Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 REKLAMA 
ANDRZEJ CIERNIEWSKI A 200 MILIONÓW DOLCÓW
Piosenkarz Andrzej Cierniewski pomaga pewnej amerykańskiej firmie, która chce wybudować kasyno w niewielkim Kostrzynie nad Odrą. – Polski turysta nie będzie musiał lecieć do Monte Carlo czy za ocean – mówi Cierniewski. Przekonuje również, że powstanie tego kompleksu to ogromna szansa dla naszego kraju.
[wiecej]

HIENY CMENTARNE
Złodziei, którzy w dawnych czasach okradali zmarłych z kosztowności, nazywano hienami cmentarnymi. Ten proceder w dzisiejszych czasach należy do rzadkości. Pojawił się inny, równie karygodny – okradanie nagrobków z przedmiotów symbolizujących pamięć o zmarłych.
[wiecej]

AFERA W WITARZE!
Afera w Witarze! Odwołano Pawła Grześkowiaka z funkcji szefa Fabryki Parkietów Biadki, na jaw wyszła bowiem niekorzystna dla firmy sprzedaż parkietu. Sprawa trafiła do prokuratury.
[wiecej]

A GDZIE DOBRO MATEUSZA?
Zbliżał się koniec sierpnia, a rodzice Mateusza wciąż nie wiedzieli, do której szkoły będzie chodził ich jedenastoletni syn. Od 9 lipca czekali na odpowiedź ze starostwa.
[wiecej]

PODCINAJĄ SKRZYDŁA NIEPEŁNOSPRAWNYM
Przyszłość warsztatów terapii zajęciowej (w tym krotoszyńskiego) stoi pod znakiem zapytania. Sejm, zmieniając ustawę z 2002 roku, planuje obniżyć udział środków PFRON w ich finansowaniu. Przyjaciele osób niepełnosprawnych nie mogą się z tym zgodzić i zapowiadają protest.
[wiecej]

I JAK TU WEJŚĆ DO WODY?
Winda, ułatwiająca niepełnosprawnym znalezienie się w wodzie, zamiast w hali basenowej, stoi złożona w pomieszczeniu ratowników. Tylko – skąd można o tym wiedzieć?
[wiecej]

ŚMIERDZĄCA SPRAWA
Już kilka miesięcy jesteśmy w Unii Europejskiej. Niestety, szczególnie na wsiach widać, jak wiele jeszcze brakuje nam do spełnienia niektórych europejskich norm.
[wiecej]

SPÓR O GRÓB
Państwo Wardyńscy z Koźmina Wlkp. czują się oszukani. Na cmentarzu przy ulicy Poznańskiej, w miejscu gdzie do niedawna znajdował się grób ich matki, zlikwidowana została tzw. obwódka i postawiono nowy nagrobek.
[wiecej]

ZOBACZĘ – UWIERZĘ
Wkrótce w Rozdrażewie rozpocznie się budowa kanalizacji na ulicach: Przemysłowej, Koźmińskiej, 25 Stycznia, Dworcowej oraz Parkowej.
[wiecej]

SULMIERZYCZANIE NIE MAJĄ UWAG
W sobotę w Sulmierzycach zainaugurowaliśmy cykl organizowanych przez Rzecz spotkań mieszkańców miast i gmin naszego powiatu z ich włodarzami. Cel: podsumowanie pracy burmistrzów i radnych na półmetku kadencji, rozliczenie z obietnic wyborczych.
[wiecej]

IMPULS DLA BELWEDERU
Choć od dnia debiutu zdunowskiej restauracji Impuls w Belwederze minęły dwa tygodnie, nadal nadchodzą telefoniczne gratulacje i wyrazy uznania. Zdunowianie zabłysnęli firmowymi daniami, z których słyną daleko poza granicami naszego powiatu. Warszawę karmili jednak po raz pierwszy.
[wiecej]

PRZYJEDZIE PISARZ Z NASZEJ ZIEMI
1 października (piątek) o 18.00 w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka nasza redakcja organizuje otwarte spotkanie z pisarzem Bernardem Nowakiem, pochodzącym ze Smolic absolwentem krotoszyńskiego Liceum Ogólnokształcącego. Tego samego dnia przed południem twórca spotka się z młodzieżą w bibliotece swojej dawnej szkoły.
[wiecej]

MUZYKA Z KLIMATEM
W niedzielny wieczór na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. wystąpił poznański artysta Przemysław Goc, znany również jako Ainu.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Janusz Walczak – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kaliszu.
[wiecej]

NA GLINIANYCH NOGACH W STRONĘ PODIUM
Młodzież wędkarska z okręgu kaliskiego zajęła drużynowo pierwsze miejsce na 19 Ogólnopolskim Turnieju Młodzieży Wędkarskiej (2 – 5 września), rozegranym w Zatorze koło Wadowic. Joanna Woźna (koło PZW KrotoszynMahle) w klasyfikacji generalnej była druga. To ona jest autorką poniższej relacji.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – GŁOWA Z DUPĄ ZRYWAJĄ PAKT
O występie naszych olimpijczyków w Atenach przez kilka ubiegłych tygodni nie warto było pisać. Gdyż pisali wszyscy, choć właściwie nie było o czym. Nawet pan prezydent nie mógł zademonstrować do kamer, jak zwykle, swoich nowych min i gestów radości, ćwiczonych specjalnie na olimpiadę przez minione pół roku. A tak chciał zdobyć sympatię telewidzów, skacząc na trybunach z wystudiowanym przejęciem jak nastoletni kibic…
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że Adam Kochanowski, autor telewizyjnego cyklu Podaj łapę, aby uprzytomnić widzom, jak traktowane są w naszym kraju zwierzaki, w jednym z niedzielnych programów informacyjnych podał przykład miasta, w którym schronisko dla bezdomnych czworonogów ulokowano tuż obok wysypiska śmieci. Celowo nie podał jego nazwy, ale wszyscy krotoszynianie dobrze wiedzą, gdzie tak jest. Pan Kochanowski uważa wspomnianą lokalizację za symboliczną, bo jego zdaniem zwierzęta to dla wielu ludzi po prostu rzecz albo śmieć.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]