Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


JUŻ ZA TYDZIEŃ

KOLEJNY DODATEK TEMATYCZNY!
REKLAMA

 
DEPRESJE PRZYCHODZĄ WIOSNĄ
Zapotrzebowanie na porady psychiatryczne jest tak duże, że niektórzy pacjenci Teresy Jagielskiej stoją w kolejce do rejestracji od wczesnych godzin rannych, jeszcze przed otwarciem gabinetu. Od początku 2004 roku lekarze psychiatrzy z krotoszyńskiego NZOZ Psyche przyjęli już ponad 1000 nowych pacjentów!
[wiecej]

ŻYCIE – SZANSA CZY CIERPIENIE?
Napisała do nas 16-letnia Monika, prosząc, abyśmy na łamach Rzeczy Młodych odpowiedzieli na jej pytanie: Po co żyć? Ten krótki list skłonił nas do refleksji – dlaczego tak wielu młodych ludzi traci sens życia? Coraz częściej słyszy się o nastolatkach popadających w depresje i inne choroby psychiczne.
[wiecej]

NIE ZAPRASZAJĄ NAS NA SESJE
Rozmowa z Karolem Kajem – prezesem Zarządu Oddziału ZNP w Krotoszynie.
[wiecej]

(WYJĄTKOWO) KŁOPOTLIWE PYTANIE
Do Andrzeja Jerzaka – skarbnika powiatu.
[wiecej]

ROZBILI GRUPĘ WŁAMYWACZY
Policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn – mieszkańców Dzielic i Rozdrażewa, którzy w styczniu i lutym br. włamali się do 10 samochodów. Ukradli radia, telefony komórkowe i koła zapasowe o łącznej wartości 3,5 tys. zł.
[wiecej]

MATEMATYCZNY KANGUR W ROZDRAŻEWIE
Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie co roku biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym pod nazwą Kangur Matematyczny.
[wiecej]

POMAGAJĄ ROLNIKOM
Od 15 marca rolnicy z gminy Kobylin mogą korzystać z pomocy w wypełnianiu wniosków unijnych. Na pierwszym piętrze budynku po Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska uruchomiono specjalne biuro.
[wiecej]

SPRAWNA V A
Klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/07 jako jedna z nielicznych w naszym powiecie bierze udział w ogólnopolskim konkursie Sprawna klasa.
[wiecej]

LISTY DO RZECZY – ZLIKWIDUJĄ SZPITAL – ZLIKWIDUJĄ POWIAT!
Z przerażeniem przeczytałam w Waszym piśmie, że radni powiatu skąpią pieniędzy na modernizację szpitala. Czyżby nie rozumieli, co znaczy szpital na miejscu? A może sądzą, że ich to nie dotyczy, bo są zdrowi?
[wiecej]

KOŹMIŃSKA OSP NAJSTARSZA W POLSCE?
W poprzednim numerze pisaliśmy, że wieś Orpiszew jest o wiele starsza niż sądzono do tej pory. Dziś kolejna ciekawostka tego typu. Oto koźmińska Ochotnicza Straż Pożarna jest najprawdopodobniej najstarszą organizacją pożarniczą w Polsce.
[wiecej]

ODSZEDŁ JUREK RYBA
Jurka poznałam w 1996 r., w czasie zjazdu absolwentów LO im. H. Kołłątaja. Nie ukończył tej szkoły, był bowiem jednym z czterech jej uczniów, którzy w 1949 r. zostali wydaleni za – jak zapisano w protokole ze specjalnego posiedzenia Rady Pedagogicznej – karygodne i uwłaczające godności kreślenia na podobiznach prezydenta (Bolesława Bieruta – przyp. aut.).
[wiecej]

PYTANKA NIE OD RZECZY
Do Cezarego Grendy – nauczyciela w krotoszyńskiej szkole podstawowej na Parcelkach, trenera i zawodnika karate z klubu Krotosz.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – ZŁOTA MYŚL PREMIERA
Jak to miło usiąść do pisania felietonu wiedząc, że po raz ostatni pisze się o Millerze-Premierze!… Wygląda bowiem na to, że już niedługo Uśmiechnięty Leszek pozwoli odspawać swój dystyngowany tyłek od ukochanego stołka. A może przez minione dwa dni, do momentu wydrukowania tego tekstu, został ubłagany przez towarzyszy i sam odkleił pośladki od obecnej posady? Czas najwyższy. I tak jest ze swoją męską decyzją spóźniony. W odejściu pomogła mu dopiero – tego jestem pewien – wiosna.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w pieniądzach, a dokładniej – w budżecie starostwa. Przed tygodniem donosiliśmy o marnych perspektywach krotoszyńskiego szpitala, dziś sporo miejsca na stronie 2 poświęcamy sytuacji w oświacie. Tak się składa, że ani szpital, ani placówki oświatowe nie przeżyją bez solidnego wsparcia.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 464 465 466 467 468 469 470