Dziś: | Wydanie z 26 stycznia 2005 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


A JEŚLI KOMU DROGA OTWARTA DO NIEBA
TYM, CO SŁUŻĄ OJCZYŹNIE


Jan Kochanowski

Po długim, pięknym i prawym życiu

odszedł do Pana

Śp.

Jan Nowak-Jeziorański

który Polskę ukochał nade wszystko.

zasmucona redakcja


REKLAMA

 
KSIĄDZ MUSIAŁ ODEJŚĆ
Niedawno z parafii św. Stanisława w Koźminie Wlkp. odwołany został decyzją ks. biskupa ksiądz Zbigniew. W mieście huczy od plotek, pogłosek, domysłów. Kuria milczy: – To jest zbyt poważne, personalne zagadnienie, abym mógł teraz o tym mówić – stwierdza krótko ks. Michał Kieling, kanclerz.
[wiecej]

WOBEC 0 ZŁ NA OSOBĘ
Komisja społeczna Rady Miejskiej Krotoszyna opowiedziała się za znaczną podwyżką diet radnych.
[wiecej]

KAT DOMOWY ODWLEKA ROZPRAWĘ
Pił, bił, kopał, krępował kablem, groził zabiciem. Jednym słowem – znęcał się nad własną rodziną. Takie zarzuty ciążą na 41-letnim krotoszynianinie. Kolejna rozprawa miała odbyć się w ubiegły czwartek, ale przełożono ją na późniejszy termin.
[wiecej]

EGZAMIN PRZED EGZAMINEM
Płyty CD niezbędne do zdawania zadań ze słuchu z języka rosyjskiego były uszkodzone, a arkusze egzaminacyjne nie dotarły na czas – mówi Kazimierz Wałęsa, dyrektor koźmińskiego liceum. Na podobne problemy napotkały też inne szkoły naszego powiatu.
[wiecej]

NARESZCIE!
Wreszcie niepełnosprawni petenci wreszcie będą mogli samodzielnie załatwiać sprawy urzędowe w Urzędzie Miejskim oraz Ratuszu. Od kilku dni przy wejściach do tych instytucji znajdują się domofony, przez które można się kontaktować z odpowiednimi wydziałami.
[wiecej]

XXL – BARDZO, BARDZO DUŻY KŁOPOT...
Przetarg na zagospodarowanie byłego Wiejskiego Domu Kultury w Kobiernie zakończył się klęską! Inaczej nie można nazwać faktu, iż nie znalazł się ani jeden chętny na wynajem budynku.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada sołtys Kobierna, Zofia Jamka.
[wiecej]

ZBYT KOSZTOWNA SZKOŁA
W miniony piątek starostwo zorganizowało konferencję prasową. Jej głównym tematem była likwidacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.
[wiecej]

PODZIELILI SIĘ SZCZĘŚCIEM
Iwona i Mateusz Pocztowie wzięli ślub w pierwszą sobotę tegorocznego karnawału. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że swoim wielkim szczęściem postanowili podzielić się z tymi, którym bardzo go brakuje.
[wiecej]

SŁOWIAŃSKA DUSZA
Monikę i Maksa połączyła słowiańska dusza. Ona Polka, krotoszynianka, on – Rosjanin. Spotkali się kilka lat temu w niemieckim Schwarzwaldzie, gdzie oboje pracują.
[wiecej]

PRZYJACIELE SKRZYDLATYCH
W ubiegłą sobotę w cieszkowskim barze Pod Lipami hodowcy gołębi pocztowych z Cieszkowa i Zdun obchodzili jubileusz dwudziestolecia swojego związku.
[wiecej]

ZAGRAŁ W CIUCIUBABKĘ
W poprzednim numerze informowaliśmy, że Leszek Partyński pozostanie wiosną trenerem koźmińskiego Białego Orła. W telefonicznej rozmowie w poniedziałkowe południe zapewnił nas o tym prezes Maciej Bratborski, dodając, że następnego dnia Partyński ma poprowadzić trening koźminian. Jak się okazało, były to tylko złudne nadzieje, gdyż szkoleniowiec ten bez powiadamiania włodarzy klubu nie przyjechał na te zajęcia i już nie przyjedzie, gdyż przyjął jednak ofertę poznańskiego Lecha, nie powiadamiając o tym oficjalnie i bezpośrednio swojego ostatniego pracodawcy.
[wiecej]

ETNICZNIE NA EUKALIPTUSIE
Niezapomniane wrażenia w klimacie muzyki etnicznej przeżyli w piątek goście krotoszyńskiego klubu Rozchulantyna. Swoje umiejętności prezentował Ondra Smeykal, czeski muzyk grający na najstarszym instrumencie świata – didgeridoo.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – KOMU SZKODZI SERNIK CIOCI
Częścią – i to istotną – leczenia wielu przewlekłych schorzeń jest odpowiednia dieta. Ba, są takie jednostki chorobowe, w których bez jej przestrzegania nie ma nawet co zabierać się za terapię. Wiedzą o tym coś choćby cukrzycy. Ale przestrzeganie – lub nieprzestrzeganie – odpowiedniej diety jest istotne także u ludzi zdrowych, w zapobieganiu przeróżnym schorzeniom. Nie będziemy tu mówić o sprawach oczywistych; dość, że każdy zgodzi się z ważną rolą, jaką dieta gra w zdrowiu człowieka. Ba, więcej: są okresy, w których jakaś tam dieta jest wyjątkowo modna i wręcz wypada się do niej stosować.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że gdy odchodzą wielcy, Bogu dziękować trzeba, że byli między nami. Dziękować podobnie jak kobieta, która opiekowała się Janem Nowakiem-Jeziorańskim w czasie jego ciężkiej choroby. – Ja chyba dzisiaj płaczę ponad tym moim bólem, poniekąd płaczę ze szczęścia. Bo to było wielkie szczęściezostać przez los tak wyróżnioną, móc towarzyszyć panu Janowi, być przy nim do ostatniej chwil – powiedziała w sobotę, wspominając splot okoliczności, z powodu których bez chwili zastanowienia podjęła się pełnienia nowej dla siebie roli.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
Dwunastolatek i jego o dwa lata starszy kolega okazali się sprawcami napadu w Trzech Króli. Policja ustaliła, że 6 stycznia chłopcy obezwładnili trzy dziewczynki kolędujące na osiedlu Korczaka w Krotoszynie. Wyrwali jednej z nich puszkę, w której było 30 złotych. To rozbój, sprawa trafi więc do sądu rodzinnego i nieletnich.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 24 stycznia:
[wiecej]