Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 REKLAMA

 
KSIĄDZ POWINIEN PRZEPROSIĆ?
Barbara Kurzawska, pełnomocniczka likwidatora Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Asko, twierdzi, że ksiądz kanonik Sylwester Stempin powinien przeprosić za niefortunne sformułowanie: Szewcy zabrali nam ziemię, ale ją odzyskamy. Proboszcz zaś jest zdegustowany otrzymanym od niej listem, zawierającym m.in. stwierdzenie, że bardziej mu zależy na kawałku gruntu niż na postawieniu pomnika Papieżowi.
[wiecej]

TYLKO JEDEN OGRÓDEK PIWNY
Dlaczego miasto nie chce wynająć ogródka piwnego drugiemu najemcy? – pytał na ostatniej sesji radny Dariusz Rozum. Na krotoszyńskim Rynku nadal będzie jeden ogródek piwny. Przynajmniej w tym roku.
[wiecej]

SATANIŚCI W KROTOSZYNIE – CIEMNE MOCE, MROCZNE SPRAWY
O wielkim zagrożeniu, jakim są dla młodych ludzi sekty, pisaliśmy w poprzednim numerze Rzeczy. Grupą najgroźniejszą, najbardziej destrukcyjną, są bez wątpienia sataniści. Niestety, działają również w Krotoszynie.
[wiecej]

WIELKIE ŚWIĘTO POLICJI! – DOSTANĄ SZTANDAR I SŁUŻBOWE AUTA
Za nieco ponad tydzień ma do Krotoszyna przyjechać komendant główny policji, generał Leszek Szreder, i – być może – minister spraw wewnętrznych i administracji, Ryszard Kalisz. W najbliższą sobotę odbędzie się bowiem uroczyste wręczenie sztandaru miejscowej Komendzie Powiatowej Policji.
[wiecej]

BEZ PANIKI! TO TYLKO POŻAR
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 doszło do pożaru. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej zapaliło się szkolne poddasze.
[wiecej]

ZMIANY PROBOSZCZÓW I WIKARIUSZY
Od 1 lipca w Krotoszynie, Zdunach i Sulmierzycach posługę kapłańską pełnić będą nowi księża.
[wiecej]

PRZYKRA SEZONOWA PRZYPADŁOŚĆ
Okresowy katar, kaszel, łzawienie oczu, wysypka, strach przed owadami – nie dla wszystkich lato jest porą przyjemną.
[wiecej]

KONKURS GMINA FAIR PLAY – A CO NA TO PRZEDSIĘBIORCY?
Udział w konkursie Gmina Fair Play to szansa pozyskania inwestorów, a przez to i nowych miejsc pracy. – Na co dzień możemy się z burmistrzem spierać, ale trudno nie zauważyć faktu, że Krotoszyn sprzyja inwestorom, że nie rzuca się tu firmom kłód pod nogi – usłyszałam od jednego z przedsiębiorców, uczestników piątkowego spotkania z konkursowym audytorem.
[wiecej]

SIENKIEWICZ PATRONEM CZWÓRKI
Uczniowie Gimnazjum nr 4 w głosowaniu wybrali pisarza Henryka Sienkiewicza na patrona tej placówki. Uroczystość nadania szkole imienia odbyła się 24 czerwca, poprzedził ją zorganizowany przez nauczycieli Tydzień Sienkiewiczowski.
[wiecej]

TAKI MAŁY JUBILEUSZ
Wśród różnorakich przeżyć, jakie stały się udziałem publiczności licznie zgromadzonej w sobotę na terenie byłej jednostki wojskowej na festynie, podczas którego Krotoszyn witał lato, nie zabrakło i tych związanych z osobami niepełnosprawnymi.
[wiecej]

Z BOCIANAMI ZA PAN BRAT
Prace uczennic kobylińskiej podstawówki znalazły się wśród dwudziestu wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie pod hasłem Bociany i ludzie.
[wiecej]

PRZY ROZSUNIĘTEJ KURTYNIE
Rozmowa z Andrzejem Baumanem – prezesem zarządu głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, gościem honorowym obchodów 15-lecia istnienia krotoszyńskiego koła PSD.
[wiecej]

NAUCZYCIELSKA PLAŻÓWKA
Przez całą minioną sobotę i część niedzieli na dwóch boiskach na terenie basenu przy ul. Ogrodowskiego rywalizowano w I Mistrzostwach Polski Nauczycieli w siatkówce plażowej.
[wiecej]

DZIEWCZYNA CZERWCA!
Po kilku tygodniach przerwy wracamy z naszym konkursem na Dziewczynę Miesiąca.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
W tym plebiscycie biorą udział ekspedienci ze sklepów w powiecie. Propozycje prosimy zgłaszać osobiście, telefonicznie, listownie.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PAMIĘTNIK ZNALEZIONY W INNYM MIEŚCIE
Poniedziałek, 21.06.2004 – Moja mama pokłóciła się z mamą Baśki. Mama Baśki pracuje w jakimś urzędzie. I dyskutowały o polityce. Moja mama powiedziała mamie Baśki, że popiera partie z opozycji, bo proponują ograniczenie przerostu i niekompetencji administracji. Czyli, mówiąc po ludzku, po prostu chcą wreszcie pozwalniać niepotrzebnych urzędników, a pozostałych pozmieniać na młodych i wykształconych odpowiednio do ich pensji.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w scenie, której świadkiem byłam ongiś w stołecznym barze. Przez stojącą przed kasą, długą kolejkę próbowała się przebić kobieta w średnim wieku. Zrozumienia nie znalazła. Zdesperowana podbiegła do okienka, gdzie wydawano posiłki, gwałtownym gestem przysunęła do siebie cukiernicę, przesypała jej zawartość na dłoń i wzięła do ust.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 477 478 479 480 481 482 483