Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


ZAGRAJĄ WSZYSTKIE WSCHODY

REDAKCJA RZECZY MŁODYCH ZAPRASZA 12 LISTOPADA o 19.00 NA KONCERT W HOLU KROTOSZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY.

GWIAZDĄ WIECZORU BĘDĄ WSZYSTKIE WSCHODY SŁOŃCA. PRZED NIMI NA ROZGRZEWKĘ ZAGRAJĄ: BLUESOWO – ROCKOWY CHUPACABRAS Z KOŹMINA WIELKOPOLSKIEGO ORAZ KROTOSZYŃSKA FORMACJA ŻYCIORYS, SERWUJĄCA HIP – HOP Z ELEMENTAMI REGGAE.

WSTĘP WOLNY!

(red.)
REKLAMA

 
NIE WPUSZCZAJ OSZUSTKI
74-letni krotoszynianin z ul. Kobylińskiej, wpuścił do swojego mieszkania młodą kobietę, podającą się za pracownicę opieki społecznej. Po jej wyjściu okazało się, że został okradziony.
[wiecej]

SKLEPY, PRACOWNIE, STACJA PALIW?
Projekt planu zagospodarowania starego krotoszyńskiego browaru zakłada stworzenie z niego centrum usługowego, mającego odciążyć Rynek. Umożliwia m.in. usytuowanie tam punktów handlowych, galerii, pracowni, salonu samochodowego czy stacji paliw.
[wiecej]

GDYBY CHCIAŁ, MÓGŁBY DROGĘ ZAMKNĄĆ
Marian Łączewny z Chwaliszewa grozi krotoszyńskiemu Urzędowi Miejskiemu zamknięciem drogi, biegnącej przez jego grunty, jeśli ten nie wykupi ich za rozsądną cenę. Taki obrót sprawy byłby bardzo niewygodny dla wielu korzystających z przejazdu rolników.
[wiecej]

PRAWICA ROZUMA
3 listopada odbyło się zebranie członków Krotoszyńskiego Zrzeszenia Handlu i Usług, na którym omówiono aktualną sytuację w organizacji.
[wiecej]

NIE ZŁOŻYŁ ZEZNANIA
Chociaż termin składania oświadczeń majątkowych minął już pół roku temu, jeden z sulmierzyckich radnych, Karol Mazurek, kompletnie zlekceważył ten obowiązek.
[wiecej]

BĘDĄ KŁOPOTY Z OŚWIETLENIEM
Mieszkańcy Konarzewa od bardzo dawna starają się, aby władze gminy założyły oświetlenie na 300–metrowym odcinku drogi biegnącej przez tą miejscowość. – Trudno oczekiwać, abyśmy zrealizowali tę inwestycję w najbliższym czasie – odpowiada Marian Sobański, zastępca burmistrza Zdun.
[wiecej]

NIEBEZPIECZNA TOPOLA
W Benicach naprzeciw sklepu i przystanku autobusowego rośnie ogromna topola. Wielu mieszkańców tej miejscowości uważa, że zagraża bezpieczeństwu ludzi.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Roman Olejnik – wicedyrektor ZSP 2, a zarazem przewodniczący Rady Osiedla nr 5 w Krotoszynie.
[wiecej]

ANI KOPNĄĆ, ANI SPALIĆ
Tanie niekoniecznie oznacza dobre, a nawet jeśli – nie mieści w sobie odporności na wandalizm. W 2001 r. PGKiM i samorząd Krotoszyna kupiły po 120 estetycznych, pomarańczowych koszy na śmieci. Sztuka kosztowała 88 zł netto, do tego trzeba doliczyć 42 zł za słupek, na którym pojemnik mocowano.
[wiecej]

PROJEKT SALI GOTOWY!
Projekt nowej sali sportowo – środowiskowej w Kobylinie jest gotowy, oby dalsze działania związane z budową obiektu nie napotkały tylu trudności, co sporządzenie planu architektonicznego.
[wiecej]

GIMNAZJUM? WE WRZEŚNIU!
Bożena Marcisz, wójt gminy Rozdrażew, zapewnia, iż nowe gimnazjum zacznie funkcjonować już od początku przyszłego roku szkolnego.
[wiecej]

BEZ UKŁADÓW I KOLESIÓW
Rozmowa z Jerzym Jankowskim – pochodzącym ze Smolic prezesem Związku Polaków w Norwegii.
[wiecej]

KROTOSZYNIANIN PREZYDENTEM!
Mikołaj Krzyżanowski, 23-letni student medycyny z Krotoszyna, kieruje najprężniej działającym oddziałem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny w Polsce (IFMSA), organizującym wiele pożytecznych akcji prozdrowotnych. W ostatnie wakacje uczestniczył w światowym zlocie studentów medycyny w Macedonii.
[wiecej]

MISJONARZ DZIĘKUJE DARCZYŃCOM
Na misję do Kazachstanu udałem się cztery lata temu. Głęboko przekonany, że do tego wzywa mnie sam Chrystus, opuściłem rodzinny kraj, aby wśród stepów głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu, które wysłużył wszystkim ludziom przybyły na ziemię przed dwoma tysiącami lat Jezus.
[wiecej]

APEL UKRAIŃCÓW
Ukrainiec Rostyslaw Kramar, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, zaapelował do redakcji gazet lokalnych o rozpropagowanie apelu Obywatelskiej Inicjatywy Ukraińców mieszkających w Polsce – w sprawie wyborów prezydenckich na Ukrainie. Wiadomo bowiem, że ok. 100 tys. Ukraińców pracuje w różnych miejscowościach naszego kraju. Niewielu z nich wie, gdzie można głosować na terytorium Polski.
[wiecej]

ZAGRAJĄ WSZYSTKIE WSCHODY
Redakcja Rzeczy Młodych zaprasza 12 listopada o 19.00 na koncert w holu Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Gwiazdą wieczoru będą Wszystkie Wschody Słońca. Przed nimi na rozgrzewkę zagrają: bluesowo – rockowy Chupacabras z Koźmina Wlkp. oraz krotoszyńska formacja Życiorys, serwująca hip – hop z elementami reggae.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – POLSKA? CO ZA WSTYD!
Wpadła mi ostatnio w ręce płyta zawierająca największe, najbardziej znane kabaretowe piosenki i skecze kultowego przed dwudziestu laty kabaretu Sześćdziesiątka, tworzonego przez Marcina Wolskiego i jego przyjaciół, piszących teksty do trójkowego programu radiowego 60 minut na godzinę.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że po opublikowanym przez nas tydzień temu tekście Kat domowy rozdzwoniły się telefony. Chyba nic tak nie porusza, jak dramat dzieci. Dodajmy – dramat ujawniony, a nie tylko przeczuwany. Teraz okazuje się, że niejedna osoba miała podejrzenia, jednak ewentualne zgłoszenie uważałaby za brutalną ingerencję w sprawy rodzinne. Szkoda...
[wiecej]

KRYMINAŁKI
28 października z samochodu marki mercedes, stojącego na ulicy Staszica w Krotoszynie, skradziono lusterka zewnętrzne warte 1 tys. 500 zł. Złodzieja dotąd nie ustalono.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 8 listopada:
[wiecej]