Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 REKLAMA

 
ZAMORDOWAŁ MATKĘ
52-letni koźminianin Józef K. zabił swoją matkę. Bita po twarzy i duszona 84-letnia kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Mężczyzna był tak pijany, że pamiętał niewiele szczegółów. Przyznał się jednak do winy. Za zabójstwo grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie. W tej chwili siedzi w areszcie.
[wiecej]

BAĆ SIĘ POLICJI CZY ŚMIERCI?
Latem policyjna drogówka będzie miała pełne ręce roboty za sprawą wzmożonego z powodu urlopów ruchu samochodowego. Wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość, a przed mandatami broni się, używając urządzeń wychwytujących działanie policyjnych radarów.
[wiecej]

TOMCZAK DOSTAŁ NAJWIĘCEJ
Niecałe 21 procent – to wstępna, jeszcze nieoficjalna frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego w mieście i gminie Krotoszyn. Najwięcej głosów – 728 – otrzymał u nas poseł z Kępna Witold Tomczak (Liga Polskich Rodzin).
[wiecej]

SAPARD? KROTOSZYN OBEJDZIE SIĘ SMAKIEM
Fundusz SAPARD nie dofinansuje ani budowy kanalizacji w Gorzupi, ani nowych ulic w Lutogniewie – ostateczne, pisemne potwierdzenie tej smutnej dla Krotoszyna prawdy nadeszło z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ostatnim dniu maja.
[wiecej]

NA LALECZKACH JUŻ SIĘ PRZEJECHAŁEM!
Dobra zabawa, jakieś wyjazdy, atrakcje, dosłownie – pstro w głowie. Żeby chłopak miał dużo pieniędzy, samochód – liczy się to, co posiada. Bardzo się zawiodłem na kobietach. Nie chcę urazić wszystkich, ale niektóre mają dziwnie lekki sposób rozumowania...
[wiecej]

PROBLEMY Z BANKOMATEM
Koźminianie korzystający z bankomatu Powszechnej Kasy Oszczędności BP SA przy ulicy Poznańskiej narzekają, że na monitorze nic nie widać. To nie jedyne niewygody, na jakie są narażeni.
[wiecej]

MECHANIKOM STOP
Na niedawnym walnym zgromadzeniu delegatów krotoszyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych debatowano m.in. o głównych kierunkach działania rzemiosła i najbliższych planach.
[wiecej]

KRÓLOWE ORTOGRAFII
W piątej edycji konkursu Powiatowy Król Ortografii, organizowanego przez redakcję Rzeczy Krotoszyńskiej, zwyciężyły: Karina Walencik z Sulmierzyc – w kategorii szkół podstawowych i Paulina Wawrzyniak z Chwaliszewa – najlepsza spośród uczniów gimnazjów.
[wiecej]

LITEROWAŁAM TRUDNE WYRAZY
Rozmowa z Kariną Walencik – uczennicą VI klasy Zespołu Szkół Publicznych w Sulmierzycach, zwyciężczynią tegorocznego konkursu o tytuł Powiatowego Króla Ortografii w kategorii szkół podstawowych.
[wiecej]

MUZYKA NA WESOŁO
Koncert Grupy Mo Carta zgromadził w krotoszyńskim kinie liczną publiczność. Kwartet nie zawiódł, dostarczając widzom solidną porcję śmiechu.
[wiecej]

TROPEM LISTU DO REDAKCJI – KTOKOLWIEK, KIEDYKOLWIEK…, CZYLI – PAN SANDAŁ OGŁASZA
W ubiegłym tygodniu dostaliśmy list: Szanowna Redakcjo! To, co przeżyłam, przechodząc wczoraj przez krotoszyński rynek, przeszło moje najśmielsze oczekiwania, jeśli chodzi o korzystanie z zasad demokracji.
[wiecej]

ZWOLNIĄ 50 OSÓB
Cukrownia w Zdunach zamiera. Pracodawca chce wręczyć wypowiedzenia połowie spośród 96 obecnie zatrudnionych w fabryce osób.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – ZIOMAL NA DYRA?
Niedługo wakacje – dzieciaki odetchną. Być uczniem to szalenie stresujące zajęcie! To tak jak być przeciętnym politykiem: też się niewiele umie; też się walczy o swoje; też od człowieka wymagają rzeczy, które wcale go nie interesują; też nie wolno się pokazać po pijaku; też trzeba przychodzić na nudne posiedzenia (tu nazywane lekcjami)…
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w Wodniku, krytej pływalni. Krotoszynianie cieszą się nią już kilka lat. Przyniosła wiele dobrego – nie ma już w gminie kończącego szkołę podstawową czy gimnazjum młodego człowieka, który nie potrafiłby pływać. Wodnikowe lekcje finansuje samorząd, i dobrze, bo w mieście o dwudziestoprocentowej stopie bezrobocia większości rodziców po prostu nie byłoby stać na opłacenie pociechom takiej nauki, tym bardziej, że bilety drożeją.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 475 476 477 478 479 480 481