Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 REKLAMA 
BURMISTRZ SIĘ MŚCI?
Jak założy się do starego poloneza instalację gazową, to nie można go sprzedać po cenie mercedesa (...). To jest jeden wielki kant! – mówi zdenerwowany Henryk Bruder.
[wiecej]

BRAKUJE WODY
W studniach na cmentarzu przy Raszkowskiej brakuje wody. Krotoszynianie odwiedzający groby bliskich przez całe wakacje borykali się z tym, nadal nierozwiązanym, problemem. Wielu woli przynosić wodę ze swoich domów.
[wiecej]

MARSZAŁEK SYPNĄŁ KASĄ!
390 tysięcy złotych otrzyma dodatkowo z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu nowo powstały Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi (dotychczasowa SP nr 3). Tę nowinę oznajmił podczas uroczystości otwarcia placówki wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Józef Racki.
[wiecej]

SZKOŁA DO BANI CZY SPOKO?
No i zaczęło się. Po dwóch miesiącach wylegiwania się na słońcu przyszedł wrzesień. Czas wrócić do szkółki. Zaczną się sprawdziany, kartkówki, odpowiedzi i – co za tym idzie – nuda, zmęczenie i stres. Szkoła to jednak również przyjaźnie i radości...
[wiecej]

TYLKO TYLU GMINNYCH STYPENDYSTÓW
Gdy w maju Rada Miejska Krotoszyna podejmowała uchwałę o ustanowieniu funduszu stypendialnego, wydawało się, że z pomocy finansowej gminy będzie mogło skorzystać wielu uczniów zdolnych, ale pochodzących z niezamożnych rodzin. Tymczasem wpłynęło zaledwie 37 wniosków o stypendia.
[wiecej]

ŚWIĘTOWANIE PO ŻNIWACH
W minioną niedzielę rolnicy powiatu krotoszyńskiego zjechali do Rozdrażewa na powiatowe dożynki.
[wiecej]

RYCERZE W KOŹMINIE
W minioną sobotę mieszkańcy Koźmina Wlkp. mogli się przenieść się w zamierzchłe, średniowieczne czasy – dzięki Biesiadzie Rycerskiej. Do miasta Maćka Borkowica zjechali bowiem członkowie Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej.
[wiecej]

TECHNO NA KONIEC LATA
W piątkowy wieczór Ośrodek Kultury zorganizował dla młodzieży z gminy Koźmin imprezę na pożegnanie lata. Odbyła się na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w klimacie muzyki techno.
[wiecej]


[wiecej]


[wiecej]


[wiecej]

NIE CHCEMY ZARABIAĆ NA HIP-HOPIE
Gramy tylko to, co podoba się nam samym. Fajnie jest, jeśli podoba się komuś jeszcze, ale nigdy nie będziemy robili nic pod publikę – mówią zgodnie Raca i Turek, członkowie hiphopowej grupy Życiorys, istniejącej od roku i mającej na swoim koncie dziewięć udanych koncertów.
[wiecej]

TU KRÓLUJE KUKURYDZA
Latem każdego roku smolicka spółka Hodowla Roślin zaprasza swoich współpracowników i kontrahentów do Łagiewnik na polową prezentację wyhodowanych na tamtejszej plantacji mieszańców kukurydzy, połączoną z prezentacją oferty firm sprzedających preparaty do ochrony roślin. W piątek przybyli tam naukowcy, rolnicy, przedstawiciele handlowi, reprezentanci kierownictwa Polskiego Związku Hodowców Kukurydzy.
[wiecej]

MARCIN PODWÓJNIE ZŁOTY!!!
Z dwoma złotymi medalami wrócił z akademickich mistrzostw Polski nasz utalentowany młody biegacz Marcin Kowalski. Zawody te w poprzedni weekend zorganizowano w Olsztynie.
[wiecej]