Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


500 WYDANIE RZECZY!W ŚRODKU

WKŁADKA – GRATKA!


REKLAMA 
MARSZAŁEK ODCINA NASZ SZPITAL
Krotoszyński projekt przebudowy i modernizacji stuletniego szpitala eksperci ocenili bardzo wysoko. Dostał 63 punkty na 68 możliwych, co dawało mu szóstą w województwie pozycję wśród wniosków dotyczących ochrony zdrowia. Jak to się stało, że Regionalny Komitet Sterujący umieścił go poniżej siedemnastu innych, utrącając jednocześnie z listy placówek, które otrzymają wsparcie z kasy unijnej?
[wiecej]

NAPAD Z BRONIĄ W RĘKU
Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu spożywczego w Łagiewnikach i zażądało wydania pieniędzy. Napad rabunkowy jednak się nie powiódł, bo sprawców wystraszył .... swoim śmiechem klient.
[wiecej]

SYMBOLE ŚMIERCI
9 października około godziny 20.00 na drodze nr 308, niedaleko Roszek, kierujący samochodem osobowym marki ford mondeo na prostym odcinku zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 29-letni mieszkaniec Dąbrowy poniósł śmierć na miejscu.
[wiecej]

CHCIAŁEM ZE SOBĄ SKOŃCZYĆ
Miałem wszystkożonę, dzieci, piękny dom, własny warsztat, sklep... I nagle straciłem wszystkoStałem się bezdomny – opowiada Andrzej, mieszkaniec Krotoszyna. Czterokrotnie próbował odebrać sobie życie.
[wiecej]

DO KOŚCIOŁA – NA SKRÓTY
Niektórzy wierni mieszkający w okolicach ul. Klemczaka, idąc na Mszę św. do kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie, skracają sobie drogę – korzystają z dzikiego przejścia przez tory kolejowe.
[wiecej]

2000 OSÓB W MAHLE
Przedsiębiorstwo Mahle zatrudnia już 2000 osób! 7 października zatrudniono dwutysięczną osobę. Niemiecki koncern produkujący podzespoły do samochodów jest zdecydowanie największym pracodawcą na naszym terenie.
[wiecej]

WINNI SĄSIEDZI?
Koźminianka Anna Kulińska od 30 lat korzystała z ujęcia wodnego, które znajduje się na jej posesji. Niedawno okazało się, że woda jest skażona. Winą za ten stan rzeczy kobieta obarcza sąsiadów.
[wiecej]

GRÓB ZBEZCZESZCZONY
W ubiegły piątek pewna mieszkanka Krotoszyna dowiedziała się od swojej znajomej, że grób jej rodziny na cmentarzu przy ul. Raszkowskiej został zdewastowany.
[wiecej]

DONALD TUSK W KROTOSZYNIE
24 października (niedziela) odwiedzi Krotoszyn przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Z mieszkańcami miasta spotka się na Rynku (po stronie wejścia do Ratusza) o 16.30.
[wiecej]

BYŁY SOLĄ W OKU
Wkrótce zakończą się prace przy przebudowie dróg gminnych w Starej Obrze, Kaniewie oraz Orli.
[wiecej]

W SYPIALNI MOLOCHÓW?
Zorganizowane przez naszą redakcję piątkowe spotkanie zdunowian z burmistrzem i radnymi na półmetku kadencji było zdecydowanie najciekawszym ze wszystkich dotychczasowych tego typu (za nami rozliczanie władz Sulmierzyc i Koźmina).
[wiecej]

PODZIĘKOWANIA Z KAMERUNU
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie zebrali ponad 1800 złotych i przekazali te pieniądze na rzecz dzieci z Kamerunu. Dzięki temu młodzi mieszkańcy Czarnego Lądu mogli pójść do szkoły.
[wiecej]

STRAŻNIK MIEJSKI W SPÓDNICY
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od przyszłego roku krotoszyńska straż miejska wzbogaci się o nowego pracownika. Będzie nim… kobieta. Dlaczego zdecydowała się ubiegać o tę pracę?
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Krzysztof Rost – kierownik autonomicznej sekcji siatkówki w KS Astra.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – ZROBIĆ IDOLA
Tak jak wolę okrutne stronnictwa centroprawicowe od podlizujących się wyborcom partii lewicowych, tak też zdecydowanie wolę mocnego, może i brudnego, ale za to autentycznego, rocka – od tzw. popu. Szczególnie popu w naszym, polskim wydaniu – skoro tutaj karierę mógł zrobić np. zespół Ich Troje; tu mogło kiedyś zaistnieć żenujące zjawisko pn. disco – polo, a dziś aplauz budzi wokalistka (?) Doda – chyba lepsza w łóżku niż na scenie. Chyba – bo dobry seks to też sztuka i tylko artystka w tej dziedzinie może stworzyć coś godnego zapamiętania. W każdym razie: wokalną artystką Doda nie jest, a jednak media ją promują, zaś ludzie – słuchają. Ale mnie jej twórczość nie podoba się, więc mam prawo jej nie lubić.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w bierności. Nie interesujemy się tym, co się dzieje w samorządzie, a lokalni politycy nieszczególnie garną się do rozmów z mieszkańcami. W ubiegły wtorek na spotkanie z radnymi Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej oprócz dziennikarzy nie przybył żaden krotoszynianin. Samorządowi politycy spotkali się więc z piszącymi w miejscowych mediach. W tak kameralnym gronie, w budynku krotoszyńskiego muzeum radni mówili, że bardzo chcieli porozmawiać ze swoimi wyborcami, ale ci nie dopisali. Należałoby postawić inne pytanie: Jak ich o tym powiadomiono? Informacja w naszej gazecie w dniu spotkania to zdecydowanie za mało…
[wiecej]

KRYMINAŁKI
10 października na Małym Rynku w Krotoszynie nieznany sprawca ukradł z kół zaparkowanego tam mercedesa 4 kołpaki warte w sumie 480 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 18 października:
[wiecej]


500 WYDANIE RZECZY! – WKŁADKA – GRATKA!

[wiecej]