obchodzili 600-lecie swojej wsi. Teraz okazało się, że świętować mogą znacznie okazalszy jubileusz.
[wiecej]

PYTANKA NIE OD RZECZY
Do Artura Luźnego – pracownika krotoszyńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – WCIĄGNIĘCI PRZEZ KUPĘ
Do kręgów rządzących wchodzi się dziś po to, żeby zarobić. Jak tworzy się dobrze opłacany (za naszą kasę!) etat we władzach? Popatrzmy np. na niektóre wydziały w starostwie. Oto na drzwiach jednego (a może – niejednego?) z nich wisi wizytówka naczelnika tegoż wydziału. Ilu pracowników ma ten wydział, skoro musi aż mieć naczelnika? Otóż oprócz niego… aż jedną osobę! Ale z tytułem naczelnika zarabia się lepiej niż bez – no więc jest kolejny naczelnik.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w Krotoszynianinie Roku. Lada dzień zbierze się bowiem kapituła tego tytułu, po raz jedenasty w czternastoletniej historii Rzeczy rozważając, kogo nim uhonorować. Dziękujemy za wszystkie nadesłane przez Państwa listy z kandydaturami, za piękne uzasadnienia. Trudno wycenić dobro, bo ono zawsze jest wielkie i promieniujące. Więc, jak zwykle, kapituła będzie miała problem z wyborem. Ale to cudowny kłopot...
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 463 464 465 466 467 468 469