Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 REKLAMA 
MAKABRYCZNE ZNALEZISKO
Mieszkanka Krotoszyna natrafiła w Osuszy na makabryczne znalezisko. W rowie, przy drodze będącej przedłużeniem krotoszyńskiej ulicy Rawickiej, znalazła dwie ludzie czaszki.
[wiecej]

ŚMIERĆ ROWERZYSTKI
W Koźminie Wlkp. w tragicznym wypadku zginęła 65-letnia kobieta.
[wiecej]

ODPOWIE ZA MORDERSTWO
53-letni Józef K. z Koźmina stanie wkrótce przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo matki.
[wiecej]

GROŹNY WYPADEK W CENTRUM
28 września na skrzyżowaniu ul. Rynkowej z Rynkiem w Krotoszynie duży fiat zderzył się ze starem. Jedną ranną osobę odwieziono do szpitala.
[wiecej]

JAK BYDŁO, A NAWET GORZEJ
Mieszkańcy Gorzupi narzekają, że w autobusach linii nr 7, łączącej Krotoszyn ze Świnkowem, często panuje niesamowity ścisk. Najbardziej przeładowane są pojazdy kursujące w porze dojazdów dzieci do krotoszyńskich szkół.
[wiecej]

KOMU SŁUŻĄ RADNI?
Czy radni powinni uczestniczyć w życiu osiedli? – spytała na sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie Hanna Wawrzyniak, przewodnicząca jednej z rad osiedlowych w mieście.
[wiecej]

WYCENIONA JAŁMUŻNA
Czytelniczka z Koźmina zasygnalizowała nam, że wiszące przed kościołami pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika oraz św. Wawrzyńca w tym mieście plakaty sugerują, ile pieniędzy wierni powinni wrzucać na tacę.
[wiecej]

BURAKI JUŻ NIE DO ZDUN
Nadszedł czas zbierania z pól ostatnich płodów rolnych, jakimi są buraki cukrowe. W powiecie krotoszyńskim rozpoczął się w połowie września i potrwa najprawdopodobniej do 10 grudnia.
[wiecej]

PANI KOMISARZ PĘCZNIEJE Z DUMY
Pęcznieję z dumy, że jest w Polsce takie miejsce – powiedziała do młodzieży unijna komisarz Danuta Hübner, podsumowując pierwszy w swoim życiu spacer po stolicy powiatu krotoszyńskiego i spotkanie z reprezentantami jego miast i gmin.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania zadane przez krotoszyńską młodzież podczas spotkania w kinie Przedwiośnie odpowiada Danuta Hübner – komisarz Unii Europejskiej.
[wiecej]

MIASTO PRZECIW WIOSKOM?
Leszek Chojnicki z Borzęciczek uważa, że radni z Koźmina wykorzystują swoją liczebną przewagę nad kolegami z wiosek.
[wiecej]

ZIELONO IM
Maria Głód z Nowej Wsi została laureatką siódmej już edycji konkursu Mój Ogród. Wręczenie nagród odbyło się w zeszły czwartek w Urzędzie Gminy.
[wiecej]

NIE INTERESUJĄ SIĘ SPRAWAMI GMINY?
W minioną sobotę mieszkańcy miasta i gminy Koźmin Wlkp. mogli spotkać się ze swoim burmistrzem Maciejem Bratborskim, aby na półmetku kadencji podsumować jego pracę i rozliczyć z przedwyborczych obietnic.
[wiecej]

PREZYDENT SOŁTYSOM
Na wniosek burmistrza i Rady Miejskiej Kobylina prezydent Aleksander Kwaśniewski uhonorował sołtysów wysokimi odznaczeniami państwowymi za ich długoletnią pracę społeczną.
[wiecej]

PILNUJCIE WŁASNEJ PRAWDY!
W piątek spotkał się z uczniami swojej dawnej szkoły, zaś wieczorem, w Muzeum Regionalnym, z dorosłymi mieszkańcami Krotoszyna i okolic. Mowa o Bernardzie Nowaku, twórcy z Lublina.
[wiecej]

WIĘCEJ CZADU DLA JEZUSA!
...te słowa skandowała grupka młodych ludzi po koncercie krotoszyńskiej formacji Good God. Zespół zagrał w ostatnią niedzielę w klubie Kinova, w którym zgromadziło się około stu osób. Koncert został zarejestrowany, być może wkrótce ukaże się płyta live.
[wiecej]

CHCIAŁBYM POJECHAĆ DO PEKINU
Rozmowa z Albinem Batyckim – koźminianiem, tenisistą ziemnym na wózku, uczestnikiem paraolimpiady w Atenach.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w cenach. Benzyny. Wystarczy bowiem w ciągu jednego dnia przejechać kilkaset kilometrów przez Polskę, by przekonać się, że w Krotoszynie jest wyjątkowo droga. Gwoli przykładu: w dniu, w którym u nas bezołowiową 95-oktanową można było kupić po 3,88 lub 3,89 zł za litr, przeciętne jej ceny na trasie kształtowały się na poziomie 3,72 – 3,74 zł. Przeciętne, bo gdzieniegdzie bywało na przykład 3,78 albo nawet 3,82, ale dość często także 3,68 i 3,69. Niektóre mijane po drodze stacje oferowały ten sam gatunek paliwa po 3,64 zł, a zaledwie dwie spośród kilkudziesięciu proponowały je po 3,88, czyli w cenie krotoszyńskiej.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
Próbował wynieść tuleje, okradła staruszkę, skradł rower i magnetowid, zniszczyli samochody.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 4 października:
[wiecej]