Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


REKORDOWA GZIKA!
REKLAMA

 
REKORDOWE 3 PROMILE! – PIJANY… JAK ROWERZYSTA
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał pewien mężczyzna jadący na rowerze. Policyjny patrol drogówki zatrzymał go w sobotę 24 lipca około godz. 21.20 na jednej z krotoszyńskich ulic. Tego wieczoru miejscowi stróże prawa zatrzymali aż pięciu pijanych kierowców jednośladów. – Mamy swoje święto, ale to nie znaczy, że nie czuwamy… – stwierdził pół żartem pół serio jeden z policjantów. Policja obchodzi tym roku 85-lecie swojego istnienia. W całym kraju funkcjonariusze otrzymywali awanse na wyższe stopnie, odznaczenia, ordery. Święto świętem, a jak wygląda codzienna praca niebieskich? W ostatni weekend nasi reporterzy jeździli radiowozem po Krotoszynie i okolicach.
[wiecej]

ZAGLĄDAMY W PORTFELE PRZEWODNICZĄCYCH – DŻYGAŁA NAJBOGATSZY
Dotychczas przedstawiliśmy już zeznania radnych i włodarzy wszystkich gmin naszego powiatu. Ostatnia grupa lokalnych samorządowców, jaka została do zbadania, to przewodniczący gminnych rad. Ile zarobili w 2003 roku, jakie posiadają oszczędności, na jaką sumę się zapożyczyli?
[wiecej]

PLUSY I MINUSY PODRÓŻY STOPEM
Lubię podróżować autostopem, robię to od wielu lat. Dzięki temu zyskuję więcej czasu, a przy tym podróż jest całkowicie darmowa – mówi Ilona, mieszkanka Krotoszyna. Ilona nie pamięta, kiedy ostatni raz korzystała ze zwyczajnego środka transportu, jakim jest pociąg czy autobus. – Gdybym pieniądze zaoszczędzone na biletach odkładała do skarbonki, to pewno mogłabym już sobie kupić własny samochód – śmieje się.
[wiecej]

ZABÓJSTWO I NIELETNI PRZESTĘPCY
W pierwszym półroczu 2004 r. odnotowano w powiecie krotoszyńskim 869 przestępstw. Najwięcej było kradzieży. Najcięższym przestępstwem było zabójstwo popełnione kilka tygodni temu w Koźminie. Niepokojący jest gwałtowny wzrost liczby nieletnich łamiących prawo.
[wiecej]

POLICYJNE AWANSE
Kilkunastu krotoszyńskich policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie. Funkcjonariuszom osobiście gratulowali komendant powiatowy i jego zastępca.
[wiecej]

CO Z TĄ DYSKOTEKĄ?
Trudno powiedzieć, aby losy klubu XXL w Kobiernie były przesądzone. Z rozmowy Zofią Jamką, sołtysem wsi wynika, że każde rozwiązanie jest możliwe.
[wiecej]

BIESIADA PRZY GZICE
Gminny Zespół Instytucji Kultury i Kultury Fizycznej (w skrócie GZIK) już po raz drugi obchodził swoje imieniny Biesiadą po koźmińsku.
[wiecej]

NOWY CHODNIK, NOWA ŚCIEŻKA
Mieszkańcy ulicy Krotoszyńskiej będą mieli nowy chodnik, a także ścieżkę rowerową o długości jednego kilometra.
[wiecej]

POBIEGNĄ DO CZĘSTOCHOWY
Już po raz trzeci parafia św. Wojciecha z Kobierna, na czele z proboszczem ks. kan. Ryszardem Dziamskim, organizuje biegowy maraton pielgrzymkowy do Częstochowy. W tym roku podstawowa grupa aktywnych uczestników będzie się składać z 15 osób.
[wiecej]

OBÓZ W MIKORZYNIE – JESTEŚMY WIELKĄ RODZINĄ…
Niewypowiedzianą radością napełniły się serca 40 członków Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych z Krotoszyna, gdyż spotkali się nie tak jak zwykle, na comiesięcznej Mszy św. w kościele Andrzeja Boboli, lecz spędzali razem czas od 19 do 25 lipca na obozie w Mikorzynie, gdzie dane im było być bliżej siebie, a tym samym bliżej Boga.
[wiecej]

DRUŻYNA MUSI MNIE POZNAĆ
Rozmowa z Leszkiem Partyńskim – nowym trenerem Białego Orła, który wcześniej prowadził m.in. Obrę i Huragan.
[wiecej]

TRAFIALI PO PRZERWIE
W swoim czwartym meczu kontrolnym Astra odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem w minioną środę pokonała u siebie Wiwę Goszcz. Nasi piłkarze mają coraz lepszą formę.
[wiecej]

ZAWSZE WIERNY ASTRZE
W tym roku po raz pierwszy w piłkarskim turnieju amatorów o puchar Fabrycznej wystąpił zespół Astry z odległej o 230 km Rudy Śląskiej. Korzystając z okazji poprosiliśmy o rozmowę jego opiekuna Ryszarda Przybyłka.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – EKSPERYMENT
Tzw. nowa ustawa zdrowotna już jest gotowa, teraz podlega wstępnej obróbce. To trochę tak, jak w zakładzie mechanizacji rolnictwa: uczeń pana majstra, zamiast szukać nowej części, przez bite 2 dni toczy jakiś element do źle pracującego silnika. Ale kiedy już wszystko będzie błyszczące i gotowe, kiedy twórca nowej części i jego szef będą dumni z siebie – wtedy okaże się, że mieli naprawiać tamten kombajn, a nie ten ciągnik… Szkoda straconego czasu, zachodu i pieniędzy. Właściciel uszkodzonego sprzętu próbował wprawdzie nadmieniać, co trzeba zrobić, ale wiadomo: w tym zakładzie monopol na wiedzę ma pan majster.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w wyobraźni... a raczej jej braku. Na jej deficyt cierpią bez wątpienia osoby, które po pijanemu wsiadają za kółko samochodu, a także rowerzyści poruszający się po naszych drogach (patrz tekst Pijany... jak rowerzysta na stronie 12). Policja najczęściej zatrzymuje tych nietrzeźwych panów na jednośladach, którzy są po kilku piwach lub paru głębszych. Nie dociera do nich, że stanowią zagrożenia dla swojego zdrowia i życia, ale przede wszystkim zagrażają innym użytkownikom dróg. Nie pomogło też zaostrzenie kar.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
<< 481 482 483 484 485 486 487