Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


WEWNĄTRZ NUMERU

KOLEJNY BEZPŁATNY

DODATEK TENATYCZNY!

RZECZ BUDOWLANA!!!
REKLAMA 
ŚMIERTELNA DAWKA JADU
Po dwudziestu ukąszeniach szerszeni stracił przytomność i wzrok. Pięć dni leżał w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. – Otarłem się o śmierć, bo podobno człowiek może umrzeć już od trzech ugryzień – opowiada 62-letni mieszkaniec Rudy w gminie Zduny. Gdyby nie pomoc młodego myśliwego, mężczyzna nie miałby szans na przeżycie ataku groźnych owadów.
[wiecej]

BAŁAGAN W TELEKOMUNIKACJI
Listonosze z Kobylina wykazują się nielada umiejętnością dostarczając rachunki za telefon mieszkańcom, pomimo tego, że na większości z nich są błędy w adresie abonenta.
[wiecej]

PASKUDNA DROGA DO CHACHALNI
Jeśli nie chcesz uszkodzić samochodu, to lepiej tamtędy nie jedź – tak o powiatowej drodze wiodącej z Krotoszyna do Chachalni mówią niektóre osoby.
[wiecej]

JUNIOR MISTRZEM SENIORÓW!
Wspaniały sukces odniósł w poprzednią niedzielę, 19 września, 21-letni zawodnik Ceramika Mariusz Walkowiak. Ten junior został mistrzem Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym. Srebro dołożył inny krotoszynianin w barwach poznańskiego Grunwaldu – Radosław Jankowski.
[wiecej]

ROZLICZAMY BURMISTRZÓW
W sobotę 2 października w Koźminie Wlkp. odbędzie się drugie z cyklu organizowanych przez Rzecz spotkań mieszkańców z burmistrzami i wójtami poszczególnych gmin powiatu krotoszyńskiego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sali sesyjnej Urzędu Miejskiego na godzinę 16.00.
[wiecej]

POŁATANE GLINKI
Łata na łacie, a na niej jeszcze jedna łata oraz pełno ubytków – tak wygląda nawierzchnia ul. Glinki, przy której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 1.
[wiecej]

DEWASTOWANE SZALETY
Zastanawia nas logika remontu sanitariatów mieszczących się na Rynku. Męskie toalety zostały zmodernizowane, część przeznaczona dla pań jest w trakcie przebudowy. W środku panuje duży bałagan, mimo to wc jest powszechnie dostępne.
[wiecej]

KOK POD LUPĄ
W roku obecnym Krotoszyński Ośrodek Kultury był jak nigdy dotąd pod lupą. Przeprowadzono liczne kontrole. Zdaniem dyrektora Wojciecha Szuniewicza po nich KOK będzie uporządkowany, silniejszy i uczciwszy.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Zygmunt Kozupa – przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Krotoszynie.
[wiecej]

ALE JAJA! ALE JAJA! ALE JAJA!
Co słychać w Rozumowie?spytał mnie szwagier z Kalisza. Prawie mi szczena wypadła. Temat-bajer. W paru słowach, kurna, opisać życie nie mojego miasta. O czym tu się gada i kto jest świętą krową.
[wiecej]

CENTRUM INFORMACJI DLA BEZROBOTNYCH
Blisko 48 tysięcy przyznano z budżetu państwa na stworzenie w Krotoszynie Gminnego Centrum Informacji w ramach realizacji rządowego programu Pierwsza praca. Dotacja ta stanowi 45 procent kosztów przedsięwzięcia. Centrum zostanie otwarte najprawdopodobniej jeszcze 10 grudnia tego roku i będzie miało swoją siedzibę w budynku Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej.
[wiecej]

SZCZEPIĄ LISY
W dniach od 20 do 30 września na terenie województwa wielkopolskiego, zostaną przeprowadzone szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.
[wiecej]

KROWA (ZNÓW) W AKCJI
Przegląd filmów amatorskich, koncerty, warsztaty bębniarskie – to tylko niektóre atrakcje, jakie przewidzieli organizatorzy tegorocznych Dekodencji. Impreza kulturalna po raz drugi już organizowana przez grupę studentów działającą pod nazwą Kod_Krowa oraz Krotoszyński Ośrodek Kultury rozpoczęła się w piątek i trwała trzy dni.
[wiecej]

GOSIA W BLASKU ZŁOTA
Poprzedni weekend był bardzo udany dla krotoszyńskich sportowców. Sukces odniósł nie tylko zapaśnik Mariusz Walkowiak, po tytuł najlepszej w kraju sięgnęła nasza młoda tenisistka Małgorzata Kornek.
[wiecej]

TWÓJ SPRZEDAWCA
Spotykasz go każdego dnia, idąc po bułki do spożywczego lub robiąc zakupy w innym sklepie, który chętnie odwiedzasz. Jest miły, uśmiechnięty, zawsze chętnie doradzi. Lubi z Tobą porozmawiać, zapyta, co słychać. To Twój sprzedawca.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PAMIĘTNIK ZNALEZIONY W POCZEKALNI
Poniedziałek, 20 września – Tata wrócił z pracy zdenerwowany, bo u niego w pracy szykuje się redukcja etatów i szef mu doradził, żeby postarał się o rentę. Mama nieopatrznie spytała, dlaczego ma iść na tę rentę, skoro jest zdrowy. I tata się wściekł. Wygarnął, że mama Baśki, pani Zosia, najlepsza koleżanka mamy, też jest zdrową babą, a ma rentę już od 4 lat. Mama zaczęła bronić pani Zosi. I wtedy tata oświadczył, że pani Zosia wcale nie ma żadnej nerwicy depresyjnej. To znaczy: może i ma, ale na taką nerwicę to dziś choruje prawie każdy. I każdy normalnie pracuje, a pani Zosia ma dopiero 35 lat, leży do góry brzuchem i co miesiąc bierze za nic pieniądze. Tata powiedział, że w życiu nie zrobi tak, jak kiedyś pani Zosia. Ciekawe, co takiego strasznego ona zrobiła? Muszę spytać Baśkę, w końcu to jest jej matka.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w grzechu zaniechania. Rolnik z gminy Zduny o mały włos nie zmarł od ugryzień szerszeni, które zaatakowały go, kiedy wchodził na ambonę myśliwską w lesie koło Rudy (artykuł na ten temat przeczytacie Państwo na s. 5). Przeżył tylko dzięki wyjątkowemu szczęściu i zbiegowi okoliczności – uratował go myśliwy, który przypadkowo znalazł się w pobliżu. Rolnik ma pretensje do służb leśnych, które wiedziały o istniejącym zagrożeniu, jednak nie zrobiły nic, aby je usunąć. Do drewnianego obiektu w lesie mógł się dostać każdy. Czy rzeczywiście, jak twierdzi nadleśniczy, człowiek odpowiedzialny za ten teren leśny, nie należało przedsięwziąć żadnych kroków? Zdrowy rozsądek nakazuje, aby takie miejsca jakoś zabezpieczyć. Można było chociaż wezwać straż pożarną, która na pewno zlikwidowałaby gniazdo z niebezpiecznymi owadami. Nie oskarżam nikogo, ale dziwi mnie taka bierna postawa.
[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]