Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


DZIŚ WYDANIE ŚWIĄTECZNE!

REKLAMA

 
KTO WYGRA – TRADYCJA CZY KOMPUTER?
Panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Koźmin Wlkp., które spotkały się 31 kwietnia z okazji corocznie organizowanego konkursu na najpiękniejsze pisanki, z nostalgią wspominają Święta Wielkanocne swojej młodości.
[wiecej]

ŚWIĘTA ZACZYNAJĄ SIĘ W WIELKI CZWARTEK
Rozmowa z ks. Dariuszem Brylakiem – wikariuszem z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie.
[wiecej]

SYNDYK SPRZEDAJE BROWAR
Być może już w tym miesiącu zostanie podpisana umowa na nabycie upadłego browaru w Krotoszynie. Kupnem majątku przy ul. Słodowej zainteresowane są Zakłady Mięsne Biernacki.
[wiecej]

PUSTKA NA STACJI
Z blisko trzydziestotysięcznego miasta wyjeżdża w ciągi doby zaledwie 10 pociągów pasażerskich.
[wiecej]

POWALCZĄ O POCIĄGI
Samorządowcy z naszego powiatu są zgodni – likwidacja licznych kursów pociągów, która dotknęła Krotoszyn, nie ma logicznego uzasadnienia. We wtorek spotkają się w Poznaniu w tej sprawie z władzami województwa i kierownictwem spółki PKP Przewozy Regionalne.
[wiecej]

(WYJĄTKOWO) KŁOPOTLIWE PYTANIE
Do Leszka Kulki – starosty krotoszyńskiego.
[wiecej]

SĄD UTAJNIŁ ZEZNANIA POLICJANTA
Sędzia utajnił wyjaśnienia składane przez policjanta z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie w sprawie radnego Zygmunta M., który jest oskarżony o spowodowanie we wrześniu 2002 roku wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanej rowerzystce. 44-letnia mieszkanka Biadek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarła.
[wiecej]

NIE ODDAŁ, BO GO ARESZTOWALI?
Arkadiusz S., oskarżony o wyłudzenie tysięcy ton zboża o wartości kilku milionów złotych, a także wyłudzenie innych towarów oraz kredytów, na piątkowej rozprawie w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie odpowiadał na pytania dotyczące wszystkich 27 zarzutów. Twierdził, że gdyby go nie aresztowano, spłaciłby wszystkie długi.
[wiecej]

ROWERZYŚCI DYSKRYMINOWANI
Na naszym terenie jest jeden oznaczony szlak rowerowy. Trwają obecnie przymiarki do wytyczenia drugiej ścieżki. Jeden z naszych czytelników natomiast chciałby, aby zrobiono trasę dla rowerów na drodze z Krotoszyna do Zdun.
[wiecej]

NASI NAJLEPSI!
Pierwsze i drugie miejsce w regionalnym finale ogólnopolskiego konkursu wiedzy o ochronie pracy dla młodocianych pracowników rzemiosła zajęli chłopcy z naszego powiatu.
[wiecej]

MAMO, CZY JA JESTEM ŻYDEM?
Tamto popołudnie zadecydowało – przerażona reakcją syna na swoje milczenie Emilia Waszkinelowa postanowiła nie zdradzać mu jego pochodzenia, pozwalając dojrzewać do przyjęcia prawdy.
[wiecej]

BYLE DO PRZODU!
2 kwietnia w reprezentacyjnej sali krotoszyńskiego ratusza uhonorowano jubilatów z pięćdziesięcioletnim stażem małżeńskim medalami przyznanymi przez Prezydenta RP.
[wiecej]

RĘCE MI SIĘ TRZĘSŁY DO KIEROWNICY
Do kierownicy zawsze mnie ciągnęło. Nawet badania dla kierowców i testy zrobiłam, bo chciałam być taksówkarką. Ale nie zostałam.
[wiecej]

BARANKI Z KRWI I KOŚCI
Baranek jest symbolem Świat Wielkanocnych. Bywa z cukru, czekolady, marcepana i masła. Chyba w każdym koszyczku ze święconką, na honorowym miejscu rozpiera się masełko w kształcie baranka z oczkami zrobionymi z pieprzu, ogonkiem i uszkami z bukszpanowych listków.
[wiecej]

OPIEKUNKA CHEERLIDEREK
Rozmowa z Agnieszką Zimną – nauczycielką wychowania fizycznego w krotoszyńskim I LO i opiekunką tamtejszego zespołu cheerliderek.
[wiecej]

ŁAMALI SCHEMATY
2 kwietnia w Młodzieżowym Klubie Środowiskowym Rivendell wystąpiły młode krotoszyńskie zespoły hip-hopowe.
[wiecej]

ŚWIĄTECZNE PYSZNOŚCI WIEJSKICH GOSPODYŃ
Kto potrafi sobie wyobrazić Wielkanoc bez obficie zastawionego stołu? Dzięki uprzejmości przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z Koźmina Wlkp., Lipowca, Obry Nowej, Wałkowa oraz Wrotkowa możemy Państwu podać sprawdzone przepisy na wspaniałe świąteczne dania i wypieki.
[wiecej]

RZECZ WYRÓŻNIONA
Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich rozstrzygnął w piątek w poznańskim Teatrze Ósmego Dnia zorganizowane przez siebie konkursy dziennikarskie.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – MĄDROŚĆ PRZYCHODZI Z WIOSNĄ(?)
Co roku wiosną spostrzegamy wokół nas różne nowości, rozsądne udoskonalenia, mądre reformy itd. Np. towarzysze pogniewani na Millera założyli nową partię – i nagle okazało się, że reprezentują zupełnie inne poglądy, niż dotychczas.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że pora przedświąteczna i chciałoby się, aby gazetę wypełniały same dobre wiadomości. Nie wypełniają, bo życie ma wiele barw, a między czernią a bielą mieści mnóstwo odmian szarości.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 466 467 468 469 470 471 472