Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DROGI CZYTELNIKU!

WEWNĄTRZ NUMERU

ZNAJDZIESZ INFORMACJE

O ZABAWACH SYLWESTROWYCH

ORGANIZOWANYCH W KROTOSZYNIE

I NIE TYLKO!


REKLAMA 
ZA GWAŁTY NA SIOSTRZE
Na 4 lata więzienia został skazany 26-letni mieszkaniec Krotoszyna, który przez pięć lat wykorzystywał seksualnie swoją młodszą siostrę. Mężczyzna przyznał się tylko do niektórych stawianych mu zarzutów.
[wiecej]

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!
Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie ma pełne ręce roboty w związku z nasilającymi się oszustwami internetowymi. Chodzi o zakupy robione w sieci.
[wiecej]

ZBOCZENIEC NADAL DZIAŁA
Na łamach sierpniowego, 30 numeru Rzeczy pisaliśmy o zboczeńcu działającym na terenie naszego powiatu. W ubiegły czwartek zgłosiła się do nas Czytelniczka, której słowa dobitnie świadczą o tym, że opisywany przez nas mężczyzna nie zaprzestał uprawiania niecnego procederu.
[wiecej]

15 LAT DLA ZABÓJCY MATKI
15 lat więzienia za zabójstwo matki dostał Józef K., 52-letni mieszkaniec Koźmina Wlkp., który podczas domowej awantury udusił ją gołymi rękoma. Przyznał się do winy. Wyrok przyjął ze spokojem.
[wiecej]

GAZETY W KONFLIKCIE
W Koźminie istnieją dwie lokalne gazety, kilkunastoletnie już Echo Koźmina oraz młoda Nasza Gazeta. Zajmują się (w przypadku EK – wyłącznie) problematyką gminy. Konflikt między nimi narasta.
[wiecej]

ZAKRĘT ŚMIERCI
Dlaczego ludzie giną w wypadkach drogowych? To pozornie proste pytanie nie znajduje prostej odpowiedzi. Bo przyczyny mogą być różne. Najprościej powiedzieć że ludzie zabijają się w katastrofach drogowych z głupoty. Ale czyjej?
[wiecej]

PSA NIE ZAMROZILI
Zgodnie z zapowiedzią sprzed roku, podatki w gminie Krotoszyn zostały zamrożone – pozostały na poziomie ubiegłorocznym. Między innymi dlatego czwartkowa sesja trwała wyjątkowo krótko. Podwyższono jednakże, i to sporo, podatek od posiadania psa.
[wiecej]

JĘZYKI DLA BEZROBOTNYCH
Fundacja Edukacyjna Bachalski organizuje dla bezrobotnych z naszego terenu bezpłatny kurs języków obcych – angielskiego i niemieckiego.
[wiecej]

JEDZIE NOWE!
Solbus to marka najnowszego nabytku krotoszyńskiego MZK. Wyprodukowany w Solcu Kujawskim autobus miejski kosztował 438 tys. zł brutto. 150 tys. zakład wyłożył z funduszu na inwestycje, resztę zapłaci gmina. W wyniku negocjacji producent obniżył cenę w stosunku do pierwotnie proponowanej aż o 27 tys.
[wiecej]

PRAWDZIWIE I SZCZERZE
Kilka tygodni temu relacjonowaliśmy wizytę w Borzęciczkach, Koźminie i Krotoszynie uczniów szkoły średniej z Jerozolimy. Jej dyrektor podziękował ostatnio za serdeczne przyjęcie.
[wiecej]

POPATRZCIE SOBIE W OCZY
W pierwszą niedzielę Adwentu na wspólnej modlitwie w kościele pw. Andrzeja Boboli w Krotoszynie spotkały się osoby niepełnosprawne wraz ze swymi rodzicami i wolontariuszami.
[wiecej]

PANI KIEROWCA
Zobacz, baba jedzie! – tak reagują niektórzy przechodnie na mój widok – śmieje się Anna Fabisiak, od paru dni kierowca w krotoszyńskim Miejskim Zakładzie Komunikacji.
[wiecej]

WYRÓŻNIENIE DLA HIRKA
Hieronim Wolniak z Orpiszewa został wyróżniony w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Doceniono jego pracę rzeźbiarską pt. I ja mogę zostać olimpijczykiem.
[wiecej]

A RAFALSKI ZASKOCZY WSZYSTKICH
Rozmowa z Jackiem Borkowskim – aktorem goszczącym w Krotoszynie na zaproszenie organizatorów piątkowych lokalnych targów w zajeździe Pod Szyszkami.
[wiecej]

WIELKI SUKCES DZIESIĘCIOLATKÓW
Dwaj dziesięciolatkowie, Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek, zwyciężyli w I Ogólnopolskim Turnieju Minipiłki Siatkowej w Głuchołazach. Pierwsze miejsce wywalczyli we wspaniałym stylu, gromiąc po drodze wszystkie pary.
[wiecej]

WYJĄTKOWA ORKIESTRA SERC
W stolicy naszego powiatu stanie wóz transmisyjny TVP, jeden z zaledwie dziewięciu, które w tym czasie przekazywać będą relacje z różnych miejscowości kraju.
[wiecej]

CHOINKI Z SERCEM
Namalowane przez uzdolnionych plastycznie podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Borzęciczkach choinki posłużyły za wzory kartek świątecznych, wydrukowanych w zeszłym tygodniu w nakładzie 4 tys. egzemplarzy przy pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
[wiecej]

SPOTKANIE Z BURMISTRZEM KOBYLINA
Mieszkańców gminy Kobylin zapraszamy w czwartek 9 grudnia o 18.00 na spotkanie z burmistrzem Janem Waleńskim. Odbędzie się ono w sali Klubu Seniora na Rynku.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w starym przysłowiu: Dzieci i ryby głosu nie mają. W Krotoszynie wypadałoby je przerobić na: Wyborcy i ryby głosu nie mają.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
22 listopada na krotoszyńskim Rynku nieznany sprawca wyłudził od mieszkańca Krotoszyna 450 zł. Oszust zażądał od swojej ofiary pieniędzy, które miały być zapłatą za rzekomo zamówiony chodnik dywanowy. Skłamał, że zamówienie złożył syn poszkodowanego.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 29 listopada
[wiecej]