Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 REKLAMA 
BYŁEM ALFONSEM
Ta praca, jeśli oczywiście trzymasz się odpowiednich reguł, niczym nie różni się od innych. Dbasz o towar, aby jak najlepiej się sprzedawał, masz nad sobą przełożonych. I jeśli wszystko gra, nie możesz na swoją profesję narzekać – tymi słowami przywitał mnie Dariusz, mieszkaniec naszego powiatu, który przez pewien okres swego życia był ochroniarzem prostytutek, popularniej mówiąc – alfonsem.
[wiecej]

ZABIŁ SIĘ STRZAŁEM W GŁOWĘ
32-letni policjant z Koźmina popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę z pistoletu służbowego. Został znaleziony wczesnym rankiem 27 czerwca w swoim samochodzie. Jeszcze żył, zmarł w szpitalu. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną samobójstwa były problemy osobiste. Funkcjonariusz osierocił dwójkę dzieci. Koledzy z policji i koźminianie są w szoku.
[wiecej]

WYZNANIA STRAŻNIKA WIĘZIENNEGO – KLAKIERY ZE ZRYTĄ BANIĄ
Chłopak, jakich wielu, ale gdy inni dowiadują się, czym się zajmuje, targają nimi skrajne uczucia – od podziwu do pogardy. Tak jest w przypadku Dominika, funkcjonariusza jednego z wielkopolskich zakładów karnych.
[wiecej]

KĄPIEL SUROWO WZBRONIONA!
Zakaz kąpieli! – tablice z taką informacją znajdują się obok niestrzeżonych zbiorników wodnych. Pomimo tego pływanie w niebezpiecznych akwenach wciąż znajduje amatorów. Czy odpowiednie służby kontrolują stawy na naszym terenie?
[wiecej]

RATOWNICY MŁODNIEJĄ
Rozmowa z Grzegorzem Majchszakiem – prezesem krotoszyńskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
[wiecej]

ROLNIKU, NIE RYZYKUJ!
Wielkimi krokami zbliżają się żniwa, okres robót ciężkich i niebezpiecznych. W zeszłym roku na skutek wypadków w gospodarstwach rolnych ucierpiało w naszym powiecie 200 osób.
[wiecej]

TRZEBA WYSIŁKU, ŻEBY ZBIĆ CZY POWYZYWAĆ…
Sporo miejsca na łamach oddaliśmy ostatnio mrocznemu, ale aktualnemu – zwłaszcza w wakacje – tematowi sekt. Dziś przyglądamy się otwartym na młodych krotoszyńskim wspólnotom kościelnym.
[wiecej]

POWITALI NOWEGO PROBOSZCZA
W ostatnią niedzielę w samo południe uroczyście wprowadzono do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie nowego proboszcza – ks. kanonika Adama Modlińskiego, który zastąpił odchodzącego na emeryturę ks. kan. Kazimierza Ciszewicza.
[wiecej]

KRĘCIOŁOWI ZWIĘKSZYĆ ŚMIGI
Wjeżdżając do Zdun, uważny obserwator dostrzeże stojący w przydrożnym sadzie na kilkumetrowym maszcie wiatrak. Kilkanaście dni temu ustawił go tam właściciel niewielkiego gospodarstwa, Mieczysław Szyja, z synem Bogusławem.
[wiecej]

HEJ-HO, DO PRACY BY SIĘ SZŁO…
Coraz częściej młodzi ludzie zamiast o wakacyjnym wypoczynku marzą o zarobieniu paru groszy. Wylegiwanie się w słońcu zamieniają na ciężką pracę w ogrodzie, sprzątanie, roznoszenie ulotek czy opiekę nad dziećmi. Trudna sytuacja finansowa rodziców? A może po prostu chęć bycia niezależnym?
[wiecej]

W SPADKU PO PKP
Nowe mieszkania i lokale pod działalność gospodarczą powstaną w budynkach, które ostrowski zakład infrastruktury Polskich Kolei Państwowych zamierza przekazać władzom Kobylina.
[wiecej]

NĘDZNA PSIA DOLA
W zeszłym tygodniu zaszedł do redakcji pewien mężczyzna. Wybrał się na grzyby do lasu sulmierzyckiego i – po raz drugi w odstępie ponad tygodnia – w tym samym miejscu zobaczył psa. Zwierzę, z zerwanym łańcuchem na szyi, cierpliwie czekało na swego pana. Pana, który zostawił je tam celowo.
[wiecej]

URADUJ DZIECI Z UKRAINY!
Dziękujemy dotychczasowym darczyńcom i nadal czekamy w redakcji na osoby, które – aby sprawić radość dzieciom, również polskim, z Ukrainy – zechcą im podarować książki, przybory szkolne, zeszyty, słodycze itp.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – SERIAL MARZEŃ
Jedną z rzeczy pozostałych po komunizmie jest tzw. abonament RTV – czyli haracz, jaki mamy władzom płacić za to, że za własne pieniądze kupiliśmy odbiornik i że na własny koszt go użytkujemy. Mamy płacić – ale (co oczywiste) liczba Polaków, którzy abonament RTV traktują poważnie, stale się zmniejsza. To w większości szlachetni emeryci, którzy nie mogą pozbyć się przyzwyczajeń, utrwalonych przez dziesięciolecia – więc skrupulatnie odliczają część swej renty na wielocyfrowe pensje szefów tzw. publicznej TV i Polskiego Radia.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że w dzisiejszym wydaniu zamieszczamy aż dwa teksty (str. 4 i 13) o ludziach nietypowych profesji. W zasadzie jedna profesją jest na pewno, co do drugiej – można mieć wątpliwości. Obaj przedstawiani mężczyźni są mieszkańcami naszego powiatu, obaj przystali na zwierzenia pod warunkiem nieujawnienia ich prawdziwych imion.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 478 479 480 481 482 483 484