Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


ZA TYDZIEŃ

WYDANIE


ŚWIĄTECZNE!

GRUBSZE

I Z KALENDARZEM NA 2005 ROK!

A DZIŚ!

RZECZ


MŁODYCH!

A W NIEJ MIĘDZY INNYMI:

TUNING – MODA CZY SZPAN?

SAMOCHODOWE SHOW!

TRÓJWYMIAROWA GRAFIKA!

FOTOGRAFIA CYFROWA W PIGUŁCE!

GŁUPOTA W NAJCZYSTSZEJ POSTACI!

I WIELE INNYCH…


REKLAMA

 
WEJDZIE PROKURATOR?
Likwidowałem już wcześniej takie spółdzielnie – mówi Włodzimierz Grzeszczak, likwidator Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Baszkowie – Ale tutaj włos się jeży na głowie!
[wiecej]

TOPIENI PO ŚMIERCI
Na naszym cmentarzu umarli nie są chowani, ich się zwyczajnie topi – poinformował nas mieszkaniec Mokronosu. Trudno znaleźć odpowiedzialnych za rozwiązanie tego problemu.
[wiecej]

ZWIJAJĄ TORY DO OLEŚNICY
Do niedzieli kursowało na tej trasie sześć pociągów, po trzy w każdym kierunku. Teraz nie ma żadnego. Nie ma też odpowiedzialnych – kolejowa spółka Przewozy Pasażerskie zrzuca winę na samorząd województwa dolnośląskiego, ten zaś na kolej. O podróżujących kompletnie zapomniano.
[wiecej]

UCIĄŻLIWE STYPENDIA!
Wielkie zamieszanie wokół stypendiów unijnych! Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą przedstawiać rachunki tylko do najbliższej środy. Zakupione przed 29 września br. podręczniki, stroje sportowe czy bilety miesięczne nie będą refundowane. Starostwo rozkłada ręce, tłumacząc iż to wina opóźnienia we wdrażaniu stypendiów.
[wiecej]

BURMISTRZ W KONFESJONALE
Przedostatnie z organizowanych przez naszą redakcję spotkań, podczas których mieszkańcy gmin powiatu rozliczają swoich burmistrzów na półmetku kadencji, miało miejsce w Kobylinie.
[wiecej]

WŁAMAŃ CORAZ WIĘCEJ
W ostatnim okresie krotoszyńska policja odnotowuje coraz więcej przypadków kradzieży z włamaniami. Tylko od 28 listopada do 2 grudnia miało miejsce dziewięć takich zdarzeń. Złodzieje zrabowali dobytek wart blisko 50 tys. zł.
[wiecej]

TERAZ WNĘTRZE
Wielokrotnie pisaliśmy w tym miejscu o zdunowskim zabytkowym ratuszu, jako najgorszej, niestety, wizytówce miasta. Część elewacji obiektu odnowił bowiem dzierżawca, czyli PKO BP, druga straszyła odrapanymi tynkami. Taki widok zastawali kierowcy wjeżdżający do miasta od strony Krotoszyna – mają wszak ratusz na wprost.
[wiecej]

MIKOŁAJKI Z MAHLE
Wyjątkowe były w Krotoszynie tegoroczne mikołajki. 6 grudnia firma Mahle zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców miasta wielką imprezę na Rynku.
[wiecej]

ŚWIĘTO DOBRYCH LUDZI
Mówi się, że w dzisiejszych czasach trudno znaleźć ludzi bezinteresownych, którzy znaleźliby czas, by pomóc innym, a jednak... W piątek w auli krotoszyńskiego LO im. H. Kołłątaja obchodzono Dzień Wolontariusza.
[wiecej]

KOLEJNA NAGRODA DLA BERNARDA
Kolejną nagrodę, tym razem przyznaną przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, odbierze 14 grudnia za swoją powieść Taniec Koperwasów Bernard Nowak, pochodzący ze Smolic lubelski pisarz i wydawca.
[wiecej]

Z WIZYTĄ W RZECZY
W ubiegłym wtorek redakcję Rzeczy Krotoszyńskiej odwiedziła młodzież z klasy I i III gimnazjum w Benicach.
[wiecej]

W POŁOWIE DROGI DO AWANSU
Podsumowaliśmy już dokonania dwóch piłkarskich zespołów czwartoligowych, teraz pora na jedynego przedstawiciela naszego powiatu w kaliskiej lidze okręgowej – koźmińskiego Białego Orła.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Zbigniew Barański – naczelnik wydziału ochrony środowiska w starostwie.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PAMIĘTNIK ZNALEZIONY W MARKECIE
Poniedziałek, 6 grudnia – Mama i tata pokłócili się z babcią i dziadkiem. Przez pana Juszczenkę! Bo wczoraj oglądaliśmy razem z dziadkami telewizyjne Wiadomości. Pokazywali Ukraińców – jak kochają swego przywódcę, jak bardzo chcą żyć wolni, w normalnym państwie i jak podziwiają nasz kraj. Mama powiedziała, że 15 lat temu my też tacy byliśmy. Tyle że ja akurat tego nie pamiętam. – Masz, dziecko, pecha – wtrąciła się babcia. – Bo ty pamiętasz tylko ten cały kapitalizm i demokrację. Myślałam, że tatę krew zaleje! – Co mama takie brednie jej opowiada – wykrzyknął. – Właśnie że ma szczęście, bo żyje w wolnej Polsce!
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w przykrościach, jakie stały się udziałem młodych stypendystów. Z jednej strony państwo przy udziale środków unijnych postanowiło ułatwić młodzieży z niebogatych rodzin zdobywanie wiedzy, z drugiej zaś, opóźniając wejście w życie systemu, naraziło na liczne i niepotrzebne upokorzenia.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
1 grudnia w Wolenicach nieustaleni wandale uszkodzili dwie ambony łowieckie oraz paśnik dla zwierząt, powodując straty oszacowane na 900 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 13 grudnia:
[wiecej]