Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


MŁODY CZŁOWIEKU!
MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!
DZIŚ RZECZ MŁODYCH!
A W NIEJ MIĘDZY INNYMI:
SEKTY WABIĄ!
MŁODZIEŻ WYBRAŁA KINOVĄ!REKLAMA 
PRECZ Z DYSKOTEKĄ!
Mieszkańcy Kobierna na zebraniu wiejskim zagłosowali za zamknięciem dyskoteki w tej miejscowości. Mają dosyć picia alkoholu na ulicach, niszczenia przystanków, blokowania wjazdów na posesje. Czarę goryczy przelało zdewastowanie kilka tygodni temu grobu księdza Tadeusza Bieli. Przedsiębiorca z Krotoszyna – Adam Tyrakowski, który dzierżawi wiejski dom kultury, ma zamknąć lokal za trzy miesiące.
[wiecej]

(WYJĄTKOWO) KŁOPOTLIWE PYTANIE – DO KAZIMIERZA CEPY – RZECZNIKA PRASOWEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W KROTOSZYNIE
Czy policja dostawała sygnały o zakłócaniu porządku, pobiciach, dewastacji mienia itp. w trakcie piątkowych dyskotek w Kobiernie? Jeśli tak, to jaka była reakcja funkcjonariuszy na tego typu zajścia?
[wiecej]

NIEBEZPIECZNA WROCŁAWSKA
Ulica Wrocławska w Zdunach stanowi fragment drogi krajowej nr 15. Codziennie przejeżdża tędy kilkaset samochodów osobowych i ciężarowych, nierzadko przekraczając dozwoloną prędkość. – Wybudowanie obwodnicy rozwiązałoby nasze problemy – zgodnym głosem mówią mieszkańcy ulicy. A problemów jest wiele...
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH – CHODŹ DO NAS, A ZAZNASZ MIŁOŚCI…
W ostatnich latach lawinowo rośnie liczba sekt i ich zwolenników. Zastanawiające, dlaczego współczesny człowiek, zamiast szukać prawdy i miłości w Kościele katolickim, szuka jej wśród nieformalnych grup. Na działanie sekt narażona jest głównie młodzież, a wakacje to doskonały okres do werbowania nowych członków.
[wiecej]

DROGI ZA PONAD MILION
1 milion 145 tysięcy złotych – tyle będzie kosztować budowa i remont dwóch gminnych dróg. Połowę tej kwoty wyłoży fundusz SAPARD.
[wiecej]

OWSIAK W KROTOSZYNIE! – DOBRA ROBOTA W POKRĘCONYM KRAJU
Z wielkim aplauzem publiczności zgromadzonej w kinie Przedwiośnie spotkała się krotoszyńska premiera Przystanku Woodstock z udziałem Jurka Owsiaka.
[wiecej]

OWSIAK W KROTOSZYNIE! – ODPALAMY MUZĘ!
Po projekcji obrazu Przystanek Woodstock. Najgłośniejszy film w Polsce, w krotoszyńskim Przedwiośniu, gość specjalny – Jurek Owsiak rozmawiał z publicznością. Oto wybrane, najciekawsze jego wypowiedzi.
[wiecej]

UPÓR W SPRAWIE LIPOWEJ
Jako że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu unieważnił podjętą w lutym uchwałę Rady Miejskiej Krotoszyna o nadaniu ul. Lipowej nowej nazwy – Ks. Popiełuszki, radni mieli ponownie zająć się tą sprawą na najbliższej sesji, 24 czerwca.
[wiecej]

WIERZYCIELE SPŁACENI
Z informacji uzyskanych od Mariana Szymczaka, likwidatora majątku rozdrażewskiej Gminnej Spółdzielni, wynika, iż wszyscy jej wierzyciele zostali już spłaceni.
[wiecej]

ZAWSZE TRZEBA DO TRZECH LICZYĆ!
Ta sympatyczna trójka czterolatków to Konrad, Patryk i Norbert. Mieszkają w śląskim Jastrzębiu, ale bardzo często odwiedzają dziadków w Jankowie (gmina Cieszków). Rozbawionych chłopców, ich mamę i babcię spotkaliśmy na cieszkowskim ryneczku.
[wiecej]

GDYBY NIE JESIEŃ…
Dosyć dobra runda jesienna i bardzo słaba wiosenna – tak najkrócej można podsumować grę Astry w jej drugim czwartoligowym sezonie.
[wiecej]

EURO 2004 – WYTYPUJ NAJLEPSZYCH!
W Portugalii trwają mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Niestety, tradycyjnie już bez udziału polskiej reprezentacji. Pierwszą wielką niespodzianką było zwycięstwo Grecji nad gospodarzami, być może przed nami następne.
[wiecej]

POD SZTANDAREM, Z MEDALAMI
90-lecie istnienia świętowała 20 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna z Brzozy. Podczas jubileuszowej uroczystości poświęcono nowy sztandar, a zasłużonych druhów udekorowano medalami.
[wiecej]

KURKI W PEŁNEJ GALI
79 delegatów reprezentujących 57 (spośród 90 istniejących) polskich Kurkowych Bractw Strzeleckich obradowało 19 i 20 czerwca w Krotoszynie na krajowym zjeździe tego stowarzyszenia.
[wiecej]

ZABAWA LEKKO ZAKRAPIANA
Po raz kolejny w przedostatni weekend czerwca mieszkańcy Kobylina bawili się na dniach swojego miasta. Atrakcji nie brakowało.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH – MŁODZIEŻ WYBRAŁA KINOVĄ!
Plebiscyt Rzeczy Młodych na najpopularniejszy pub w Krotoszynie wygrała Kinova. Bywalcy lokalu zwracali uwagę na miłą atmosferę, dobrą muzykę i ciekawy wystrój.
[wiecej]

OTWARTA ZAGRODA W PERZYCACH
Otwarta zagrodapolska wieś zaprasza to nieodpłatna impreza promocyjna organizowana 26 i 27 czerwca przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Ponad 200 szeroko otwartych zagród zaprasza gości do obejrzenia na własne oczy warsztatu pracy rolnika.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

URADUJ DZIECI UKRAINY!
Wszystkich, którzy pragną sprawić wielką radość dzieciom, również polskim, z Ukrainy serdecznie prosimy o przynoszenie do redakcji Rzeczy książek, przyborów szkolnych, zeszytów, słodyczy itp. Na dary czekamy codziennie w godzinach otwarcia redakcji.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w Rzeczy Młodych, ostatniej w tym roku szkolnym. Lekturę tekstów autorstwa redakcyjnych nastolatków gorąco polecam nie tylko ich rówieśnikom, pozwalają bowiem nieco zbliżyć się do dość hermetycznego świata pokolenia wchodzącego w dorosłość. Szczególnie jednak zachęcam do lektury artykułu Dagmarki Zmyślonej o bombardowaniu miłością (str. 11).
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 476 477 478 479 480 481 482