Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


STACHURSKY W KALISZU

W ostatnią niedzielę lipca o 18.00 w Kaliszu na stadionie OSRiR (ul. Łódzka 19-29) wystąpi Stachursky. Organizatorzy zapowiadają ten koncert jako wielkie wydarzenie, dodatkowo oprawione wyjątkowym pokazem pirotechnicznym. Bilety można kupić w naszej redakcji lub w salonie firan przy ul. Koźmińskiej 21 w Krotoszynie. Cena: 19 zł.

Dla naszych Czytelników mamy 12 darmowych biletów. 6 rozdamy w najbliższą środę pierwszym sześciu osobom, które tego dnia pojawią się w redakcji. 6 – za tydzień.

(red.)
REKLAMA 
MAJĄ LUDZI W NOSIE!
Chcesz przypomnieć sobie albo pokazać dzieciom relikt przeszłości – prawdziwą kolejkę? Wstań bardzo wcześnie i wybierz się pod budynek starostwa. Wcześniej koniecznie zatkaj dziecięciu uszy – jest niemal pewne, że inaczej nasłucha się określeń niezbyt cenzuralnych. – Mają ludzi w nosie – to najdelikatniejsze.
[wiecej]

ODPOWIE ZA KAZIRODZTWO I GWAŁT
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie aresztowano mieszkańca naszego powiatu, podejrzanego o gwałty na kilkunastoletniej siostrze. – Ze względu na dobro poszkodowanej nie możemy podać szczegółowych informacji o tej sprawie – powiedział Rzeczy Janusz Walczak, rzecznik kaliskiej Prokuratury Okręgowej. Nie podał także wieku mężczyzny, określając tylko, że ma on powyżej dwudziestu lat.
[wiecej]

SZTANDAR, AUTA, UZNANIE
Wyjątkowe było tegoroczne Święto Policji w Krotoszynie. Nasi stróże prawa otrzymali bowiem sztandar i trzy nowe auta.
[wiecej]

KOLEJORZ W KOBYLINIE
Dzięki dużej mobilizacji fanów Piasta i wysyłanym przez nich kuponom kobylinianie wygrali plebiscyt Gazety Poznańskiej pod hasłem: Kolejorz kontra twój klub, mogli więc zagrać z poznańskim Lechem, który jako rewelacja rundy wiosennej zdobył Puchar i Superpuchar Polski, a wkrótce wystartuje w Pucharze UEFA.
[wiecej]

W REPREZENTACJI CHYBA JUŻ NIE WYSTĄPIĘ
Rozmowa z kapitanem drużyny poznańskiego Lecha – Piotrem Reissem, przeprowadzona po środowym meczu towarzyskim z kobylińskim Piastem.
[wiecej]

ZAMIAST PRZYWALIĆ BEJSBOLEM…
Skąd bierze się agresja? I jak na nią reagować? – takie pytania stawiamy sobie coraz częściej. I coraz częściej staramy się omijać wymagające pomocy psychologicznej osoby, których siłą napędową jest walka.
[wiecej]

DYSKRYMINACJA NA SCHODACH
Osoby przemieszczające się przy pomocy wózków inwalidzkich nie mają możliwości samodzielnego dostania się do krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego. Trwająca przebudowa schodów wejściowych nic w tej kwestii nie zmieni.
[wiecej]

JESTEŚMY W CZOŁÓWCE KRAJOWEJ!
Chociaż termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie minął z końcem czerwca, to jednak rolnicy, którzy tego nie zrobili, mogą jeszcze je złożyć do 25 lipca. Jednak każdy dzień zwłoki, licząc od 1 lipca, spowoduje zmniejszenie unijnej dotacji o jeden procent.
[wiecej]

KONIEC KONFLIKTU O GLOBAL BEAT
Gmina Krotoszyn i agencja Lou Cookie Promotion podpisały porozumienie znoszące wzajemne roszczenia stron. Mało tego – w sierpniu organizują wspólnie Global Beat bis.
[wiecej]

MAJĄTEK BURMISTRZÓW I WÓJTÓW
Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, burmistrzowie i wójtowie gmin, podobnie jak wszyscy radni, muszą co roku składać oświadczenia majątkowe, jednak ich zeznania sprawdzane są przez wojewodów. Dlatego dopiero teraz zajmujemy się tym tematem.
[wiecej]

KAŻDY POSZEDŁ NA SWOJE
Kłócili się kłócili, a w końcu każdy poszedł na swoje. I dobrzedwa kościoły już mamy, dwie szkoły, no to teraz jeszcze dwa ośrodki zdrowia – z uśmiechem mówi mieszkanka Kobylina.
[wiecej]

FITNESS W MAŁYM MIEŚCIE
3 lipca Zdunowski Ośrodek Kultury zorganizował w Domu Strażaka nietypową imprezę. Poprowadził ją Łukasz Mikołajczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w krotoszyńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
[wiecej]

PŁYTKI PROBLEM
Rolników, do których należą pola położone przy powiatowej drodze, wiodącej od zjazdu z trasy Rozdrażew – Krotoszyn do Dzielic, od dawna trapi poważy problem. Zbyt płytkie rowy powodują, że podczas opadów spływająca z jezdni woda zalewa ich pola.
[wiecej]

W GÓRACH BLIŻEJ DO BOGA
Dla większości spośród pięćdziesięciorga uczestników zorganizowanej przez parafię pw. Oczyszczenia Najświętszej Marii Panny w Starymgrodzie pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na górze Iglicznej w Sudetach wyjazd ten był pierwszą w życiu wyprawą w góry.
[wiecej]

FOLK – REAKTYWACJA
Tysięcy fanów, jak kiedyś – głównie przyjezdnych, wprawdzie nie było, ale trudno się ich spodziewać, kiedy decyzja o zorganizowaniu imprezy nawiązującej do znanych ongiś w całej Polsce krotoszyńskich Folk Festów zapada zaledwie trzy tygodnie przed jej terminem.
[wiecej]

KOŁŁĄTAJOWCY O KOŁŁĄTAJU
Kim był ksiądz Hugo Kołłątaj? Człowiekiem światłych idei i wybiegających daleko w przyszłość koncepcji politycznych, czy też osobą pozbawioną determinacji w działaniu, a tym samym dopuszczającą się szkodliwych dla kraju zaniechań? Jednym i drugim?
[wiecej]

GITARY SIĘ TRZĘSŁY, ALE DALI RADĘ!
Zadebiutowali przed dwoma tygodniami, na festynie z okazji powitania lata. Zespół Damy Radę tworzy ośmioro podopiecznych krotoszyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej i jego filii łagiewnickiej.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – STOSUNKI Z WĄTPLIWOŚCIAMI
Przez kilka dni w rozmowach rodaków na drugi plan zeszło bezrobocie, korupcja i kabaret pt. Lepper być nie może. Mówiło się głównie o jednym: o pedofilu, którym okazał się znany polski psycholog.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że problem zasygnalizowany na pierwszej, a opisany na dwunastej stronie dzisiejszego wydania, poruszaliśmy wielokrotnie, zarówno w tekstach redakcyjnych, jak i w rubryce zawierającej nadesłane pocztą, telefoniczne i internetowe głosy Państwa.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 479 480 481 482 483 484 485