Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne | [ napisz do nas ]  
 


Krotoszynianki Ela i Beata od piętnastu lat mieszkają w Niemczech. Niedawno odkryły naszą stronę i chętnie na nią zaglądają, aby dowiedzieć się, co słychać w rodzinnych stronach. Parę dni temu przysłały nam fotografię zrobioną na festynie i pozdrowienia dla wszystkich przyjaciół i znajomych.
REKLAMA

 
TRAGEDIA WISIAŁA W POWIETRZU
Gruby konar drzewa spadł na wózek, w którym leżało dwumiesięczne niemowlę. Uderzona dziewczynka ma obrzęk lewej nóżki. Strach pomyśleć, co byłoby, gdyby gałąź spadła bezpośrednio na maleństwo!
[wiecej]

PÓJDĄ NA DYWANIK
Dyrektorki ośrodków specjalnych w Borzęciczkach i Konarzewie pójdą na dywanik do starosty krotoszyńskiego. Kontrola finansowa wykazała uchybienia w zakresie zamówień publicznych.
[wiecej]

NIECH SIĘ SEJM MARTWI!
Krotoszyńscy radni nie zamierzają (przynajmniej na razie) zakazywać supermarketom handlu w niedziele i święta. Uważają, że sprawa wymaga rozwiązań systemowych i postanowili zaproponować je Sejmowi.
[wiecej]

JAK UBIEGAĆ SIĘ O STYPENDIA?
Rada Powiatu ustaliła zasady przyznawania stypendiów uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentom na rok szkolny i akademicki 2004/2005. Wnioski można składać do 20 września. Zainteresowanie jest bardzo duże.
[wiecej]

SZANSA DLA SZPITALA
Czy krotoszyński szpital ma szansę na uzyskanie 16-milionowego dofinansowania ze środków unijnych? Projekt opracowany przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie został zakwalifikowany przez ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej do konkursu w ramach zintegrowanego programu rozwoju regionalnego.
[wiecej]

CHWASTY ZAMIAST OWSA
Chodzi o zasadę: jeśli sprzedają kwalifikowany materiał siewny, to on musi być w stu procentach pewny! – mówi młody rolnik z Galewa w gminie Dobrzyca. Krzysztof Owczarz kupił cztery worki owsa. Teraz ma problem, bo przez najbliższe lata będzie musiał zwalczać chwasty. Jak na razie, nie dostał żadnego zadośćuczynienia od firmy, w której kupił nasiona.
[wiecej]

POLICJA SZUKA SPRAWCY
Na zdjęciu prezentujemy rower, zarekwirowany przez krotoszyńską policję nieznanemu sprawcy, który 26 sierpnia około 21.00 na ul. Towarowej w Krotoszynie próbował ukraść telefon komórkowy Nokia 6210 wart 250 zł.
[wiecej]

MUSZĄ ZADBAĆ O BEZPIECZNĄ ŻYWNOŚĆ
Rozmowa z Dominikiem Wawrzyńczakiem – głównym specjalistą do spraw jakości w krotoszyńskiej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
[wiecej]

UMOCNI I POCIESZY
Już po raz drugi do czterodniowego programu odpustu w Lutogniewie wpleciono pielgrzymkę osób niepełnosprawnych z Krotoszyna do tamtejszego sanktuarium.
[wiecej]

BRYDŻ WIRTUALNY
Marek Wojciechowski, krotoszynianin z pochodzenia obecnie mieszkający w Gnieźnie, jest wielkim pasjonatem brydża. Sam gra, ale zajmuje się również prowadzeniem przekazów internetowych z największych turniejów brydżowych w Europie.
[wiecej]

NAJSTARSZE OGRÓDKI W EUROPIE
180-lecie istnienia pracowniczych ogródków działkowych obchodzono w Koźminie w ostatnią sobotę. Świętowało około 1000 osób. Mieszkańcom miasta zapewniono liczne atrakcje przez cały dzień.
[wiecej]

WOLNY MIKROFON HIP-HOPOWY
W tym tygodniu w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert zatytułowany Hip hop undergrand jam sesion part one. Wystąpią grupy z Krotoszyna i Ostrowa Wlkp.
[wiecej]

FESTIWAL POZYTYWNY
Dwa dni trwał w Krotoszynie festiwal Pozytywne Wibracje. Wykonawcy na scenie przy placu obok Muzeum Regionalnego reprezentowali różne odłamy chrześcijaństwa i – jak słusznie powiedział Wojtek Szuniewicz – nie nam oceniać, kto z nich ma rację.
[wiecej]

ZWYCIĘSTWO NA PIASZCZYSTYM BOISKU
W otwartym turnieju siatkówki plażowej o Puchar Rzeczy Krotoszyńskiej zwyciężyła para Łukasz Marszałek i Mateusz Radojewski. Zawody odbyły się na boiskach krotoszyńskiego OSiR-u w ostatnią sobotę.
[wiecej]

SKARGA DO KOSZA!
Radni z komisji rewizyjnej krotoszyńskiej Rady Miejskiej zostali zobowiązani do... czytania. Lekturą obowiązkowa było w tym przypadku pięć kolejnych numerów wydawanych przez Urząd Miejski Informacji Samorządowych.
[wiecej]

TY WAŻNY, JA WAŻNIEJSZY!
Co się śni radnemu Skotarkowi? Jaki rodzaj ruchu preferuje? Czemu przewodniczący Świca jest nieskromny? Na czym się trochę zna?
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – HOFFMANN MUSI ODEJŚĆ!
Ponieważ potrzebujemy reform, a nie widać kogoś, kto miałby siłę być drugim Leszkiem Balcerowiczem, zatem postanowiłem znaleźć sposób na przeprowadzenie takich ogólnopolskich udoskonaleń. Prof. Balcerowicz był jedyny; mądrością i efektami pracy dorównał przedwojennym tuzom – Grabskiemu i Kwiatkowskiemu, zatem nie jestem w stanie mierzyć się z nim. Ale przejdę do wdzięcznej pamięci tzw. społeczeństwa! I nikt nie powie: Hoffmann musi odejść. Jak niegdyś nasi biedni rolnicy o Balcerowiczu…
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w listach do redakcji. Ten przyszedł jako e-mail, napisany przez mieszkańca jednego z krotoszyńskich blokowisk. Nie powiem, którego – nie tylko dlatego, by Czytelnika nie identyfikować. Piszący poruszył bowiem problem dotyczący wszystkich osiedli. Na każdym wszak są ławeczki, a w domach okna i parapety.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]


Ale numer
Donosiciel kulturalny, pomocne nr telefonów
Horoskop
Nasza galeria zdjęć
<< 486 487 488 489 490 491 492