Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


NASZYM CZYTELNIKOM,

PRZYJACIOŁOM

I WSPÓŁPRACOWNIKOM

ŻYCZYMY,

BY BETLEJEMSKA

DOBRA NOWINA

WYPEŁNIŁA SERCA

RADOŚCIĄ I MIŁOŚCIĄ,

A NOWY ROK

PRZYNIÓSŁ WIELE DOBRA

REDAKCJA

***DZIŚ

WYDANIEŚWIĄTECZNE!

GRUBSZE I Z KALENDARZEMNA ROK 2005!NASTĘPNEGO

WYDANIA

SZUKAJ W KIOSKACH

4 STYCZNIA!


REKLAMA 
AGNIESZKA CZEKA NA DOM
25-letnia Agnieszka wychowała się w domu dziecka. O mieszkanie komunalne stara się od blisko siedmiu lat. Złożyła w gminie niejeden wniosek, właściwie nazbierała się tego cała teczka. Jak mówi, na swoje pisma nie dostaje odpowiedzi. – Najprościej byłoby odpowiedzieć negatywnie, ale to nieludzkie – broni się burmistrz.
[wiecej]

WYJECHALI, CHLUBĘ PRZYNOSZĄ
Naszych krajan, którzy od dawna żyją poza Krotoszynem, poprosiliśmy o wigilijne wspomnienia i zapytaliśmy, co przyniósł im finiszujący rok.
[wiecej]

NA SŁUŻBIE NIE MA ŚWIĄT
Nie wszyscy mogą w święta odpoczywać i cieszyć się z najbliższymi ciepłą domową atmosferą. Nie każdemu dane jest też witanie Nowego Roku na imprezach. Policjanci i strażacy idą do pracy. Bo ich praca to służba.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada podkomisarz Włodzimierz Szał – rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.
[wiecej]

WIELKI SPÓR O MAŁY MUR
Nie wyrażamy zgody i nie wyrazimy – zapewnia Janina H. – Oni mają powiązania, urzędnicy grają na jedno kopyto. Sąsiedzi państwa H. chcą dobudować na piętrze swojego domu pokój ze skośnym dachem. H. uważają, że zmniejszy to znacznie dostęp światła do części ich mieszkania, więc protestują. Teraz strony czekają na werdykt Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
[wiecej]

BOMBOWE BOMBKI
Łososiowe, czerwone, białe, duże, małe, okrągłe, w kształcie serca czy grzyba, z bogatym zdobieniem lub bez niego – zanim trafią na choinkę muszą przejść wiele zabiegów, aby osiągnęły ostateczną urodę. Mowa oczywiście o bombkach.
[wiecej]

NARESZCIE DA SIĘ PRZEJEŻDŻAĆ!
O tym pechowym dla kierowców odcinku drogi pisaliśmy kilkakrotnie, ostatnio przed dwoma tygodniami. Była o nim mowa także na niedawnym, zorganizowanym przez Rzecz spotkaniu kobylinian z burmistrzem, podsumowującym półmetek kadencji.
[wiecej]

MEDAL DLA PANI WÓJT
W ubiegły wtorek Bożena Marcisz, wójt gminy, otrzymała z rąk Andrzeja Nowakowskiego, wojewody wielkopolskiego, medal Homo Mensura.
[wiecej]

Z BETLEJEM DO KOŹMINA
W minioną środę do Koźmina Wlkp. zawitało Betlejemskie Światło Pokoju. Przywieźli je z Częstochowy koźmińscy harcerze.
[wiecej]

PODOBA MI SIĘ SAKSOFON
Tegoroczne mikołajki były wyjątkowo szczęśliwe dla młodziutkiej krotoszynianki, Joasi Marchlewskiej.
[wiecej]

SPORTOWY ROK
Kończy się rok, mamy więc porę podsumowań. Przypominany największe imprezy i wydarzenia sportowe w naszym powiecie oraz sukcesy naszych sportowców.
[wiecej]

SKANDALE I SKANDALIKI ROKU
Skandal chory. Na skutek patu w rozmowach między Narodowym Funduszem Zdrowia a lekarzami zrzeszonymi w tzw. Porozumieniu Zielonogórskim, pacjenci zastają 2 stycznia zamknięte drzwi gabinetów swoich lekarzy rodzinnych. Taka sytuacja utrzymuje się przez tydzień. Powiat powołuje zespół reagowania kryzysowego, wskazując chorym miejsca, w których można uzyskać pomoc.
[wiecej]

ZAPYTAJ BURMISTRZA!
Zapytaj burmistrza Krotoszyna Juliana Joksia! Rozlicz go z obietnic przedwyborczych!
[wiecej]

ROZSTRZYGAMY NASZE KONKURSY! – PIJMY TOAST NA TRZY, CZTERY!
Były dwa. Od uczestników pierwszego oczekiwaliśmy interesujących przepisów na świąteczne wypieki i inne pyszne słodkości. Obiecywaliśmy, że autorzy (autorki) najciekawszych mogą liczyć na nagrody. Natrafiliśmy jednak na nie lada kłopot. Nadeszło tak wiele ciekawych przepisów, że trudno było wybrać. Toteż zdecydowaliśmy się na wyłonienie zwycięzców drogą losowania. Właściwie – zwyciężczyń, bo to panie. Srebrną biżuterię otrzymają: Anna Sycha z Orpiszewa i Grażyna Czaińska z Sulmierzyc, natomiast markowy zegarek może odebrać pani Mariola Młynarz z Krotoszyna.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – NIE CHCĄ, ALE MUSZĄ
Grudzień to dla Polaków miesiąc smutnych wspomnień: masakry na Wybrzeżu w 1970 r.; zamachu stanu, który przez obłudnego generała (Boże, wybacz tym ułomnym biedakom, co w jego przypadku pisali słowo generał z dużej litery…) nazwany został stanem wojennym; wreszcie wynikłej z tego rzezi w kopalni Wujek… Ot, takie nasze, polskie, mało chwalebne wspominki.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
W październiku w Łagiewnikach (gmina Kobylin) 24-letni mieszkaniec Krotoszyna włamał się do niezamieszkanego budynku i wymontował z instalacji grzewczej 78 grzejników żeliwnych, które ważyły w sumie 6 ton. Zrabowany towar chciał sprzedać w punkcie skupu złomu. Nie udało się mu jednak tego uczynić, gdyż został zatrzymany przez policjantów z Kobylina.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP NA ROK 2005

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 20 grudnia:
[wiecej]