Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 REKLAMA 
ZAMACH NA SIOSTRY!
Likwidację w przyszłym roku szkolnym prowadzonego przez siostry zakonne przedszkola Słoneczko w Krotoszynie zaproponował radny Marian Skotarek. Jego wniosek poparło trzech innych członków komisji społecznej.
[wiecej]

AFERA W SEKCJI KARATE
Rodzice są oburzeni sposobem, w jaki zarząd klubu Krotosz dokonał zmian w sekcji karate. Chcą, aby ich dzieci nadal prowadzili dotychczasowi trenerzy – Jarosław Adamski i Cezary Grenda.
[wiecej]

BYŁAM TAKA NAIWNA…
Zamknął za mną drzwi i powiedział, że już dawno nie miał kobiety i nie wypuści mnie, dopóki mu się nie oddam. Byłam przerażona. Zrozumiałam, jak wielki błąd popełniłam, wchodząc do tego mieszkania – opowiada siedemnastoletnia Asia, która w czasie wakacji pracowała przy roznoszeniu ulotek reklamowych. Dziewczyna została podstępem zwabiona do mieszkania obcego mężczyzny, cudem uniknęła gwałtu.
[wiecej]

JOKŚ – SZYMONIAK CIĄG DALSZY
Wydział Karny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Kaliszu zmienił wyrok wydany w marcu przez Sąd Rejonowy w Krotoszynie w sprawie z powództwa Juliana Joksia przeciw Jarosławowi Szymoniakowi.
[wiecej]

SCHOROWANY KROTOSZYN?
Czy kilkanaście aptek w trzydziestotysięcznym mieście to dużo? W Krotoszynie mamy już dwanaście punktów sprzedaży medykamentów, a powstają dwa kolejne. Można z tego wysnuć wniosek, że to doskonały interes.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Andrzej Jerzak – skarbnik powiatu krotoszyńskiego.
[wiecej]

GRANDA Z KASĄ
Aby zapłacić za wodę czy mieszkanie, krotoszynianie musieli wędrować aż do siedziby PGKiM przy ul. Rawickiej.
[wiecej]

KOSZY JAK NA LEKARSTWO!
W Koźminie Wlkp. jest bardzo mało koszy na śmieci – Jak można żądać dbania o czystość, skoro nie ma gdzie wyrzucić choćby zwykłego papierka! – mówi oburzony koźminianin.
[wiecej]

PORTFEL GMINY GRUBIEJE
Budżet gminy Krotoszyn wygląda o wiele korzystniej niż w latach ubiegłych. Zdaniem skarbnika Grzegorza Galickiego większe wpływy do kasy miejskiej spowodowała lepsza ściągalność podatków. – Potrzeby finansowe gminy są duże, w związku z czym nasze działania będą bardziej agresywne, łącznie z wchodzeniem na hipotekę dłużników i zajęciami komorniczymi majątku tych, którzy nie płacą – zapowiada skarbnik.
[wiecej]

ALE JAJA! ALE JAJA! ALE JAJA!
Pewnego razu radny Skotarek (SLD) przypomniał sobie, że układ szyldów na Urzędzie Miejskim jest do dupy. Burmistrz znajduje się nad Radą Miejską, a to śmierdzi aferą. Radny Skotarek nie pierwszy raz ugania się za grubym zwierzem. Ma pecha, trafia tylko w wyliniałe szaraki. Lepiej mu szło za komuny. Ale się zwaliło
[wiecej]

NOWA GŁOWA HENRYKOWA
To niewielka wieś, raczej nie ma tu przede mną wielkich wyzwań, jednak gdyby takie się znalazły, jestem przekonana, że im sprostam – mówi Krystyna Noculak, nowo wybrana sołtys Henrykowa. – Nigdy się nie spodziewałam, że kiedykolwiek mogłabym zostać sołtysem – dodaje. Henryków niedawno stracił sołtysa, był nim mąż pani Krystyny – Jan. Jak mówi małżonka, bardzo dobrze wypełniał swoje obowiązki.
[wiecej]

MISTRZOWIE KUCHNI I SMAKU
Wielu swojskich, rodzimych potraw można było skosztować na krotoszyńskim Bloniu podczas sobotniego Wielkopolskiego Festiwalu Kulinarnego Culinaria 2004. Na imprezie pojawiły się tłumy.
[wiecej]

EGZOTYCZNE PIEROGI IZABELLI
Gwiazdą sobotnich krotoszyńskich Culinariów była Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, która wystąpiła ze swoim legendarnym Tercetem Egozytycznym.
[wiecej]

ASTRA – TRZY ĆWIARTKI WIEKU
75 lat temu, 16 września 1929 roku, kilkudziesięciu krotoszyńskich entuzjastów sportu na zebraniu w hotelu Wielkopolskim (budynek dawnego dom kultury na Małym Rynku) utworzyło klub Astra. To dobra okazja do przypomnienia jego dziejów.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – CIEŃ JANOSIKA
Nie wiem, kto decyduje o kolorze czerwonych lub żółtych znaczków, pojawiających się w dolnym rogu telewizyjnego ekranu, z których ten pierwszy oznacza: dziecido łóżek! W każdym razie – ten ktoś dziwną stosuje hierarchię wartości. Scena miłosna na ekranie (a łóżkowe sprawy prędzej czy później zaczną wszak dotyczyć każdego dzisiejszego małolata) – i już, mamy czerwony znaczek. To jest złe. Natomiast to, że bohater filmu idąc przez życie okrutnie zabija, fachowo wysadza w powietrze domy i sprawnie rozwala samochody – to jest dobre. Tutaj wystarczy znaczek żółty…
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w otwartych drzwiach. Schizofreniaotwórzcie drzwi – tak bowiem brzmiało hasło dnia solidarności z chorymi na schizofrenię (12 września). Miał im pomóc w większym otwarciu się na świat, a innym ułatwić zrozumienie i zaakceptowanie. Na schizofrenię zapada średnio jedna osoba na sto. Choroba wciąż budzi lęk, najczęściej odbierana jako stwarzająca zagrożenie dla otoczenia. Toteż wielu schizofreników, jakkolwiek dzięki lekom dobrze funkcjonują w społeczeństwie, nie przyznaje się do swego problemu. Inni zamykają się w czterech ścianach, kompletnie izolują, popełniają samobójstwa.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]