Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


RZECZ MŁODYCH!

Dziś kolejny, osiemnasty numer Rzeczy Młodych. Co, nie wierzysz? To naprawdę ta sama gazeta, tylko… nieco odmieniona. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zachęcić Was do zaglądania tu co miesiąc. O czym będziemy pisać? Po prostu – o rzeczach ważnych. Mamy nadzieję, że ważnych również dla Was!

Jeśli jest jakiś temat, który nie daje Wam spokoju i chcielibyście poruszyć go na łamach gazety, piszcie na adres redakcji (ul. Sienkiewicza 2a), lub na e-mail rzeczmlodych@op.pl, możecie również zadzwonić pod numer 725 33 54 lub 507 126 896. Jeśli chcesz współtworzyć gazetę razem z nami, to zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 12.00 do redakcji Rzeczy Krotoszyńskiej.

(red.)
REKLAMA

 
500 NA NASZYM LICZNIKU
Za nami 500 wydań Rzeczy Krotoszyńskiej, co w piątek uczciliśmy spotkaniem w restauracji Krotosz. Gościliśmy doktora Włodzimierza Chorązkiego z Ośrodka Badań Prasoznawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego, najlepszego w kraju znawcę polskiej prasy lokalnej. Byli z nami Czytelnicy, sympatycy, przyjaciele i współtwórcy Rzeczy, jej sprzedawcy, sponsorzy i reklamodawcy. Atmosferę tego spotkania niechże przybliżą fotografie...
[wiecej]

HAZARDZIŚCI
Są w Krotoszynie ludzie, którzy przegrywają na automatach całe pensje. Są i tacy, którzy chcąc się odegrać, zadłużają się na wiele tysięcy złotych. Oficjalnie jednak gra służy tylko zabawie.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Janusz Tuszyński – zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Krotoszynie.
[wiecej]

OSZUST INTERNETOWY
23-letni mieszkaniec Krotoszyna, właściciel firmy komputerowej, oszukał 267 osób z całej Polski na łączną sumę 211 tysięcy złotych. Przyznał się do winy i tłumaczył, że nie chciał nikogo skrzywdzić, lecz rozkręcić interes.
[wiecej]

RUCH PRZY CMENTARZACH
W związku ze Świętem Zmarłych, od 29 października do 2 listopada w okolicach koźmińskiego oraz krotoszyńskiego cmentarza obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu (przedstawiamy ją na umieszczonych niżej mapkach).
[wiecej]

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW MZK KROTOSZYN NA 1 LISTOPADA 2004 ROKU

[wiecej]

WIZYTA TUSKA
Z mieszkańcami Krotoszyna spotkał się w niedzielę Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i wicemarszałek Sejmu.
[wiecej]

CYKLIŚCI NIE ZNAJĄ PRZEPISÓW?
Rowerzyści z naszego powiatu mają małą wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego. Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonej przez naszą policję akcji Rowerzysta.
[wiecej]

KRADZIEŻ ZAWODOWCA
W nocy z wtorku na środę (19/20 października) nieznany sprawca ukradł prostowniki z szafy sterującej na rogatkach w Kobylinie przy ulicy Kolejowej. Skradzione prostowniki marki Bester (warte ponad 1300zł) zasilały układ sterujący rogatek. Na szczęście układ taki ma akumulatory pozwalające na pracę i funkcjonowanie przejazdu również w razie awarii zasilania, dlatego kradzież nie spowodowała zagrożenia dla przejeżdżających przez przejazd kolejowy pojazdów.
[wiecej]

CUKROWNIĘ ŚWIADOMIE DOBIJANO!
Przed krotoszyńskim Sądem Pracy zeznawali zwolnieni pracownicy Cukrowni Zduny. Mówili o tym, że pracodawca, wypowiadając umowy, nie brał pod uwagę trudnej sytuacji życiowej niektórych z nich.
[wiecej]

RUSZYŁY ROLNICZE DOPŁATY
Rolnicze kieszenie już zasilane przez unijne pieniądze. 18 października uruchomiono wypłaty płatności bezpośrednich.
[wiecej]

TACY SAMI…
Kilkudziesięcioro uczniów jerozolimskiej szkoły (Israel Arts and Science Academy), kształcącej wybitnie uzdolnionych młodych ludzi, odwiedziło w minionym tygodniu Borzęciczki i Krotoszyn.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – WOLNOŚĆ W SZKOLE?
Szkoła to mikrospołeczność, w której spotykają się ludzie w różnym wieku, o odmiennym stosunku do wielu spraw. Nie zawsze te różnice można zniwelować na drodze pokojowej.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – PRAWO JAZDY – TEMAT NA TROPIE
Kurs prawa jazdy. Jednym spędza sen z powiek, dla drugich jest uosobieniem pierwszego życiowego sukcesu. Dla wszystkich jednak to poważne i wyjątkowe wydarzenie, które (poza dowodem osobistym) świadczy o dojrzałości.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – NORMALNOŚĆ NA WÓZKU
Kilka dni temu poznałam Alę. To sympatyczna dziewczyna, otwarta na świat. Jest uczennicą piątej klasy Liceum Ekonomicznego przy ZSP nr 2 w Krotoszynie. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Ala jest osobą niepełnosprawną.
[wiecej]

DOBICI W KOŃCÓWCE
Najwyższe w tym sezonie zwycięstwo odniosła w minioną sobotę Astra. Na własnym boisku zdecydowanie pokonała Olimpię, dobijając ją dwoma golami z rzutów wolnych zdobytymi w przeciągu dwóch minut, i to w samej końcówce meczu.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PAMIĘTNIK ZNALEZIONY W URZĘDZIE PRACY
Poniedziałek, 18 października 2004 r. – Na dziś zapowiedział się do nas młodszy brat mamy, to znaczy wujek Kaziu. Tata od kilku dni złośliwie podpytuje mamę, co takiego wujek potrzebuje od nas, skoro się wprosił.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w kolejnej burzy, jaka wstrząsnęła światem polityki. W jednym z sobotnich programów telewizyjnych usłyszałam opinię, że oto ujawnione w ostatnich dniach notatki dotyczące spotkania najbogatszego Polaka z rosyjskim szpiegiem obchodzą jedynie wąskie grono politycznych graczy, zaś ponad 30 milionów rodaków wcale nie powinno o nich wiedzieć, bo i tak nic nie zrozumie.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
W nocy z 9 na 10 września pracownicy Rejonowego Zakładu Energetycznego w Jarocinie wykryli w czasie kontroli, że dwóch mieszkańców Obry Starej nielegalnie pobiera energię elektryczną.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 25 października:
[wiecej]