Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


DZIŚ KOLEJNY
DODATEK TEMATYCZNY!REKLAMA

 
NASI KOCHANI
W niedzielę ogłosiła swój jedenasty z kolei werdykt Kapituła Tytułów Krotoszynianin Roku i Przyjaciel Krotoszyna.
[wiecej]

MILION – JAK UMARŁEMU KADZIDŁO?
Rada Powiatu Krotoszyńskiego głosami radnych koalicji rządzącej (Samorządowa Inicjatywa Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe) przeznaczyła dla szpitala w tym roku 1 milion złotych.
[wiecej]

CIĘŻKI ŻYWOT NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Nie mają w Krotoszynie łatwego życia niepełnosprawni poruszający się na wózkach. Niewiele jest budynków instytucji użyteczności publicznej, szkół, firm czy sklepów z podjazdami.
[wiecej]

(WYJĄTKOWO) KŁOPOTLIWE PYTANIE
Do Andrzeja Piotrowskiego – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.
[wiecej]

ODETNĄ KROTOSZYN OD ŚWIATA
Wszystko wskazuje na to, że od 1 kwietnia ze stacji kolejowej w Krotoszynie przestanie wyjeżdżać wiele pociągów. Nasze miasto zostanie odcięte od świata.
[wiecej]

POMOGĄ WYPEŁNIĆ WNIOSKI
Od 15 marca w urzędach gminnych na terenie całego powiatu pracują osoby pomagające rolnikom w wypełnianiu wniosków o wpisy do ewidencji producentów rolnych oraz wniosków o dopłaty obszarowe.
[wiecej]

LEKARZ NAWET NIE ZSZEDŁ
Lekarz podstacji pogotowia ratunkowego w Kobylinie odesłał z kwitkiem 16-letniego chłopca, nawet nie obejrzawszy jego skręconej, mocno spuchniętej w kostce nogi. Dyrektor krotoszyńskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej tłumaczy, że chłopiec nie został przyjęty, gdyż podstacja nie prowadzi ambulatorium.
[wiecej]

TARGI Z AKTOREM
Po raz trzeci z rzędu w zajeździe Pod Szyszkami cztery hurtownie, w tym dwie z Krotoszyna (PIOmar i Nowak) i dwie kaliskie (Eljon i MultiEx), zorganizowały Wiosenne Targi Handlowe.
[wiecej]

LAUR ŚW. WAWRZYŃCA POJECHAŁ DO KONINA
Tegoroczny Laur św. Wawrzyńca – trofeum IV Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej rozegranego 20 marca w Koźminie Wlkp. – trafił do piłkarzy z Konina. Drużyny reprezentujące powiat krotoszyński zajęły miejsca poza podium.
[wiecej]

ODZNAKA DLA ROZŚPIEWANYCH
Chór mieszany im. Czesława Czypickiego decyzją Rady Miejskiej Koźmina został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Ziemi Koźmińskiej. – Odznaczenie to nadaliśmy w 115 rocznicę jego powstania w dowód wdzięczności za zaangażowanie w życie lokalne oraz promowanie miasta w kraju i poza jego granicami – mówi wiceburmistrz MiG Koźmin Wlkp. Jarosław Ratajczak.
[wiecej]

ZAGRALI W POPRAWCZAKU
W piątek 19 marca w koźmińskim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym wystąpiły Kontury Życia i Życiorys, krotoszyńskie zespoły hiphopowe.
[wiecej]

MARATON ŻYWEGO SŁOWA
26 marca w Koźminie Wlkp. odbyły się eliminacje regionalne 49 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego zwieńczeniem był koncert Piotra Woźniaka – syna słynnego polskiego barda.
[wiecej]

METAFIZYCZNE PIOSENKI
To była prawdziwa uczta dla ucha i ducha. W świeżo wyremontowanym kinie Przedwiośnie wystąpiła obsypana Fryderykami grupa Raz, Dwa, Trzy, śpiewając – jak to określił jej lider Adam Nowak – metafizyczne piosenki.
[wiecej]

NIESAMOWITY KONCERT
23 marca w koźmińskim Ośrodku Kultury wystąpił zespół Gen-DOS. Ta wyjątkowo oryginalna muzycznie formacja przybyła do Koźmina z syberyjskiej Republiki Tuvy.
[wiecej]

PYTANKA NIE OD RZECZY
Do Gabrieli Dopierały – wicedyrektor SP nr 3 w Koźminie Wlkp., dyrygującej chórem im. Czesława Czypickiego.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – MATURA DLA OSZCZĘDNYCH
Pierwszy w naszym mieście po bardzo długiej przerwie duży koncert – profesjonalnie zagrany w sobotni wieczór przez zespół Raz, Dwa, Trzy w wyremontowanym kinie – zastanawia. Nie tylko klasą większości tekstów: zmuszających do myślenia, mądrych, wyważonych; powiedzmy – po ludzku dobrych. Oczywiście, nie aż tak poetyckich, jak nieodżałowany sęp miłości artysty Wiśniewskiego; ale też trzeba przyjąć, że Raz, Dwa, Trzy ma inną publiczność, niż Ich Troje.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w spotkaniach. Bez spotkań nie ma rozmów, bez rozmów nie ma zrozumienia. Lata temu, u schyłku peerelowskiej epoki, mocno na nie postawił cytowany w tej rubryce kilkakrotnie Kees van der Weerden, Holender z Brummen, prekursor krotoszyńsko-zagranicznych towarzystw przyjaźni.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 465 466 467 468 469 470 471