Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


UWAGA, UWAGA, UWAGA!


UMIESZ RYSOWAĆ? MASZ NIEZŁE POMYSŁY? JEŚLI TAK, TO CZEKAMY NA CIEBIE! CHCEMY NAWIĄZAĆ KONTAKT Z LUDŹMI, KTÓRZY SWOIMI ILUSTRACJAMI I ZABAWNYMI KOMIKSAMI ZECHCĄ UBARWIĆ SZARE STRONY RZECZY MŁODYCH. ZAINTERESOWANY? ZAPRASZAMY DO REDAKCJI RZECZY KROTOSZYŃSKIEJ OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU OD GODZ. 9.00 DO 16.00.

***


CZYTAJ RZECZ MŁODYCH!!!

HEJ, YOU!


JAK JUŻ ZAUWAŻYŁEŚ (LUB JEŚLI NIE, TO ZAUWAŻYSZ), TWOJA ULUBIONA GAZETA LOKALNA – RZECZ MŁODYCH UKAZUJE SIĘ TERAZ CO DWA TYGODNIE.

JEŚLI MASZ OCHOTĘ CZYTAĆ O TYM, CO W NASZYM MIEŚCIE JEST DOBRE, I O TYM, CO TRZEBA JESZCZE ZMIENIĆ (SZCZEGÓLNIE O TYM!) MOŻESZ ZROBIĆ TO DZISIAJ. NASZE ŚMIECI SĄ WŁAŚNIE DLA CIEBIE! JEŚLI NATOMIAST WOLISZ POCZYTAĆ O NOWINKACH, KOMPUTERACH MULTIMEDIACH, TECHNICE, ROZRYWCE ITP., ODPOWIEDNI DLA CIEBIE BĘDZIE NASTĘPNY NUMER RM, KTÓRY UKAŻE SIĘ ZA DWA TYGODNIE.


REKLAMA

 
KAUFLAND W KAWAŁKACH?
Projekt planu zagospodarowania części Krotoszyna, którą interesuje się sieć supermarketów Kaufland, zezwala na stawianie tam obiektów handlowych o powierzchni sprzedażnej nie przekraczającej 2 tys. metrów kwadratowych, ale podzielonych na części mniejsze niż 500-metrowe.
[wiecej]

CZEKAJĄ NA KOLEJNĄ TRAGEDIĘ?
Na drodze krajowej nr 36 w Lutogniewie jest wyjątkowo niebezpieczny odcinek drogi. Dochodzi tam do wypadków. Były ofiary śmiertelne.
[wiecej]

MILCZĄCA INFORMACJA PKS?
Dlaczego w święta milczy krotoszyńska informacja PKS? – zapytał nas zbulwersowany zdunowianin. Rzeczywiście – w sobotnie popołudnia i wieczory oraz dni świąteczne nie można uzyskać telefonicznej informacji o kursach autobusów. Kierowniczka krotoszyńskiego dworca PKS uważa, że to sztucznie stworzony problem.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Tadeusz Olejniczak – naczelnik wydziału komunikacji krotoszyńskiego starostwa.
[wiecej]

DOSTANIE NAGRODĘ?
Z wnioskiem o nagrodzenie burmistrza Joksia za pozyskanie dla gminy w ubiegłym roku dodatkowych 13 mln zł z funduszy zewnętrznych wystąpił na czwartkowej sesji Rady Miejskiej Krotoszyna przewodniczący komisji budżetowo – gospodarczej, Zdzisław Białek. Poinformował, że w trakcie głosowania na posiedzeniu tej komisji wniosek poparło sześciu jej członków, a dwóch było mu przeciwnych.
[wiecej]

STAROSTWO WYGRAŁO!
30 grudnia Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił apelację Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz Ministerstwa Finansów, zaskarżającą wyrok Sądu Okręgowego w sprawie wytoczonej obu resortom przez starostwo powiatowe w Krotoszynie.
[wiecej]

