Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


TWÓJ SPRZEDAWCA – FINAŁ

Konkurs Twój Sprzedawca dobiega końca. Zakończyliśmy przedstawianie kandydatów do tego tytułu. Dziś prezentujemy wszystkich handlowców, których fotografie były publikowane na naszych łamach. Państwo zaś będą głosowali na kuponach zamieszczonych poniżej, na które czekamy do 20 października!!! Na ulubionego sprzedawcę naszych Czytelników czeka piękna nagroda – markowy rower.
REKLAMA 
KRYZYS W KZHiU?
Krotoszyńskie Zrzeszenie Handlu i Usług popadło w marazm. Jak usłyszeliśmy od niektórych jego członków, panuje w nim atmosfera zniechęcenia i bierności. Większość handlowców należy do KZHiU tylko ze względu na akcję talonową. Czyżby były to oznaki kryzysu?
[wiecej]

OSZUŚCI GRASUJĄ PO KROTOSZYNIE
Po prostu dała mi 200 złotych i poprosiła, żebym jej wydała 150 złotych reszty. Mówiła, że to z Narodowego Funduszu Zdrowia, i że teraz będę dostawała tyle co miesiąc. Sytuacja wydawała mi się bardzo podejrzana… – opowiada Eugenia. Jej udało się uniknąć kradzieży, jednak czy wszyscy mieli tyle szczęścia?
[wiecej]

WCZORAJSI SĄSIEDZI
Dzieliło ich zaledwie kilka kilometrów. Tylko że gdzieś pośrodku była granica państw.
[wiecej]

FABRYKA RUSZY W 2006 ROKU?
50 nowych miejsc pracy i ożywienie gospodarcze – to perspektywa, która ma szansę urzeczywistnić się w mieście nad Orlą już w niedalekiej przyszłości. Czy jednak nie jest to porywanie się z motyką na słońce?
[wiecej]

ZAPYTAJ BURMISTRZA
W piątek 15 października zapraszamy do Domu Strażaka w Zdunach na spotkanie mieszkańców z burmistrzem i radnymi. Początek o godz. 17.00.
[wiecej]

WYKUPUJĄ BANK
Poniedziałek tuż przed 8.00. – Proszę ustawić się po dziesięć osób, w takich grupach będziemy wpuszczać – powiedział jeden z ochroniarzy do kilkudziesięciu osób oczekujących przed bankiem PKO BP w Krotoszynie.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Tadeusz Polowczyk – kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie.
[wiecej]

ZDROWIE PUBLICZNE CZY PRYWATNE?
Publiczne zakłady opieki zdrowotnej stają się reliktami przeszłości. Być może sprywatyzowana zostanie również kobylińska placówka służby zdrowia. – Są plany, ale decyzji nie ma – mówi kierownik samorządowego ZOZ-u Jarosław Konieczny.
[wiecej]

MOŻNA KOŁA POGUBIĆ!
Nowa Wieś liczy około 80 gospodarstw. Jedna czwarta położona jest przy drodze – drodze w opłakanym stanie. – Tu po prostu można pogubić koła – mówi Irena Rataj, mieszkanka wsi.
[wiecej]

GRUPA MA HALĘ
Koźmińska Grupa Producentów Rolnych doczekała się własnej hali magazynowej. Do tej pory wykorzystywała magazyny należące do rolników.
[wiecej]

POMNIK PAPIEŻA – NIE ROZPOCZĘTO PRAC
Mimo zapewnień, że na przełomie września i października obok kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie stanie pomnik poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II, nie rozpoczęto jeszcze prac.
[wiecej]

ŻAŁOBA W KLUBIE PANA ZYGMUNTA
Krotoszyński DKF przetrwał dziejowe wichury i zwykłe, banalne trudności dnia codziennego. Teraz musi unieść najboleśniejszą stratę, stratę niepowetowaną. To trochę tak, jakby umarł nie patron, a ojciec.
[wiecej]

DO SERCA PRZYTUL PSA
Jak co roku, krotoszyńskie schronisko przyłączyło się do akcji Dni Otwarte Schronisk dla Zwierząt. Ze względu na duże potrzeby potrwa ona u nas aż do końca października. Jeśli bowiem nie znajdą się ludzie dobrej woli, wiele zwierząt może nie przetrwać zimy.
[wiecej]

STARAM SIĘ BYĆ JAK NAJLEPSZA
Rozmowa z jedną z najlepszych młodych krotoszyńskich pływaczek – Dominiką Figaj.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – ALE AKCJE!…
Utyskiwania, że Polacy nie mają pieniędzy, dość dziwnie brzmią w ustach ludzi, którzy w ostatnich dniach zakładali komitety kolejkowe, żeby wykupić akcje PKO BP. Tak samo jak dziwnie brzmią protesty w imieniu obrony prawdy w wykonaniu ludzi, którzy uznają tylko jedną prawdę. Tę wygodną dla nich. Wystarczy się rozejrzeć.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w ubiegłotygodniowej wizycie unijnej komisarz Danuty Hübner w Krotoszynie. Jej echa przez dwa dni mocno pobrzmiewały z telewizyjnego okienka. W licznych wywiadach reprezentantka Polski w Komisji Europejskiej podkreślała, jak bardzo ważny okazał się dla niej pobyt w stolicy naszego powiatu. – W Krotoszynie naładowałam akumulatory – stwierdzała. Chwaliła elokwencję i wiedzę młodzieży, z którą spotkała się w kinie Przedwiośnie, zaznaczała, że – jak przekonała się na miejscu – skorzystała z zaproszenia miasta wyjątkowego. Miło było słuchać, bo przecież trudno posądzić Danutę Hübner o infantylne patrzenie na świat. Zresztą – w trakcie rozmowy z samorządowcami nie omijano tematów trudnych.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
5 października w pociągu relacji Ostrów Wielkopolski – Łódź nieustaleni sprawcy okradli 23-letniego mieszkańca Krotoszyna. Złodzieje przywłaszczyli sobie dwa telefony komórkowe (Sony Ericsson oraz Siemens), dowód osobisty, prawo jazdy, książeczkę wojskową, gotówkę: (50 zł i 420 euro). Łączna wartość skradzionych przedmiotów wynosi 3 tys. 100 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 11 października:
[wiecej]