Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 REKLAMA 
WYZNANIA GRABARZA
Na początku nie było łatwo, bałem się. Dużo czasu upłynęło, nim w końcu ochłonąłem. Dzisiaj wiem już, że to mój obowiązek i muszę to zrobić. Kiedy zapada zmrok, idę na cmentarz i kopię... – mówi Wiktor, od trzynastu lat grabarz na krotoszyńskim cmentarzu. Kim jest człowiek, który podjął się wykonywania tej – niewątpliwie trudnej i niewdzięcznej – pracy?
[wiecej]

NIECH SIĘ LUDZIE WYPOWIEDZĄ!
Do wydawania zakazu handlu w niedziele zachęca samorządy lokalne NSZZ Solidarność, popierana przez niektórych prawicowych polityków. Motywacja? Ochrona pracowników wielkich sklepów, zmuszanych do pracy w dni świąteczne. Wniosek o podjęcie takiej uchwały wpłynął też do Rady Miejskiej Krotoszyna.
[wiecej]

NIE CZYŃ DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁE
Rozmowa z Janem Mosińskim – przewodniczącym Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ Solidarność.
[wiecej]

ZAWODOWI NACIĄGACZE
Zdolność perswazji, znajomość psychologii, przeszywające, miłe spojrzenie, uśmiech, setki komplementów – to połowa sukcesu. Druga połowa polega na znalezieniu kilku zdesperowanych bezrobotnych i naciągacze zbierają żniwo.
[wiecej]

PRAWIE 1000 MOTOCYKLI
Prawie 1000 motocyklistów z całej Polski przybyło do Krotoszyna na siedemnasty zlot, zorganizowany przez krotoszyński Klub Motocykli Ciężkich i Weteranów Oldtimers.
[wiecej]

GENIUSZ Z DWIEMA KITKAMI
Naukę czytania i pisania dzieci zaczynają na ogół w wieku sześciu lat. Pięcioletnia Julia Bałoniak z Krotoszyna potrafi płynnie czytać już od roku. Co więcej – tę trudną sztukę opanowała prawie sama.
[wiecej]

STRAŻACY ODDALI KREW
W Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie w ostatni czwartek i piątek zjawili się krotoszyńscy strażacy, by honorowo oddać krew. W sumie oddali 8 litrów tego bezcennego płynu.
[wiecej]

GABINETY I SZPITALE SKONTROLOWANE
Krotoszyńska Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna skontrolowała w 2003 roku 2 publiczne i 19 niepublicznych zakładów opieki medycznej, a także 76 prywatnych gabinetów zabiegowych, wyrażając zastrzeżenia do stanu niektórych z nich. Daleko do ideału jest także szpitalowi.
[wiecej]

BEZPŁATNE BADANIA
Sulmierzyce przystąpiły do Polskiego Projektu 400 Miast, który to program ma umożliwić mieszkańcom udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.
[wiecej]

CENTRALA DO BANI
Przez ponad tydzień nie działała centrala telefoniczna w zdunowskim Urzędzie Miejskim. Samorządowcy postanowili zamienić ją na nowszy model.
[wiecej]

SIKAWKOWI Z KANIEWA NA PODIUM
W ubiegłym tygodniu w Cichowie (powiat kościański) odbyły się IV Krajowe Zawody Sikawek Konnych. Drużyna z Kaniewa, reprezentująca gminę Koźmin Wlkp., zajęła trzecie miejsce.
[wiecej]

REKORDOWY SZCZUPAK!
Sześciokilogramowego szczupaka złowił jedenastoletni Adam Szulc z Krotoszyna. Tak duży okaz udało mu się schwytać na kukurydzę w stawie w Kromolicach.
[wiecej]

SIATKA PLAŻOWA
W minioną niedzielę na dwóch boiskach przy otwartym krotoszyńskim basenie rozgrywano czwarty i ostatni turniej siatkówki plażowej. Nagrodą był Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI
Niezłymi podręcznikami zakłamywania historii są gazety z okresu PRL-u. Służyły nie tylko perwersji, czyli włażeniu w d… tzw. przewodniej sile narodu. Czerwoni redaktorzy bowiem także walczyli – głównie z przejawami imperialistycznego zła. Np.: z wolnością słowa, Kościołem, kułakami, prywatną inicjatywą; z zachodnimi wzorcami, krytykowaniem władzy ludowej, wyśmiewaniem kolejnych paradoksów nowego ustroju oraz z niechęcią do niezwyciężonego Związku Radzieckiego.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że oto dziś (poniedziałek) redakcję zaszczycił mail z zagranicy. Taki powielany internetowo, wysyłany do wielu adresatów. Smutny bardzo, zatytułowany Skałka nie dla Czesława Miłosza. Autor (w tym przypadku akurat nie nadawca, to ważne!), niejaki Wojciech Właźliński, podobno znany ze swych nienawistnych wystąpień antysemickich, zabiera głos w żenującej dyskusji na temat miejsca spoczynku zmarłego Poety.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
Nasza galeria zdjęć
<< 485 486 487 488 489 490 491