ŻYCZENIA SOŁTYSÓW
Remontu dróg, położenia chodników – załatwienia takich spraw w swoich wsiach życzyłaby sobie w nowym roku większość sołtysów z gminy Rozdrażew.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – ZADUPIE KROTOSZYN
Aby lepiej przyjrzeć się poruszonemu przeze mnie problemowi, postawmy się w roli 17-letniego Dyzia z Poznania. Pomyślmy, że przyjechał do ciotki na weekend, a przy okazji chce poznać Krotoszyn, dobrze się zabawić. No i…
[wiecej]

CZEKAJĄ NA CERTYFIKAT
Już od roku Urząd Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. pracuje nad wdrożeniem systemu jakości zgodnego z normami ISO 9001:2001. Zwieńczeniem tych działań będzie certyfikat potwierdzający przystosowanie się placówki do stawianych wymogów. Istnieje duża szansa, że nastąpi to z początkiem 2005 r.
[wiecej]

SKOMPUTERYZOWANA BIBLIOTEKA
Biblioteka Publiczna w Zdunach pęka w szwach! Ten fakt bardzo cieszy panie bibliotekarki.
[wiecej]

SIŁA PRZYZWYCZAJENIA?
Ulicom w centrum Cieszkowa wciąż patronują idole minionego czasu – generał Świerczewski i Ludwik Waryński. Problem w tym, że głosowany w Radzie Gminy kilka lat temu wniosek o zmianę tych nazw nie znalazł poparcia wystarczającej liczby radnych.
[wiecej]

AUTOPORTRET ROZSTRZYGNIĘTY
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem rozstrzygnięta została tegoroczna edycja organizowanego przez Krotoszyński Ośrodek Kultury, Radio Merkury i naszą redakcję od 12 lat Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego Autoportret Jesienny. Uroczystość wręczenia nagród ma się odbyć w lutym.
[wiecej]

WSPOMNIENIE – EUGENIUSZ WILGOCKI
Był człowiekiem wielkiej energii i ogromnej pasji. Latem, przez wiele lat, niemal codziennie można go było spotkać na szczecińskim podzamczu, gdzie kierował wykopaliskami. Niewysoki, krępy, cieszył się niepomiernie, gdy udawało się znaleźć ukryte w ziemi ślady dawnych szczecinian, jeszcze sprzed lokacji miasta, z wczesnego średniowiecza. Rozpromieniony, opowiadał potem już to o złotej obrączce sprzed tysiąca lat, o równie starym bursztynowym krzyżyku, niewielkiej drewnianej figurce prawdopodobnie słowiańskiego, domowego bożka, o skandynawskim smoku, drewnianej tarczy rycerza, o najprawdziwszych skarbach wreszcie: dwa były z wieków XI i XII, trzeci, najpiękniejszy, zaliczany do największych w Europie, późniejszy, najprawdopodobniej z wieku XV. Dziś jest ozdobą zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
[wiecej]

CICHA NOC… W POŁUDNIE
To była największa Wigilia, w jakiej kiedykolwiek uczestniczyłam. Przy stole zasiadło ponad dwieście osób – mówi osiemnastoletnia Ilona, od pięciu lat wolontariuszka w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Ona również pomagała w przygotowaniach do tegorocznej Wigilii na dworcu.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – WILCZE ECHA
W Wigilię tradycja zabrania przędzenia, szycia, tkania i motania – demony nieprzyjazne człowiekowi czają się przy urządzeniach służących do tych precyzyjnych czynności i mogą nieźle narozrabiać. Dokładnie nie wiadomo, co mogą człowiekowi zrobić, bo są nieobliczalne. Do tego nikt ich nie widział, a wszystko, co o nich wiadomo, to jedynie to, że istnieją.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w krzyżu, którego brak w sali sesyjnej krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego zauważył z dużym poślizgiem czasowym, bo dopiero po dwóch latach swej kadencji radnego, Dariusz Rozum.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
19 grudnia 2004 roku na ulicy Łacnowej w Zdunach nieznani rabusie skradli z poloneza, stojącego na terenie prywatnej posesji, lampy halogenowe, głośniki, zestaw kluczy do samochodu oraz 6 płyt CD. Straty oszacowano na 700 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 3 stycznia:
[wiecej]