Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ

RZECZ MŁODYCH!!!

TERAZ

RZECZ MŁODYCH

CO DWA TYGODNIE!

***


NAPISZ DO NAS!!!


RZECZMLODYCH@RZECZKROTOSZYNSKA.PL










REKLAMA













 
ROZJECHALI RANNEGO?
Tuż po wypadku znalazł się na jezdni, a potem został przejechany – to możliwa wersja śmierci 35-letniego orpiszewianina.
[wiecej]

NIE MA TAKIEJ WSI
W Koźminie Wlkp. oraz w Wałkowie stoją dziwne drogowskazy. Niecodzienność obu polega na tym, iż wskazują drogę do miejscowości, której w rzeczywistości nie ma.
[wiecej]

ZAMACH RADNYCH NA KASĘ
Diety krotoszyńskich radnych nie wzrosną, przynajmniej na razie! Ujawnienie przez Rzecz przed dwoma tygodniami zamiarów jedenaściorga rajców wywołało w gminie wielką wrzawę. Nasi Czytelnicy nie kryli dezaprobaty dla wygórowanych żądań swoich wybrańców. A wybrańcy chwilowo spuścili z tonu.
[wiecej]

CO TO ZA BAJZEL?
Już po dwóch dniach od kolejnego spotkania z wyborcami (tym razem w Szkole Podstawowej nr 1) radni Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej mogli przenieść ich problemy na forum całej Rady Miejskiej. Spotkanie było we wtorek, sesja – w czwartek.
[wiecej]

FORSA DLA ROLNIKÓW
W powiecie krotoszyńskim ruszyły wreszcie dopłaty bezpośrednie. Pieniądze już wpływają na konta gospodarzy i w niedługim czasie trafią do kieszeni wszystkich, którym się należą.
[wiecej]

TWARDOWSKI DOPIĄŁ SWEGO
Ochotnicza Straż Pożarna z Zalesia Wielkiego została włączona do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. To dziesiąta taka jednostka ochotnicza z naszego powiatu. Kobylianie natomiast dostali od kolegów z Krotoszyna służbowego poloneza.
[wiecej]

RODZICE BĘDĄ WALCZYĆ
Spadek liczby uczniów o ponad 100 w ciągu kilku ostatnich lat oraz wysokie koszty utrzymania to główne powody, dla których władze powiatu nie chcą, aby dalej istniał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Andrzej Krajka – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.
[wiecej]

POWINIENEM ZOSTAĆ HONOROWYM OBYWATELEM KROTOSZYNA
Rozmowa z Marcinem Wójcikiem i Michałem Wójcikiem z kabaretu Ani Mru Mru.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – SPADAJ, NIKT CIĘ TU NIE LUBI!
Przemoc w szkole. Temat poruszany głównie we wrześniu – w związku z koceniem. Myślisz sobie: Przemoc? Jasne, w podstawówce, ale w liceum? Mylisz się, jeśli uważasz, że to nie dotyczy Twojej budy. Z tą różnicą, że przemoc fizyczna, której dopuszczają się dzieciaki z podstawówki, niekiedy przeradza się w przemoc psychiczną…
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH! – GRAM, BO LUBIĘ!
Zawód, powołanie, pasja, hobby? A może jeszcze coś innego? Chodzi o didżejów, czyli facetów (najczęściej facetów) za konsolami, którzy puszczają muzykę dla bawiących się na dyskotekach ludzi.
[wiecej]

PUCHAR Z NOWOŚCIAMI
Już po raz 13 krotoszyński LKS Ceramik był organizatorem inaugurujących nowy sezon zawodów o Puchar Polski w zapasach w stylu wolnym, prowadzonych w zgodzie z nowymi przepisami. Nowością były też walki kobiet.
[wiecej]

KLASYFIKACYJNY PINGPONG
Po raz pierwszy w swej ośmioletniej historii KS Krotosz był organizatorem wielkopolskiego turnieju klasyfikacyjnego w tenisie stołowym. W minioną niedzielę odbył się on w sali OSiR przy ul. Młyńskiej.
[wiecej]

MIÓD JESIENNY I WIERSZE
Nie zważając na mróz, śnieg ani odległość, z różnych stron kraju przybyli w sobotę do Krotoszyna laureaci trzynastej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego Autoportret Jesienny.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PAMIĘTNIK ZNALEZIONY W KOK-U
Poniedziałek, 24 stycznia – Mój tata od jakiegoś czasu siada wieczorami z gitarą w kuchni i przez pół godziny gra. Co gorsza – nie tylko gra, ale także śpiewa… to znaczy: twierdzi, że śpiewa – bo Krzysztofem Cugowskim to on nie jest. I pewnie nie będzie. Mama podkreśla, żeby nie krzywić się na te jego próby wokalne, bo on ma stresującą pracę i musi odreagować. Dlatego w imię dobra rodziny obie z mamą co wieczór poświęcamy się. I skutecznie powstrzymujemy zatykanie uszu, robienie min, a nawet wzdychanie. A mama to nawet wczoraj śpiewała jedną piosenkę razem z tatą! Dobrze zrobiła, bo tyle razy wcześniej słyszałam ten numer w taty wykonaniu – a w życiu nie myślałam, że to taki fajny kawałek. Tymczasem mama wydobyła z niego melodię. I nawet mnie wzruszyła… Tacie się to jakoś wcześniej nigdy nie udało.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że jest pewna właściwość zimy, która nigdy się nie zmienia. O nie, nie chodzi o śnieg, lód czy mróz, a o jej relację z drogowcami. Ta pora roku (to już truizm nad truizmami, wiem) zawsze ich zaskakuje, niezależnie od ustroju, aktualnie rządzącej partii i różnych innych zmiennych elementów politycznego pejzażu. Czy przychodzi w listopadzie, czy w grudniu, czy w styczniu, przecierają oczy ze zdumienia.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
25 stycznia w Borzęcicach policja brała udział w poszukiwaniach nieletniego. 14-latek oddalił się z miejsca zamieszkania ok. godz. 16.00. Odnaleziono go dopiero w nocy w Jarocinie. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że tego dnia poszukiwany, zamiast do szkoły, poszedł na wagary. Dyrekcja zgłosiła ten fakt rodzicom. Najprawdopodobniej młodzian uciekł w obawie przed karą.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 31 stycznia:
[wiecej]