Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 REKLAMA 
PROKURATOR W CUKROWNI!
Rzecznik Prokuratury Okręgowej Janusz Walczak potwierdza krążące od dawna po okolicy pogłoski o postępowaniu prokuratorskim dotyczącym osób zarządzających kilka lat temu cukrownią w Zdunach.
[wiecej]

KAT DOMOWY
Przynajmniej przez 10 minionych lat 41-letni krotoszynianin znęcał się w sposób okrutny nad żoną oraz ośmiorgiem dzieci. Ubliżał, bił, kopał, ciągnął za włosy, krępował kablem, groził pozbawieniem życia – to sposoby... mniej drastyczne.
[wiecej]

PRZYSTANEK, KTÓRY STRASZY
Zatelefonował do nas Czytelnik, oburzony bezczynnością odpowiedzialnych za wiatę autobusową na skrzyżowaniu krotoszyńskich ulic Kopieczki i Łanowej. – Wygląda okropnie, dosłownie straszy swoim widokiem. Niszczeje tak już od dwóch lat – mówi.
[wiecej]

UWIĘZIONY W DOMU
Prawo, które ogranicza możliwości rozwoju dzieci niepełnosprawnych (a może zła interpretacja tego prawa), sprawia, że pięcioletni Patryk jest uwięziony w domu. Nie może uczęszczać do przedszkola, bo jego matka dostaje dodatek z tytułu wychowywania dziecka niepełnosprawnego.
[wiecej]

DOBRZE, ŻE ROZKOPIĄ KROTOSZYN
Złożony przez gminę Krotoszyn wniosek o wsparcie finansowe projektu Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej (etap I) ze środków strukturalnych Unii Europejskiej znalazł się wśród dziesięciu tych, które dostaną pieniądze. Krotoszyn otrzyma prawie 10 mln zł.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Andrzej Kaik – kierownik wydziału gospodarki i inwestycji Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.
[wiecej]

O ODWOŁANIE SZUNIEWICZA
Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej Krotoszyna radny Dariusz Rozum złożył wniosek o rozpatrzenie możliwości odwołania z funkcji Wojciecha Szuniewicza, dyrektora Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.
[wiecej]

TIRY ZNISZCZYŁY KLONOWICZA
W zeszłym tygodniu na ul. Klonowicza obowiązywał objazd, ponieważ remontowano drogę wojewódzką. Mieszkańcy od dawna domagali się modernizacji traktu, bardzo zniszczonego przez tiry.
[wiecej]

MAŁA SZKOŁA Z WIELKIM CHARAKTEREM
Szkoła podstawowa w Starej Obrze, niewielkiej wiosce położonej na obrzeżach gminy Koźmin, liczy sobie przeszło 100 lat.
[wiecej]

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZDUNACH
Powiatowe uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w Zdunach. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona 11 listopada o 11.30 w kościele parafialnym pw. Jana Chrzciciela. Uświetni ją występ chóru Harmonia. Potem uczestnicy nabożeństwa przejdą z orkiestrą dętą pod pomnik na plac 700-lecia, gdzie w asyście harcerskich wart honorowych złożą wiązanki kwiatów.
[wiecej]

NIEBO, PIEKŁO, CZYŚCIEC
Eschatologia – gałąź teologii zajmująca się losem człowieka po śmierci – mówi o niebie, piekle, czyśćcu.
[wiecej]

MONASCH – PRZYSZŁOŚĆ PRZYBLIŻONA
20 października w bibliotece przy ul. Benickiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej, a promujące wydane jego nakładem Pamiętniki Bar Loebela Monascha, opracowane przez doktora Rafała Witkowskiego, historyka z UAM.
[wiecej]

ONI SĄ STĄD
Po eliminacjach szkolnych do finału kolejnej edycji zorganizowanego przez Krotoszyński Ośrodek Kultury konkursu na wiersz o Krotoszynie Jestem stąd zakwalifikowano 28 prac. 27 października w holu KOK-u młodzi poeci recytowali z pamięci bądź czytali strofy swego autorstwa. Jury w składzie Izabela Bartoś, Arleta Chrobot (obie: Urząd Miejski), Beata Ulbrych (KOK) i niżej podpisana oddzielnie oceniało wiersze uczniów szkół podstawowych, oddzielnie gimnazjalistów, biorąc pod uwagę także sposób prezentacji.
[wiecej]

NAGRODY DLA SPORTOWCÓW
Burmistrz Krotoszyna nagrodził najlepszych sportowców i ich trenerów. Sponsorzy sportu otrzymali dyplomy.
[wiecej]

KTO RZECZ CZYTA, TEN NIE PYTA!
Zgodnie z obietnicą sprzed tygodnia, podsumowujemy konkurs na hasło reklamujące naszą gazetę. Przyniósł plon bogaty, bo otrzymaliśmy aż 109 haseł, 8 wierszyków i kilka projektów plakatów. Redakcyjne jury nie miało więc łatwego zadania. Ostatecznie rzecz rozstrzygnięto drogą demokratycznego głosowania, w którym bezapelacyjnie zwyciężyło krótkie hasło autorstwa pana Mieczysława Kozłowskiego z Krotoszyna: Kto Rzecz czyta, ten nie pyta. W trakcie ubiegłotygodniowej uroczystości z okazji 500 wydania naszej gazety pomysłodawca został nagrodzony telefonem komórkowym. Za wszystkie listy i pocztówki serdecznie dziękujemy, niektóre hasełka na pewno wykorzystamy, a część konkursowego plonu przedstawiamy poniżej.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – DZIEŃ DYSZLA
Rokrocznie we Wszystkich Świętych w całym kraju wzrasta ilość wypadków drogowych – co zresztą jest w pełni wytłumaczalne, bo przez tych kilka świątecznych dni ruch gwałtownie się wzmaga. Trudno: akurat pierwszego listopada ludzie mają szczególne prawo jeździć na groby swych zmarłych. Pierwszego listopada zrozumiałe jest także to, że wszyscy chcą parkować jak najbliżej cmentarzy (co nie zawsze oznacza, że zgodnie z przepisami...). Ale raz w roku można ten drogowy bałagan jakoś przeboleć.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w dramacie, którego suchy opis znajdą Państwo na stronie 5. Opis beznamiętny, oparty o skróconą i pozbawioną elementów wybitnie drastycznych relację rzecznika prokuratury. Piekło, przez długie lata będące udziałem krotoszynianki i jej ośmiorga dzieci, wymyka się zresztą jakimkolwiek opisom. Jakież bowiem słowa mogą oddać niekończący się dramat ludzi poddawanych torturom przez psychopatę. Dodajmy – psychopatę, który powinien być oparciem, bo jest mężem i ojcem. Jak przenieść na kartkę rozpacz, ból, paraliżujący, zwierzęcy strach...? I jak możliwe, że choć to wszystko działo się w czterdziestotysięcznym mieście, oprawca przez tyle lat czuł się bezkarny? Nikt niczego nie zauważył? Rodzina? Sąsiedzi? Nauczyciele?
[wiecej]

KRYMINAŁKI
Wybił szybę i ukradł radio samochodowe; rower zniknął spod bloku; wyparowało pół tony węgla z szopy; wanna z działek – złodziejskim łupem.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 29 października:
[wiecej]