Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


WIELKOORKIESTROWE


GRANIE!!!


REKLAMA

 
ZGINĘŁY NA TORACH
Ta historia powinna być krótka. Tak krótka, jak życie dziesięcioletniej dziewczynki, która popełnia samobójstwo.
[wiecej]

CERABUD NIEMIECKO – POLSKI
Zamiast cegły będzie dachówka. Zamiast stuprocentowej własności Skarbu Państwa – już jest większościowy udział kapitału niemieckiego. Zagrożony likwidacją zakład ocalał i stoi przed dużą szansą.
[wiecej]

ZEBRALI PONAD 80 TYSIĘCY!
Krotoszyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał w trakcie niedzielnego finału tej wspaniałej akcji charytatywnej około 84 tysięcy złotych. W samym Krotoszynie do puszek wolontariuszy trafiło 38 tys. zł. Wieloorkiestrowa zbiórka zostanie przeznaczona na sprzęt medyczny ratujący życie najmłodszym dzieciom.
[wiecej]

KAT PRZED SĄDEM
W zeszłym tygodniu sprawę 42-letniego krotoszynianina, podejrzanego o wieloletnie katowanie żony i dzieci, rozpatrywał krotoszyński Sąd Rejonowy. Prokuratura zakończyła kilkumiesięczne śledztwo sformułowaniem aktu oskarżenia, zarzucając mężczyźnie znęcanie się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem.
[wiecej]

BURZA W SZKLANCE WODY
Jest sobie strona internetowa z forum, na którym o sprawach swojego miasta rozmawiają zdunowianie. Od czasu do czasu na nią zaglądamy. Wirtualne dyskusje o gminie i mieście inspirują. Tak jest i tym razem.
[wiecej]

WĘGRZY CZEKAJĄ NA ODPOWIEDŹ
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje – to popularne przysłowie było mottem spotkania noworocznego w Sulmierzycach. Władze miasta zaprosiły na nie przedstawicieli firm, instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na jego terenie.
[wiecej]

SPOTKANIE Z BURMISTRZEM KROTOSZYNA – KTO, KOMU, GDZIE I CO SZEPNĄŁ
Konwencja spotkania, kończącego prowadzony przez naszą redakcję cykl rozliczający samorządowców w połowie kadencji, była identyczna jak w innych gminach – krótkie przypomnienie obietnic wyborczych, podsumowanie dwóch minionych lat przez burmistrza, wreszcie – pytania i odpowiedzi.
[wiecej]

URZEKŁ JĄ MUNDUR
Rozmowa z Elwirą Szczepanek, 1 stycznia przyjętą na stanowisko strażnika miejskiego.
[wiecej]

OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY
Smród, brud i jedna wielka ruina – tak w skrócie można opisać budynek na peronie w Starej Obrze (gmina Koźmin Wlkp.).
[wiecej]

TAK, DOIŁEM JUŻ KROWĘ
Rozmowa z Jose Torresem, Kubańczykiem, którego występ wraz z zespołem tanecznym Salsa Tropical cieszył się największym zainteresowaniem publiczności zgromadzonej na krotoszyńskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
[wiecej]

ARMIA NA KRAŃCU ŚWIATA
Rozmowa z Tomaszem „Budzym” Budzińskim, wokalistą punkowego zespołu Armia, który gościł na krotoszyńskiej scenie 9 stycznia, na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
[wiecej]

GIGANTKA Z WIELKIM SERCEM
Gigantyczna świeca z wielkim i gorącym sercem (może płonąć przynajmniej 30 dni i nocy bez przerwy) powstała w firmie Lumen 1852 dwa lata temu, tuż przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wówczas specjalna komisja certyfikująca uznała ją za największą na świecie, dzięki czemu mogła zostać wpisana do Księgi Guinessa.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Grzegorz Kośmider, krotoszyński przedsiębiorca, nabywca licytowanej podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy największej świecy świata.
[wiecej]

UŚMIECH PAWEŁKA
4 stycznia w samo południe zebraliśmy się w przycmentarnej kaplicy, aby towarzyszyć w ostatniej drodze naszemu przyjacielowi – Pawłowi Kmiecikowi. Mszę św. za dusze zmarłego odprawił ks. Dariusz Brylak.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PAMIĘTNIK ZNALEZIONY PO FINALE
Wtorek, 4 stycznia – Baśka ma wreszcie chłopaka. Facet nie mieszka w Krotoszynie, ponieważ poznała go w święta, u ciotki, gdzieś w Polsce. To starszy gość – ma, zdaje się, siedemnaście lat. Był wczoraj u Baśki i razem spacerowali po Rynku. Oczywiście, wszystkie dziewczyny w klasie już jej zazdroszczą, bo w naszej szkole wszyscy kandydaci możliwi do zaakceptowania są dawno pozajmowani… Ja Baśce nie zazdroszczę. Powiedziałam jej to, a ona spojrzała na mnie spode łba, tak podejrzliwie, że aż mi się głupio zrobiło, choć przecież moje przyjaciółkowe sumienie mam jak najbardziej czyste. Baśka najwyraźniej nie wierzy swoim koleżankom; ale dlaczego nie ufa mnie, swej najlepszej kumpeli? Zdenerwowałam się strasznie. Nic nie powiedziałam, ale nie wiem, czy wytrzymam. Chyba w końcu jej wygarnę. Sama nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć…
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że artykuł opublikowany na pierwszej stronie ubiegłoponiedziałkowej Gazety Wyborczej zelektryzował, ale nie zaskoczył mieszkańców byłego woj. kaliskiego. Podobnie jak wszystkie kolejne na ten sam temat. Była bowiem publiczną tajemnicą działalność szefa Energetyki Kaliskiej, Piotra Szynalskiego, w Kaliszu nazywanego Księciulem albo Czarnym Piotrusiem. Dla niezorientowanych: tak, to ten sam Szynalski, którego żona Renata jest posłanką SLD.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
1 stycznia o północy, kiedy krotoszynianie hucznie witali na Rynku Nowy Rok, jednemu z bawiących się tam ludzi skradziono telefon komórkowy. Aparat marki Sony Ericsson poszkodowany miał zawieszony na pasku spodni. Wartość skradzionego przedmiotu oszacowano na 350 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 proc.) z 10 stycznia:
[wiecej]