Dziś: | Wydanie z 16 lutego 2005 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ

RZECZ MŁODYCH!!!

TERAZ

RZECZ MŁODYCH

CO DWA TYGODNIE!

***


NAPISZ DO NAS!!!


RZECZMLODYCH@RZECZKROTOSZYNSKA.PL


REKLAMA

 
POBIŁ EKSPEDIENTKĘ
Zgroza! Sprzedawczyni została uderzona głową w twarz, bo nie chciała dopuścić do kradzieży. Pobita została również obecna przy tym koleżanka. Dwóch 18-letnich przestępców ukradło ze sklepu spożywczego batony za 60 złotych. Policja ujęła ich w pościgu.
[wiecej]

KIJ RADAROWY MA DWA KOŃCE
Posterunku nie będzie, na fotoradar na alei Klonowicza również nie ma pieniędzy. Jak więc ograniczyć włamania i kradzieże oraz przekraczanie prędkości w mieście?
[wiecej]

PKS – LIKWIDACJA TO NIE UPADŁOŚĆ
Co będzie z krotoszyńskim PKS-em? – pyta zrozpaczony mieszkaniec Bestwina. – Słyszałem, że mają zlikwidować tę firmę. Jego zdaniem w takim przypadku miejscowość, w której mieszka, zostałaby całkowicie odcięta od świata.
[wiecej]

NIEMIEC CHCE ROZWINĄĆ CERABUD
W Cerabudzie w przyszłym roku prawdopodobnie nastąpi wzrost zatrudnienia. Ma to ścisły związek z planem rozwoju firmy przedstawionym przez niemieckiego inwestora (przedsiębiorstwo Jacobi z okolic Getyngi), właściciela ponad połowy akcji Cerabudu.
[wiecej]

FIRMA JAK GAZELA
W opublikowanym przez pismo Puls Biznesu rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się w ubiegłym roku małych i średnich polskich firm wysoką, 25 lokatę (na ponad 2000 sklasyfikowanych przedsiębiorstw) zajęła spółka Blending Małgorzaty i Radosława Ludzisów ze Zdun.
[wiecej]

CERTYFIKOWANE PARKIETY
Fabryka Parkietów Biadki otrzymała certyfikaty na trzy swoje produkty. Dzięki temu wzrosła wiarygodność firmy. – To pierwszy duży krok do sukcesu naszego przedsiębiorstwa – powiedziała prezes Ewa Perlińska.
[wiecej]

OPEL PRZY OPLU
Już niedługo na krotoszyńskim Rynku zobaczymy kilkadziesiąt opli. Miłośnicy kadeta i vectry organizują w sobotę 26 lutego zlot tych samochodów.
[wiecej]

WEZMĄ SZKOŁĘ NA SWOJE BARKI
Na zeszłotygodniowej sesji Rada Miejska Zdun jednogłośnie (15 głosów za) podjęła uchwałę w sprawie woli przejęcia tamtejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Gmina Zduny byłaby w takim przypadku organem prowadzącym szkołę. Teraz jest nim powiat, który uważa placówkę za nazbyt obciążającą jego budżet.
[wiecej]

GDZIE JEST KROTOSZYNIANIN ROKU?
Zgodnie z dwunastoletnią już tradycją Rzeczy, rozpoczynamy przyjmowanie kandydatur na Krotoszynianina Roku. Do 5 marca czekamy na Państwa propozycje.
[wiecej]

PAPIEROWY FENOMEN
Pod koniec ubiegłego roku w jedenasty rok istnienia wkroczyło Forum Kobylińskie, pismo – fenomen, przygotowywane do druku i wydawane przez jedną osobę – skromnego polonistę, Michała Ciesielskiego. Do tej pory ukazało się 36 numerów.
[wiecej]

CIEKAWE DWIE GODZINY
Dwie godziny okazały się czasem zbyt krótkim, by podczas spotkania z prof. Konstantym Tukałłą udało się porozmawiać o wszystkich najważniejszych etapach jego życia. Prof. Tukałło gościł w piątek na nasze zaproszenie w Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka.
[wiecej]

ZAGRAJ W BRYDŻA W INTERNECIE
Rozmowa z Markiem Wojciechowskim – 15-letnim brydżystą z Gniezna, który zachęca krotoszynian do rozegrania meczu brydżowego w naszym mieście.
[wiecej]

BEZKONKURENCYJNE CIAMAJDY
Tradycyjnie w trakcie zimowych ferii nie mogło w Krotoszynie zabraknąć turnieju koszykówki Stąd do NBA. W tym roku, pod hasłem na sportowo i odlotowo, odbył się on już po raz 13.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Andrzej Chmielarz – inspektorem do spraw mieszkaniowych w krotoszyńskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – UKRYJ SKRĘTA, CZYLI – RDZA WĄTPLIWOŚCI
Parlamenty innych krajów w sytuacji takiego politycznego kryzysu, tak niedofinansowanej służby zdrowia, takiego niezadowolenia społecznego, jakie w tej chwili panuje w naszym kraju – zbierają się częściej i dyskutują. O nudnych rzeczach: o budżecie, o rządzie, o przemyśle i rolnictwie, o kiepskim prawie, o niedoskonałej konstytucji… A nasz? Nasz zrobił sobie ferie. I wziął na tapetę daleko ciekawszy i ważniejszy dla kraju temat: czy należy karać za posiadanie narkotyków…
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w zbliżającym się wyborze Krotoszynianina Roku i Przyjaciela Krotoszyna. Przypomnijmy – drugim z tytułów honorujemy zawsze osoby, które wprawdzie nie mieszkają na naszym terenie, ale czynią wiele dobrego dla miasta i jego społeczności. Bywają to także krotoszynianie z pochodzenia, przynoszący rodzinnym stronom chlubę i nieodmiennie przyznający się do tutejszych korzeni. Jest takie powiedzenie: Powiedz, jakich masz przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś. Albo: Przyjaciele świadczą o tobie. Zdecydowanie bogaty w mądrych, sprawdzonych druhów jest Krotoszyn. Wielu z nich mieszka poza granicami kraju – w Holandii, Niemczech, USA, ale przecież prawdziwa przyjaźń nie jest drobiazgowa, nie liczy przemierzonych kilometrów.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
Skradli agregat za trzy i pół tysiąca; włamanie do opla; prowadził mimo zakazu; uszkodzony volkswagen; uratowali mienie za 50 tysięcy zł; zapobiegli zalaniu; ugasili pożar kosza na śmieci.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 14 lutego:
[wiecej]