Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ

KOLEJNY


BEZPŁATNY

DODATEK


TEMATYCZNY!!!


RZECZ


ROLNICZA!!!


***


ORAZ

KALENDARZYK


AKCJI


CAŁA POLSKA

CZYTA DZIECIOM!


REKLAMA

 
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE
Jego życiorysem można byłoby obdzielić kilkanaście osób... Do Krotoszyna przyjechał z Wileńszczyzny w 1945 r., wkrótce potem został w mieście kompletnie sam. Zamieszkał w internacie, a po ukończeniu LO wyjechał do Poznania. Jest cenionym profesorem Akademii Medycznej, chirurgiem. W parlamencie I kadencji był senatorem.
[wiecej]

KROTOSZYNIANIE W TECZKACH IPN
Krotoszynianie prześladowani przez służby specjalne PRL-u mogą poznać tajne dokumenty na swój temat. Procedura jest prosta, wystarczy złożyć wniosek w poznańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej.
[wiecej]

ZGORSZENIE NA MOICH OCZACH
Współwłaścicielka pewnej krotoszyńskiej nieruchomości wypowiedziała wdowie umowę najmu. Ma się wyprowadzić do końca lutego. Powodem jest fakt, iż u niej w pokoju nocuje jej znajomy, zresztą – dozorca budynku, który również otrzymał wypowiedzenie. – Ostrzegałam tych państwa od pół roku, że tak dalej być nie może. Nie mogę zgodzić się, aby na moich oczach żyli w konkubinacie – mówi administratorka budynku.
[wiecej]

OPLUWANIE CZY ORLENGATE?
To nie jest pierwsze opluwanie tego zakładu – mówi dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie, Wiesław Gałęski. – Tyle tylko, że przed laty robiła to grupa pracowników, a teraz grupa interesów z zewnątrz. W takiej małej miejscowości jak Krotoszyn nie sposób nie wiedzieć, kto, z kim i w co gra.
[wiecej]

KSIĄDZ MUSIAŁ ODEJŚĆ – WYJAŚNIENIE
Zdarzenia, które przedstawiłem w artykule Ksiądz musiał odjeść (R.K., 25 stycznia, nr 04) najprawdopodobniej nie były przyczyną odwołania ks. Zbigniewa z parafii św. Stanisława w Koźminie Wlkp. Jego odejście jedynie zdeterminowało mnie do opisania zjawiska, które, moim zdaniem, było o wiele bardziej bulwersujące niż wszelkie inne możliwe powody odejścia duchownego.
[wiecej]

PODWYŻKA DLA WALEŃSKIEGO
O 490 zł brutto wzrosła pensja burmistrza Jana Waleńskiego. Zarobki włodarza Kobylina od stycznia br. wynoszą już 7 tysięcy 242 złotych.
[wiecej]

DRZWI POZOSTANĄ OTWARTE
Wiele kontrowersji budzi sprawa drzwi w przychodni lekarskiej dla dzieci przy ul. Bolewskiego, oddzielających poradnię dla dzieci zdrowych od tej, w której przyjmuje się maluchy chore.
[wiecej]

SKARBONKA PEŁNA UCZNIÓW
Do zainteresowania się tą szkołą skłoniły nas telefony Czytelników – sugerujących, że krotoszyńskie Gimnazjum nr 2 zostanie zlikwidowane, a uczniowie z jego rejonu będą w przyszłości uczęszczać do rozbudowanej niedawno placówki na Błoniu. Z ich głosami koresponduje brak w tegorocznym budżecie pieniędzy na pilne inwestycje w Gimn. nr 2.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Jacek Cierniewski – dyrektor krytej pływalni Wodnik.
[wiecej]

OTWIERAĆ WCZEŚNIEJ CZY ZAMYKAĆ PÓŹNIEJ?
Czy nie można by zmienić godzin otwarcia koźmińskich sklepów? – pyta mieszkaniec Koźmina. – Wiele z nich jest otwartych od 9.00 do 17.00, a z tego, co wiem, nie tyko mnie jest to nie na rękę.
[wiecej]

W KOBIERNIE ŚPIEWALI CAŁY DZIEŃ
Z roku na rok przybywa uczestników kobierskiego festiwalu kolęd i pastorałek Przy kobierskim żłobku. Tegoroczny, szósty już, która odbył się 30 stycznia, zgromadziła 277 młodziutkich artystów, którzy wykonali 73 utwory.
[wiecej]

WAŁĘSY O ZGODĘ SIĘ NIE PYTAŁO
Początków zdunowskiego Komitetu Obywatelskiego trzeba szukać w... skarbonce. Ozdobiona biało – czerwoną flagą, za aprobatą proboszcza Orpla stanęła 26 grudnia 1989 r. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach.
[wiecej]

KLASA JAK MALOWANA
Konkurs na projekt wymarzonej sali lekcyjnej wygrała klasa II A Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Konkurs zorganizowali: Centrum Materiałów Budowlanych Banaszak, firma DAF – MAL, Urząd Miejski i nasza redakcja.
[wiecej]

NASZE NAJNOWSZE KONKURSY!!!
Gorąco polecamy uczestnictwo w naszych najnowszych konkursach. Do wygrania: telefon komórkowy, kabina prysznicowa i darmowe roczne kursy języków obcych.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – ETAT DLA DALTONISTY
Środkiem masowego przekazu, który wciąż ma największy wpływ na nasze patrzenie na świat, stale pozostaje telewizja. Ona najbardziej wpływa na społeczną ocenę zachodzących zdarzeń i kształtuje spojrzenie na ludzi, którzy w tych zdarzeniach uczestniczą. To nie wszystko! TV chciałaby także mieć większy wpływ na wychowanie naszych dzieci. Robi to m.in. w dość prosty sposób: umieszczając w dolnych rogach ekranu kolorowe znaczki, informujące o tym, dla jakiej grupy wiekowej program rzekomo się nadaje. Znaczek zielony ma oznaczać, że daną pozycję mogą oglądać także dzieci. Znaczek żółty – łaskawie zezwala na to, by decyzję, czy dzieci mogą pozostać przed telewizorem, podjęli – zamiast anonimowych pedagogów z TV – ich dorośli, domowi opiekunowie. No i wreszcie – niekiedy pojawia się znaczek czerwony, stanowczo zabraniający oglądania małolatom.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że emocje wywołane skopiowaniem przez Bronisława Wildsteina z Rzepy listy ewidencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej sięgają absurdu. Niejaki Marek Barański, naczelny Trybuny, pisze w sobotę o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa. Natychmiast podnosi się jeszcze większy niż w tygodniu rwetes.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
W nocy z 30 na 31 stycznia z osiedla Korczaka w Krotoszynie skradziono samochód osobowy marki peugeot, wart 20 tys. zł. Sprawcy tego zdarzenia pozostają nieznani.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 7 lutego:
[wiecej]