Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


RZECZ MŁODYCH!

DZIŚ RZECZ MŁODYCH!

A W NIEJ: ŚMIERĆ DYSKOTECE, BYĆ (ALBO NIE BYĆ) SOLO, ŁATWA KASA?

ORAZ

PIRACI – WŁADCY KOPII, KOMPUTER OD WEWNĄTRZ, RECENZJE GIER FIFA 2005 I NED FOR SPEED UNDERGROUND!

TO TYLKO NIEKTÓRE Z TEMATÓW, KTÓRE ZNAJDZIESZ NA 6 STRONACH DODATKU DLA MŁODZIEŻY W RZECZY KROTOSZYŃSKIEJ!


REKLAMA 
ŚMIERĆ NA DRODZE
Dwie osoby zginęły w wypadku pod Lutogniewem. Citroen, którym jechały, został uderzony przez szarżującego po łuku drogi kierowcę BMW. Tragedia rozegrała się kilka metrów od drzewa z krzyżem upamiętniającym ofiarę innego śmiertelnego wypadku.
[wiecej]

KAT DOMOWY POSIEDZI
Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Prokuratury Okręgowej Janusza Walczaka, 41-letniemu krotoszynianinowi, podejrzanemu o długoletnie okrutne znęcanie się nad żoną i ośmiorgiem dzieci, na podstawie wyników dotychczasowego dochodzenia prokuratorskiego sąd przedłużył czas tymczasowego aresztowania.
[wiecej]

KATASTROFALNY BAŁAGAN
Od piątkowego przedpołudnia w części Krotoszyna i prawie wszystkich miejscowościach naszego powiatu nie było prądu. Awaria na dużą skalę ujawniła kompletne nieprzygotowanie Energetyki Kaliskiej do takich sytuacji.
[wiecej]

CUKROWNICY PRZEGRALI W SĄDZIE
Zwolnieni pracownicy Cukrowni Zduny przegrali w sądzie sprawę ze swoim pracodawcą. Sąd oddalił ich powództwa przeciw firmie Pfeifer und Langen o uznanie zwolnień grupowych za bezzasadne. Każdy z 36 byłych już pracowników zdunowskiej fabryki musi zapłacić po 60 zł kosztów procesowych.
[wiecej]

POŻAR NA PRODUKCJI I W MAGAZYNIE
Pożar łatwopalnego termopianu w hali produkcyjnej koźmińskiej firmy Mech-Rol-Plast spowodował duże zagrożenie dla pracowników. Ogień rozprzestrzenił się na magazyn. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę.
[wiecej]

KONFERENCJA ZAMIAST KONFRONTACJI
Organizowane przez Rzecz na półmetku kadencji samorządów spotkania mieszkańców gmin naszego powiatu z burmistrzami przekroczyły półmetek. W miniony czwartek wszyscy zainteresowani mogli rozliczyć z przedwyborczych obietnic wójta Rozdrażewa – Bożenę Marcisz.
[wiecej]

OBCIACHOWA ULICA
Okres PRL ciągle jeszcze czeka na prawdziwą i rzetelną pozbawiona emocji ocenę. Na peryferiach Sulmierzyc znaleźliśmy ulicę, która zapomnieć nie pozwala, a nawet celowo przypomina o tych czasach – ulicę XXX-lecia PRL.
[wiecej]

OBIETNICE BEZ POKRYCIA
Krzysztof Jelinowski, dyrektor krotoszyńskiego Powiatowego Zarządu Dróg, na łamach kwietniowego, 16 numeru Rzeczy obiecał, że w maju na koźmińskim rynku pojawi się przejście dla pieszych, łączące jego obrzeża z centrum. Słowa nie dotrzymał.
[wiecej]

KARETKA FULL WYPAS
W zeszłym tygodniu dyrektor SPZOZ podpisał umowę z wyłonionym drogą przetargu dostawcą nowej karetki reanimacyjnej. Pojazd zostanie dostarczony do Krotoszyna w terminie 30 dni.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – ŚMIERĆ DYSKOTECE!
Białe spodnie, tors pozbawiony koszulki, gwizdek na szyi, maseczka chirurgiczna i białe rękawiczki – to obowiązkowy strój prawdziwego technomaniaka. No, chyba że... jest nim urocza blondynka. Wówczas obowiązuje skromny strój odsłaniający wszystko, co dziewczyna ma najlepszego… Mile widziany kolor różowy i ostry make up.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – ŁATWA KASA?
Nasze pieniądze, które możemy wydawać na to, co chcemy. Marzymy o nich, bo żaden z rodziców nie będzie dawał nam kasy na wszystkie potrzeby. Jak samemu zarobić?
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – PIRACI, CZYLI WŁADCY KOPII
Po co kupować bilety do kina, jak film można ściągnąć z internetu, i to o wiele szybciej, bo na premierę kinową trzeba czekać trzy miesiące, i kolejne tyle, żeby móc zobaczyć ją w kinie „Przedwiośnie” – mówi Andrzej, osiemnastolatek z Krotoszyna. Kopiowanie filmów, muzyki, książek i oprogramowania jest tak powszechne, że nikogo już nie dziwi.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – BYĆ (ALBO NIE BYĆ) SOLO
Narcyz nie był głupi, facet to nie zawsze świnia, zakochana mniejszość mówi zdecydowanie niemym głosem. Być albo nie być solo? Oto jest pytanie.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – GRY KOMPUTEROWE

[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – PC VS KONSOLA
Jak długo istnieją konsole i komputery, tak długo trwa spór, co jest lepsze. Najlepiej widać to w internecie na różnego rodzaju forach i w grupach dyskusyjnych, gdzie jedni, chwaląc system, który mają, obrzucają głupkowatymi uwagami drugich.
[wiecej]

SOŁTYS PRZEKAŻE
W dobie zmieniających się w związku z wejściem Polski do Unii realiów gospodarowania na roli szczególnie ważne są aktualne informacje. Rolę przekazujących je rolnikom pełnią wybrani przez wioskowe społeczności sołtysi. Kolejne spotkanie informacyjne zorganizowali dla nich w piątek starostwo i Rada Powiatu.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Mariusz Szczotkiewicz – odpowiedzialny za obronę cywilną inspektor w krotoszyńskim starostwie.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PANTA RHEI?
Kiedy w komunistycznej Polsce na początku lat 80. rodził się prawdziwy rock, młode zespoły powstawały jak grzyby po deszczu – masowo. Ale i rozpadały się masowo. Przy czym – nagle znikały nawet pierwszoligowe formacje. Mieszały się ze sobą, ich członkowie zakładali własne grupy, zmieniali nazwy – przez co skutecznie dezorientowali publiczność. Jednocześnie ci znani muzycy zdawali sobie sprawę z własnej, właśnie zdobytej popularności, a także z autorytetu, jaki ma u odbiorców nazwa rozwiązywanej kapeli. Wtedy właśnie na szerszą skalę pojawiło się promocyjne określenie: ex-.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że jeszcze wczoraj wieczorem z Ukrainy nadchodziły dobre wieści. Choć nie było jeszcze oficjalnych wyników wyborów, cząstkowe wskazywały na to, że prezydentem zostanie kandydat opozycji Wiktor Juszczenko.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
14 listopada nieznany sprawca włamał się do garażu na ulicy Ceglarskiej w Krotoszynie i ukradł samochód osobowy marki fiat 126 p oraz butlę gazową. Straty spowodowane tym występkiem wynoszą ok. 800 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 22 listopada:
[wiecej]