Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 REKLAMA

 
UWAGA ZBOCZENIEC!
Mężczyzna powyżej trzydziestki, wąsik, ciemne oczy, właściciel czerwonego forda escorta. Jeśli kiedykolwiek zaproponuje podwiezienie, nie daj się namówić, bo może Cię spotkać niemiła przygoda.
[wiecej]

ROKSANA PODWÓJNĄ MISS
W minioną niedzielę przebywający na krotoszyńskim basenie przy ul. ks. Ogrodowskiego, a zwłaszcza część męska, mieli wyjątkową atrakcję. Odbyły się bowiem pierwsze wybory miss mokrego podkoszulka.
[wiecej]

ŁATWIEJ ZAREJESTROWAĆ
Wielka to dla dziennikarzy satysfakcja, gdy tekst interwencyjny przynosi skutek w postaci poprawy sytuacji. Po naszym artykule Mają ludzi w nosie ( RK nr 27) dostajemy od Państwa sygnały, że w wydziale komunikacji starostwa łatwiej załatwić sprawę. Choć do ideału sporo brakuje, jest znacznie lepiej.
[wiecej]

POSTRZELIŁ SIĘ W GŁOWĘ
Koźmińska policja prowadzi śledztwo mające wyjaśnić, czy 53-letni mieszkaniec Koźmina postrzelił się w głowę, ponieważ chciał popełnić samobójstwo, czy też rana powstała na skutek nieszczęśliwego wypadku.
[wiecej]

CERABUD ODDAŁ BIUROWIEC
Gmina Krotoszyn przejęła budynek, który jeszcze parę tygodni temu był biurowcem Cerabudu. Firma oddała go oficjalnie na początku drugiego tygodnia lipca – za zaległe zobowiązania z tytułu podatku od nieruchomości.
[wiecej]

TARTAK ŚWIECĄCY PUSTKAMI
Nieznany jest los tartaku w Kobylinie. Zakład zawiesił produkcję, a pracowników oddelegowano do innych placówek należących do spółki Witar, która nie może zakupić nowej partii drewna.
[wiecej]

ELEWATOR RUSZY!
Krotoszyńscy rolnicy będą mogli przechowywać zboże w elewatorze przy ul. Koźmińskiej.
[wiecej]

NIE ŻAŁUJĄ NA REMONTY DRÓG
172 tys. 911 zł to wartość remontów gminnych dróg, jakie przeprowadzono w czerwcu i lipcu. Pracowali przy nich: ekipa remontowa Urzędu Gminy, osoby zatrudnione na robotach publicznych oraz fachowa firma.
[wiecej]

 JEDEN JEST BOH
Prawie dwa tysiące macew, jedna przy drugiej. W słońcu ich szarość wydaje się łagodniejsza, mniej smutna, bo podszyta niebieskością. Wysokie, znacznie wyższe od tych na polskiej ziemi, ale niektóre upadłe, inne poprzechylane, przypominające zgarbionych ludzi. Masz wrażenie, że powoli przesuwają się w twoją stronę. Za chwilę zaczną mówić, wołać. I czujesz, że powinieneś wyjść naprzeciw, coś zrobić...
[wiecej]

WOODSTOCK BEZ SŁONECZNIKÓW!
Jubileuszowy Przystanek Woodstock za nami. Festiwal trwał dwa dni – 30 i 31 lipca – w Kostrzynie nad Odrą, gdzie setki tysięcy młodzieży stworzyły najbardziej rock’n’rollowe miasteczko świata.
[wiecej]

W MARATONIE DO CZĘSTOCHOWY
Już po raz trzeci parafia św. Wojciecha z Kobierna, prowadzona przez ks. kanonika Ryszarda Dziamskiego, organizuje biegowy maraton pielgrzymkowy do Częstochowy. Jego pierwszy etap odbył się w minioną niedzielę.
[wiecej]

DWA MIESIĄCE W PIWNICACH
Rozmowa z Bogusławem Czapczyńskim – mieszkańcem Krotoszyna, który przeżył Powstanie Warszawskie.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – LUDZIE PEŁNI CNÓT
Czerpanie cytatów z dzieł wielkich, sławnych poetów i pisarzy nie jest niczym dziwnym. Ale tak samo prawdziwe są przemyślenia wielu twórców mniej znanych – a równie mądrych i myślących. Ich obserwacje przez swą trafność i przenikliwość bywają nawet drastyczne – ale też niekiedy są bardziej prawdziwe, niż okrągłe strofy uznanych wieszczy. I bardziej życiowe.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w zwykłych, ale jakże ludzkich opowieściach, w strzępach zapamiętanych rozmów, w epizodach układających się w wielką, narodową historię. Oto Warszawa wczesnych lat 80. Kryty basen ogłosił zapisy na kursy nauki pływania dla przedszkolaków. Chętnych jest tak wielu, że trzeba odczekać swoje w długiej kolejce. Przysiadamy na murku przed basenem. Naprzeciw, tuż za Wisłą, mamy Starówkę. Sympatyczny starszy pan przyszedł zapisać wnusię. – Pływanie jest bardzo ważne. Wie pani, mnie uratowało życie. To było w czasie Powstania. Krwawiliśmy tamo, widzi pani, naprzeciw. A tu, gdzie teraz jesteśmy, po praskiej stronie, stało sowieckie wojsko.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
Nasza galeria zdjęć
<< 482 483 484 485 486 487 488